Skocz do zawartości

Scena 3D: Kawałek łazienki


Biger

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Miałem nie dawać tego do WIPa, no ale mam mały problem i w związku z tym pytanko, ale to później. Najpierw napisze co to ma być, to ma być kawałek łazienki (pierwszy render pokazuje mniej więcej ujęcie kamery i jak to będzie wyglądać. Wziąłem taki mały projekcik, bo może przynajmniej go skończe. Wcześniej brałem dwa duże projekty (cały pokój i jadalnie), ale pokoj zawiesiłem z powodu duzych problemów z oświetleniem, a jadalnie chwilowo (mam nadzieje) zawiesiłem z powodu braku motywacji. A taki mały projekcik jak ten to może skończe.... i będzie to moja pierwsza skończona praca :)

 

Wrzucam dwa renderki, niestety nie wyglądają zbyt dobrze bo AA wyłączyłem, co by rendering był szybszy :)

 

Mam pytanko, patrzcie na pierwszy render, światło mniej wiecej ok (oświetlenie nocne, tylko te dwie lampki), ale tam przy samych lampach (na górze lustra) jest cholernie za jasno (świeci tak że tych lamp nie widać) i tu jest moje pytanie: jak rozjaśnić to pomieszczenie nie zwiększając multipliera (czy jak to sie tam pisze) tych lampek?? Kumacie o co chodzi? Jak nie to napiszcie, spróbuje to inaczej napisać.

 

Użyłem tam dwóch świateł: jedno to vraylight (sphere) jako żarówki (ale ich mocą jeszcze sie pobawie), a drugie światło to Photometric Free Point...... nie znam się na oświetlaniu nocnym więc nie wiem czy odpowiednie oświetlenie wziąłem :/ Pomózcie mi.

 

Dodam tylko że jeszcze troche rzeczy dojdzie do tej sceny: wieszak z ręcznikiem, pasta, suszarka do włosów, maszynka do golenia i to co mi jeszcze do głowy wpadnie.

 

Czekam na pomoc i opinie :)

Pozdro.

 

 

 

PS. Na pierwszym renderku pułka i lustro odstają od ściany bo zapomniałem je przesunąć:) ale to juz jest poprawione.

 

PS 2.

Pułka idzie do wymiany, inną będe robił. Ta to tylko tymczasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajna klima, tylko zrób coś z tym aliasingiem, bo strasznie razi... :)

CXo do źródła swiatła, to to swiatło fotometryczne tak działa, ze nic nie widać. Zmień je na inne. Choćby zwykłe omni. Światło wolumetryczne jest stosowane do sledzenia smug swiatła, i blisko jego źródła ma to do sienbie, ze rozjaśnia wszystko wokół siebie tak, ze nic nie widać, albo widać niewiele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki za komenty. No dobra MOTHMAN, już nie bede dawal renderow pojedynczych rzeczy :P Nastepny render bedzie z poprawionym śwaitłem i z dodanymi paroma rzeczami (suszarka, maszynka do golenia, mydło i co tam jeszcze zdąże) :)

Troche wolno mi idzie bo co jakiś czas sejwy mi sie psują i musze od nowa zaczynać :( Skandal. Także render prawdopodobnie bedzie dopiero w poniedziałek.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny render...... nie wygląda to tak jak chciałem...... poprzednia pułka (ta drewniana) chyba była lepsza, fajny cień rzucała. Ustawienie rzeczy jest tylko próbne. To czerwone to grzebień (troche za jaskrawe, kolor zmienie). Od tego białego na pułce będzie jeszcze szedł kabel do kontaktu.

 

Światło juz chyba lepsze troche, co nie? :) Tylko jeszcze troche to przyciemnie i powinno byc git.

 

Daj znać jak Wam sie podoba i którą pułke dać, bo mam dylemat :(

 

 

PS.

No i w tym renderku za wysoko kamere dałem, dziwnie to wygląda, poprzednia kamera była lepsza.

Czas renderingu: 5 godzin i 9minut..... troche dlugo :/

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DraB------> kontakt przesune, lustro poprawie :)

 

shogunn---> dzieki :)

 

Narazie wrzucam taki mały update w postaci wieszaka z ręcznikami.

Ocencie jak to wygląda..... jakieś rady mile widziane :)

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania C------> mydło jest w trakcie tworzenia :), render (ten ostatni) był próbną oświetlenia (za bardzo omni zmniejszyłem), cały odpływ razem z kolankiem i rurami znajduje sie w tej "nodze" tej umywalki (ja mam tak u siebie w domu:) )

 

Mergan-----> natężenie światła jeszcze kilka razy sie zmieni aż dojde do optymalnego, to była próba (fakt że nieudana) :)

 

Pzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności