Jump to content

Animacja fałdów skórnych


Shogun 3D

Recommended Posts

mam taki problem: robię raptora, którego w przyszłości mam zamiar zanimować. Na razie prosta animacja oczu nie przedstawia problemu, ale zonk jest na etapie fałdowania się skóry w pachwinach i na szyi. Próbowałem eksperymentów z Sim Clotchem, ale nic z tego. Modyfikator akceptuje tylko i wyłącznie samodzielne obiekty i nie działa tylko na zaznaczone płaszczyzny. Nie przychodzi mi do głowy zadne inne rozwiązanie poza morpherem, ale morpher to straszna rzeźnia w tym przypadku, więc szukam łatwiejszych rozwiązań.

Załączam łebek gada, jest on jeszcze niewykończony, wiem o tym, ale po prostu chcę pokazać, o jakiego zwierza mi chodzi. Pozdrawiam i liczę na pomoc. Z góry dziekuję. :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Pozdrawiam. :)

A tak swoją drogą, to czy morpher wymaga operowania jednym, całym obiektem o niezmiennej ilosci vertexów, czy można nadać ten modyfikator kilku obiektom, połączonym funkcją attach?

Jeszcze raz pozdrawiam i dziekuję. :)

Link to comment
Share on other sites

Sbx, za ten link też Ci dziękuję. Pozostaje mi jeszcze z bieżących problemów question, czy dwa editable poly można łączyć Boole'm? Kiedy próbuję, to w panelu mam dostępną jedynie opcję Mesher, i za Chiny nie wiem, jak ona działa i do czego służy. A w książce na ten temat nic nie ma. :(

Link to comment
Share on other sites

najgorszy jest render i model > te zeby takie proste sa .... nie moga! poza tym, nie ma zadnych blon na oku > one tak nie realistycznie siedzi w norce :P, textura > hmmmm ja bym doal jeszcze jakies blizny > bo obecnie jest za bardzo regularna,.pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję. Dostałem juz tutka do skinmorpha, podejrzewam, że na tym etapie nauki opanowanie go to na razie tajfun huragan. Czy clothFX można płynnie, jak przy użyciu soft selection, przypisać jedynie częsci obiektu?

Co do modelu i tekstury, to sa robocze. na razie staram sie o porzadne referki, zgadałem sie juz z pewnym profesorem z muzeum paleontologicznego w Pałacu Kultury w Wawie, jak od niego dostane dokładne wzory czaszki, to dopiero będę poprawiał uzębienie. Dostałem pozwolenie na robienie fotografii w muzeum, a warto, bo mają tam kilka genialnych makiet, jakby akurat z myślą o mnie robionych. pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję. :)

PS. Damian, cieszę się, ze wróciłes do starego avataru. Jest niezwykle wymowny, bardzo go lubię. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy