Skocz do zawartości

2 pytania poczatkujacego


Adam88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zawsze marzyłem, aby zostać modelerem 3D i tworzyć głównię organikę fantastyczną (smoki, orki itp. itd.). Często przeglądam różne galerie 3D i patrząc na piękne pracę zastanawiam się czemu ja nie mógłbym tego robić???

No więc instaluje maxa 5, odpalam i... "no to zrobie smoka palącego małe miasteczko, hmm... dobra, ale jak to się robi wogóle?" no i kończy się na tym, że mam na dysku te 500 mb więcej miejsca :/

 

Mam teraz 2 pytanka:

 

1. Bardzo podoba mi się praca Steva Clarke: http://www.simply3dworld.com/gallery/main_images_large/545-large-LAST%20DRAGON%20-%20escelce.jpg

 

Orientuje się ile mogłoby zająć czasu wymodelowanie i oteksturowanie takiej pracy?

 

2. Drugie pytanie dotyczy programu do modelowania. Bawiłem się troszeczkę 3ds max'em 5 i tak sobie mi się on podoba :/ Testowałem również Blendera który po chwili skasowałem z powodu interfejsu. Wiec, jak program bylby najlepszy dla 16 latka? Jak pisalem wczesniej glownie interesuje mnie organika fantastyczna, natomiast wogole nie ciagnie mnie do samochodow.

Cos mi sie podoba Maya chodz jej w zyciu nie widzialem bo nawet nie mozna sciagnac triala tego programu :(

 

Prosze o jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ludzie tutaj pracują na Maxie, Mayce, Blenderze (to softy do modelowania i animacji) oraz na Rhino i Wings 3d :)

 

Do modelowania chwalą sobie Wingsa... szczególnei zę jest za free i znajdziesz tez kilka fajnych tutków na forum...

 

max i maya (te znam) majafajną dokumentacje w samym programie.. dzieki temu możęsz siewiele nauczyć (wymagany angielski ;)

 

I moja rada.... nie zaczynaj od smoków.. bo szybko każdy soft usuniesz... zacznij od prostych rzeczy, żeby nauczuc się poruszać po siatce. niezaleznie czy bedziesz modelowac z boxmodelingu czy nurbsów ;)

 

C odo Twojego pytania o graficzkę... pracy dużo nie... doswiadczenia TAK ;)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie podoba Maya chodz jej w zyciu nie widzialem bo nawet nie mozna sciagnac triala tego programu :(

 

toś mnie rozbawił

maya jest dostępna na stronie tylko na renderach masz znak wodny

i j.w. nie zaczynaj od trudnych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tutaj pracują na Maxie, Mayce, Blenderze (to softy do modelowania i animacji) oraz na Rhino i Wings 3d :)

i na LightWave ;)

 

a tak na powaznie to sciagnij sobie triala kazdego softu i bedziesz wiedzial ktory wybrac bo do modelowania jest kazdy................

ps. glupie pytania :):) ktore zreszta bylo 100razy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym programie można w szybki i efektowny (chociaż tu nie rozumiem- jak modelowanie moze być efektowne?) zrobić ciekawą postać. Nawet w nosorożcu, gdyby sie uprzeć. Kwestia wprawy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał kolega wyżej , efektowne modelowanie , miałem na myśli wiele ciekawych funkcji dzięki którym modeluje sie wygodnie i szybko , a nie mając do dyspozycji 2 narzędzia męczyć sie żeby zrobić skrzynke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności