Skocz do zawartości

vray exception po raz kolejny


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum i znalazłem kilka wątków o tym problemie (o wyskakiwaniu błędu vray exception przy renderowaniu złożonej sceny) ale w każdej znich przyczyną okazywała się za mała pamięć RAM, lub błąd w mliku .max, w mojej sytuacji jest jednak inaczej - otóż miałem ostatnio problem z maxem i musiałem reinstalować cały soft. Po wczytaniu sceny, która renderowała mi się przed reinstalacją bez problemu, pojawia się informacja o błędzie, dlaczego?

 

W vrayu zaznaczona jest opcja "dynamic memory" a wszystkie ustawienia windowsa oraz sprzęt w pc są takie jak były przed reinstalką.

Prubowałem również zmergować scenę do nowego pliku maxa ale nie pomaga.

No i ostatnia informacja - błąd ten nie jest związany (chyba) z wersją vraya, bo mam najnowszą...

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

masz strasznie starą wersje vraya ;] najnowsza jest 1.47.03

 

instalowales ubdate 7.5 dla maxa ? jak tak to odinstaluj bo to gowno i praktycznie nic nie daje ;] a powoduje niezly spadek predkosci vraya (nawet 4 krotny) jak pisal Valdo na vraylowskim forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin mam zainstalowanego 7.5 - no ale to nie to bo przed reinstalacją też miałem, ale jak mówisz że to takie g. to faktycznie może go wywalę, no a wiadomo może kiedy będzie już vray 1.5?

kozioo, mam podkręconą szynę ... zaraz "odkręcę" i sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryfie ty mi tu nie mów o /3gb bo przez to właśnie jest ten problem - jak to sobie ustawiłem dwa dni temu to mi cały system runął :P

Wszystko trzeba było instalować od początku - 2 dni roboty (ufff...) :)

a tak poza tym to na jakie wartości ustawić bitmap pgera?

Marcin - nie pomogło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz strasznie starą wersje vraya ;] najnowsza jest 1.47.03

 

instalowales ubdate 7.5 dla maxa ? jak tak to odinstaluj bo to gowno i praktycznie nic nie daje ;] a powoduje niezly spadek predkosci vraya (nawet 4 krotny) jak pisal Valdo na vraylowskim forum ...

no to jesli tak jest to moze vraj to shit:D bo "nic nie daje" to dosyc subiektywne stwierdzenie... tym bardziej ze nie wszyscy na swiecie uzywaja tego hghmmm renderera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryfie ty mi tu nie mów o /3gb bo przez to właśnie jest ten problem - jak to sobie ustawiłem dwa dni temu to mi cały system runął :P

Wszystko trzeba było instalować od początku - 2 dni roboty (ufff...) :)

a tak poza tym to na jakie wartości ustawić bitmap pgera?

Marcin - nie pomogło :(

 

nie zostawiłeś oryginalnej linijki w pliku boot.ini? trzeba było podłączyć dysk do innego kompa i przeedytować plik a nie od razu format.

 

mogło się wysypywać przy starcie systemu ale raczej nie powinno niczego uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skylighta maxowego od biedy można użyć, ale mnie w tym wypadku wywalał czasami błędy i nie renderował prawej części obrazu (po co używać maxowego, jak masz vrayowskiego skylighta, który renderuje sie kilkadziesiąt razy szybciej i daje mniej ziarna), co do photometric lights, to można uzywać, ale nie wszystkich, zobacz do helpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności