Skocz do zawartości

Mini bitwa: Scena 3D: Wieża strażnicza


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

Busiu - dziwnie wygląda to drewno dla desek jest za czyste chyba , textura ziemi Ci się rozciąga , zwiększ powtarzalność , a niebo jest za duże , pagórki ładne :P

Czym renderujesz?

 

wizz - to moje 2 texturowanie budynku w życiu , ty nie pieprz tylko wracaj do roboty i pokazuj efekty.

 

a tu jeszcze kawałeczek dotexturowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chveti - boskie deski tylko przesadziłes z tym dachem :> [...]

chveti moze jestes chcetny na współprace w animacji ?

 

dzięki , nie wiem co z tym dachem nie tak..coś mnie razi ale nie wiem co :|

co do animki to narazie niezabardzo ale pomyśle jeszcze :)

 

edit--------------------------

 

wersja blachy 1 czy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti - drugi lepszy. co do samego dachu, to to ma byc blacha falista, w przekroju poprzecznym przypomina sinusoide, a u Ciebie wygląda jak polozonego obok siebie półkola

Busiu - nawet fajne, tylko za mało szczegółów. dodaj moze jakąś lekką mgielke, popraw niebo (jasne przy horyzoncie, ciemne na górze). moze jakąś roslinnosc i te pe i te de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Też postanowiłem sie zabrac za mini bitwę jednak mysle ze troszke za pozno wzucam mój renderek nie zwaracac uwagi na render bo go zmnienie poprostu na ogólny model no i jeszcze oczywiscie musze dorobic więcej w wiezy i na zewnątrz.

P.S Chyba cos za jasny render wyszedł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze tu prace idą ! Wizz spoko nawet trawka ci wyszła jezeli mozesz powiedziec czy to maxowa z 7.5 ? Ja i tak robie na piasku to nie z kozystam.

Dodaje kolejny update musze jeszcze pomieszac z tym piaskiem i no i materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizz - faktycznie czegos jeszcze brakuje tej trawie, ale chyba nie jest najgorzej - mi nawet taka nie wychodziła :P jest chyba nieco za gesta jak na taki pustynny krajobraz, moze zrób jakies kepki trawy (cos w stylu Half-Life'a) albo drzewka Joshua (na googlach jest pelno tego)

hcpiter666 - w niektorych miejscach proporcje mi sie nie podobają, no ale nie trzeba sie przeciez w 100% trzymac konceptu. moze raz dasz wiekszy renderek z AA, to bedzie łatwiej wypatrzyć ew. błedy.

 

no i jeszcze dorzucam coś własnego - klimat chyba zupełnie od pozostałych, ale chcialbym sie sprawdzić, jak mi wyjdzie ciemna, deszczowa scenka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonVito Corleone - dzięki :) co do żarówki, to chyba jednak nie skorzystam z teog pomysłu - staram sie robic maksymalnie zgodnie z konceptem

ognisty - no niby nie ma terminu i teraz troche załuje, ze go nie ustaliłem. jesli sie naprawde szybko wyrobisz (czyt.: w kilka dni :)) to śmiało, ale jednak wolałbym aby wszyscy mniej wiecej rowno to ukonczyli

JunioR - no oczywiscie ze bedzie deszczyk :) nawet już jest, ale mocno prowizoryczny.

 

aha, i jeszcze WIADOMOŚĆ OD MLODEGO_ (prosił mnie aby to przekazał na forum, bo on ma kłopoty z netem). mianowicie mowił ze konczy udział w tej mini-bitwie, ponieważ "w sumie nic nie umie" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja otexturowałem sobie dach i niewiem ale w niektórych miejscach textura mi sie jakdyby lekko rozmywa, nie wiem czego jest to wina. W UVWmap wszystko normalnie sobie dopasowałem, bez zadnych problemów, wydaje mi sie ze moze to wina ustawien renderu, sampling czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja cos pokaze, szybciutki modeling i narazie mam cos takiego (wiem wiem, drzwi troche za waskie, okna tez) - nic szczegolego bo narazie nie siedzialem nad tym dlugo. Mam nadzieje że ze wszystkim uwine się na jutro/pojutrze ;) a jak nie to trudno ;p, zawze to jakis trening

aha, nie spodziewajcie sie z mojej strony czestych updatow, bo robie to w wolnym czasie (ktorego coraz mniej...) i nie zawsze chce mi się bawić z forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz....tenks mkk3a - tak to prawda odpadam bo nic nie umiem jeszcze w sumie....coz mniej niz 2 miesiace w 3d siedze wiec czego sie mozna spodziewac...co do bitwy bede sie przygladal:) bitwa....poki mkk3a nie pokazal najnowszego rendera liderem byl Bysiu, a teraz :) zgadnijcie. Ofkoz inny klimat 2 prace prezentuja, ale ja czuje klimat bardziej ten mkk3a. 2xOfkoz poczekac cza na innych...wiec czekam...

 

powodzenia wam zycze....peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizz - to przde wszystkim google :) a z takich konkretniejszych to np.

http://www.astrosurf.org/lombry/imagesgallery-nature.htm

http://skitalets.ru/photogallery/kamchatka_sankov2002/

http://skitalets.ru/photogallery/2004/kamch_solov/

http://www.r-vision.cz/index.php3?akce=3&cestopis=usa&strana=11%20Arches%20NP&foto=1

zresztą moje tło jest własnie chyba z jednej z tych stronek, ale juz nawet nie wiem dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana scenki. Nie bedzie terenu własnego bo "elmo" mnie podszkolił w komponwaniu modelu z fotką. Za dobrze to nie wyszło bo cosik krzywo ale narazie może być. Kilka texturek jeszcze i finito.

 

Pozdro dla elma !! :)

 

Render time: 10 m 22 sec

 

........

 

Nowa versja poniżej :P

Jak zrobione będzie wszystko to dopiero będzie duży renderek. Narazie macie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i to chyba po raz ostatni w tej Mini Bitwie. Skończyłem, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Poniżej renderki 800x600 i 400x300. Może moja pracka nie jest pr0 ale ciesze sie że udało mi sie ją skończyć. Piszecie co wam nie pasi to może jeszcze jakieś poprawiki będą. Narazie to tyle. Pozdrawiam !

 

..........

800x600

wizz_chalet2.jpg

 

..........

400x300

wizz_chalet.jpg

 

ps. tak na prawde to renderki troche okrojone są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj max_noob!

moze i troche pozno, ale chyba modeling prawie cały ukonczony. dużo dodałes od siebie, ale podoba mi sie - widać ze to ta sama wieza, co na koncepcie i to jest najwazniejsze. średnio mi sie podoba kraweznik koło drogi.

kadr oczywiscie też do poprawy, ale tego chyba juz sam sie domysliłeś.

powodzenia!

 

moja wersja jest prawie ukończona, zostały jedynie jakieś szlify...

chętnie czekam na wszelkie komentarze!

 

Wieza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a -> model i texturki oraz scena bardzo mi sie podobaja, tylko dwie uwagi:

1) na tym renderze naliczylem 6 kamer przemyslowych, a straznica jest na odludziu

2) skoro juz zrobiles ja na odludziu, to nie tzeba robic zadnych plotow itp (wg. mnie z murem wieziennym lub czyms w tym stylu byloby lepiej) to doprowadz jakas polna droge, bo ak dziwnie to wyglada

3) jak juz kolega wyzej wspomnial - okno powinno sie otwierac do gory a nie na dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo czlowieku....mkk3a :) wg mnie wymiata normalnie no tak na pierwszy rzut oka nie widac ze to model, na drugi tez, ale juz na trzeci nie. kamery jakos nienaturalnie wygladaja, i....ta skrzynka pod oknami tez, hmm jakos sie swieci chyba za mocno. noi jak poprzednik moj okno w deszcz chyba nie moglobybyc otwarte....ogolnie git!

 

ps. brakuje tylko żołnierza(chociaz watpie zeby stal on w deszczu:))) ale klimat by byl - plaszcz powiewajacy na wietrze, zmoczony.....ehh rozmazylem sie) no panowei do boju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge ja?! moge? prooosze moge, moge moge? ok...zanim mkk3a sie pojawi to ja udziele informacji i zaspokoje GrafMax'a.

 

Otoz wszelkie Bitwy jak i MiniBitwy zmuszaja nas(tzn was) do rywalizacji. A to sie sprowadza do dobrej zabawy. Masz tez niezlego kopa, by dorownac lepszym, albo chociaz sie starac im dorownac. A co za tym idzie? Rośnie skill. Twoj oczywiscie. I twoj tez i tego z tylu tez. Odnajdujesz nowe sposoby na uzyskanie danego efektu etc etc...Noi dobra zabawa prawda? no chyba wystarczy tych powodow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory - ale tego modelu wykonanego w 3d nie widzialem jeszcze - a koncept pochodzi z IGI tylko nie wiem ktorego - a poza tym kazdy moze stworzyc w inny sposob ten model jak rownierz scene cala i inna technika(czego jest przykladem ta minibitwa). Podejrzewam ze ktos popdatrzy jaks technike wykonania u kogos i sie zapyta co i jak i byc moze uzyska odpowiedz(zalezy od typu czlowieka)? Mozna by rzec rownierz Cel Edukacyjny w ten sposob sie uczymy. Rywalizacja by dorownac lepszym...ale czuje ze sie powtarzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafmax - co ty gadasz??? jakie odtwarzanie tego co juz ktos wczesniej zrobił?? to tylko korzystanie z jednego rysunku i w dodatku nie 3d. poza tym, rozumując twoim sposobem, odtwarzeniem bedzie wszystko, co tworzysz na podstawie jakiś rysunkow, zdjęc, rzeczywistych przedmiotów itp.

jesli ci sie nie podoba i cie to nie bawi, to nikt tu nie kaze ci zaglądac i jesli juz masz cos pisać, to pisz na temat (czyli ocen prace, powiedz co jest zle, dobrze itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności