Skocz do zawartości

Co jest bardziej potrzebne do grafy 3D , Procesor czy Karta Grafy ??


MiRi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zalezy co chcesz robic ... jesli zalezy ci na skroconych czasach renderingu to procesor i ram ... karta graficzna nei ma wplywu na rendering ...

 

a reszta czyli to co w oknach viewportow to karta graficzna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dobrze powiedział. Zależnie od tego co robisz.

Ja np prawie nic nie renderuje (póki co) tylko grafika ciągle pracuje ;)

Więc jeśli miałbym się posłuchać hcpiter666`a to bym wyszedł troche na tym jak Zabłocki na mydle (bez obrazy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie karty graficznej jest napewno lepszym wyborem. Gdy polygony w scenie dochodza do setek tysiecy, to wlasnie poruszanie sie w viewporcie jest najwazniejsze. Rendering mozna zostawic na noc lub bedzie on trwal godzine/pare godzin, ale nic tak nie wkurza jak "skaczacy" viewport.

Jezeli jednak robisz modele low poly, to tu masz pewna dowolnosc, chyba ze stosujesz proces znany chociazby z produkcji doom'a. Najpierw model high poly, z ktorego nastepnie robi sie mapy bump/normalnych, itp. i upraszcza sie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzalbym jednak procesor/pamiec zamiast karty graficznej. Mnie (inaczej niz RA) najbardziej wkurza nie skaczacy viewport a czekanie kilkanascie minut na jakikolwiek test render :/ Przesuniesz 3 vertexy, zmienisz mapke opacity or cos, jedna pierdola i znowu czekania 5 min, pier'ole taka robote :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym kupil i to i to :D procek to jakiegos semprona np. 3000+ za 400pln a grafe to starego dobrego ti4200 za 300pln i na quadro go. tak przede wszystkim to jaki masz budzet? poza tym pamietaj, ze warto czasem przejsc sie po komisach i wpasc na allegro. dzieki temu mozna sporo zaoszczedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa ja mam radka 9200 i chodzi identycznie jak gf 6600 heh - mowie o pracy w maxie, tak wiec po****łem system i oddalem to spowrotem i tak mam dalej ponad 500 zł w kieszeni i pracowac da sie w miare bezproblemowo za 3x taniej

 

no gf mozna przerabiac na quadro..czemu nie- ale czy naprawde warto?:) chyba ze robisz metropolie i płyty chodnikowe z 23324 poly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYYY. Jestem początkujący ( więc nie wiem co to przerobienie gf na quadro :D ).Czytając wszystkie komenraże doszłem do wniosku że kupie sobie procka , bo nie robie skomplikowanych modelów , lecz bawie się vray'em , afterburnem , itp. Dlatego zależy mi bardziej na renderach niż poruszaniu się w viewport'cie . A mój budrzet to 270 zł. plus 100 dolców . z czego mam zamiar wykożystać te dolarki i jakieś tylko 50 - 100 zł. czyli jakieś 400 złotych mniej więcej .

Gdyby mi ktoś jeszcze mógł wytłumaczyć co to jest przerobienie karty na quadro i co to daje .

Odrazu jeszcze dziex za wszystkie odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności