Skocz do zawartości

Objekt 3d: katana


nicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pomijajac to ze tak dobrales kolory ze ledwo ja widze to nie jest tragicznie ;p model chociaz banalny, nie ma w sobie jakis strasznych bledow. popracowalbym na renderem i materialami. jak na pierwsza prace nie zle. ode mnie masz 3+/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popros rodzicow o slownik :p a co do katany to za krotka rekojesc ma - ciezko byloby zlapac ja obiema dlonmi, chyba ze chciales zrobic Masamune Blade :D to wtedy moze proporcje by pasowaly. ogolnie fajnie jak na poczatek. aha, zmien temat :p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do moich pierwszych modeli jesteś boski.

 

Kurcze, jak tu dużo znawców katan- nic tylko się uczyć. Może któryś z fachowców się wypowie co tak naprawdę jest nie w porządku ? Kashira ? Tsuka ? Ito ? Torii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashiry w ogole nie widac, tak samo ito. Krzywizna głowni jest chyba poprawna, ale głowy nie dam ;) A problemem jest rękojeść, która powinna być dłuzsza.

 

 

;)

PS: Torii - który to jest element w mieczu? Serio pytam, nie udało mi sie tego znalezc w "mieczach japonskich nihonto" ani na googlach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kozioo - no właśnie sęk w tym że gdyby to miał być miecz bojowy kawalerii z okresu Heinan to nawet proporcje od biedy ujdą- kawalerzyści rzadko używali jakiejkolwiek broni oburącz a w okresie Heinan miecze były stosunkowo mało wygięte :).

 

Torii to jedna z odmian ugięcia głowni (właściwie jedyna wchodząca w grę w tym przypadku bo całość nie wygląda na miecz z Bizen a tylko tam używano krzywizn typu koshi zori). Gdyby chcieć być dokładnym to krzywizna jako taka nazywa się sori ale inne typy niż torii zdarzają się tak rzadko że można je pominąć. O. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności