Skocz do zawartości

pojazd 3d:Volkswagen Phaeton


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

siema...ostatnio postanowilem sie wziasc za kolejny samochod...bedzie to juz 3 w moim stazu...i do tego zamierzam sie naprawde przylozyc...poki co 2 wczesniejsze moje modele nie byly zbytnio rewelacyjne...tym razem postanowilem zrobic auto Volkswagena Phaetona według mnie bardzo ładne autko..jednak takze bardzo zadkie na drogach...prosze o wyrozumialasc..jest to niby moj 3 model..ale umiejetnosci za duzych nadal nie posiadam...ps..to samo auto robi takze moj kumpel...ktory zaczyna dopiero zabawe z pojazdami w 3d...pracke ma takze wrzucic na ta stronke:p...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam kolejny problem tym razem nie zwiazany z modelowaniem bo niedawno zaczalem dach...narazie jest bez chamferow itp...wiec nie zwracajcie naniego uwagi...ale mam pytanie co do renderu...renderuje mental rayem...i nie wiem czemu gdy renderuje jakies szpary ...to sa one dziwnie poszarpane...i nie widac całej lini szpary...tak jak w pierwszych 2 renderach umieszczonych ponizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha..a. jak to samplowanie zmienic...bo nie mam pojecia:(...narazie nie ma nigdzie szpar..zajme sie tym dopiero jak zrobie cały model...a narazie jestem minimalnie za maska..do ktorej i tak jeszcze musze wrocic...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema...dawno nic nie wrzucałem wiec teraz zarzuce...obecny stan modelu...nie patzrcie na lakier i szyby bo to tragiczne materily...ale za cholre nie wiem jak zrobic cos lepszego wmental rayu?....po a tym nie wiem jak zrobic material szyb?....poki co kilka screenow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieje sie dzieje...postaram sie poprawic...no i mam pytanko...jak zrobic material czyb zeby nie odbijały tak dziwnie wszytkiego...np...w ostatnim screenie zniebeiskim lakierem w szybie odbija sie przezciwn e nadkole...why?...pomozcie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to moj dopiero 3 samochod i 1 do ktorego podeszłem na powaznie....i pierwszy w ktorym robie swiatła wiec nie wiem jak je zrobic...no jesli chodzi o drzwi to moze beda nie robie tego pokoleji...ale zobacze bo moj komp juz ledwo chodzi...wiec nie wiem....a ten model traktuje jako poprostu mozliwosc poprawienia słabych moich zdolnosci w robieniu w 3d...wiec nie wiem czy uda mi sie je zrobic i czy wgole bedzie mi sie chciało...bo w sumie ten model i tak jak na mnie i na moje nie duze zdolnosci modelownia mimo ze ma wiele beldow to jest dobry i wydaje mi sie ze bedzie jakims małym przełomem :D...ps...juz pomału w wip szkuje szkice na moj concept car...i do niego zamierzam sie jzu przylozyc bardziej niz do tego...pozdro:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xyrion phaeton to flagowy pojazd vw tak jak audi8 lub bmw serii7

 

wiem co to za fura ale popatrz jak jest dziwnie zbudowany, albo po prostu brakuje ciec na drugie drzwi, bo skoro to limuzyna to pasazer z tylu powinien miec wlasne drzwi a nie wchodzic przez drzwi kierowcy !! rozumiesz o co mi chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja znalazlem na to sposob ale nie odkrylem zadnego us. Chowam to co niepotrzebne czyli zaznaczam obiekt i hide unselected. W tym obiekcie zaznaczam okrag poly ktory bede poprawial i hide unselected. Do tego meshsmooth int 0 w viewporcie ale int 2 na renderze gdyz mam szybkiego kompa i szybko mi sie renderuje. No a jak chce ogladac to wylaczam f4 siatke wtedy chodzi jak zloto. (testowane na evo viii z 190k poly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ..sory hinduz ze dopiero odpisuje ale ostatnio mam mało czasu...wiec jesli chodzi o te bledy co mi wskazałes to jest ich tam duzo ...niestety...ale nie mam sily juz ich naprawiac bo komp mi ledow chodzi...zeby nie było ze mi sie całkiem nic nie chce to kilka udało mi sie poprawic...jednak najgorszy blad to ten co mi wskazałes ze chcesz zobaczyc...jest tam dziwna sytuacja....gdyz na rogach kolo pierwszego nadkola i tylniego...kolo krawdzi dziwnie sie unosci karoeseria...i nie jest to kwesta chamferow ani polaczen vertexow bo wszytko jest good bo sprawdzałem wiec nie wiem:p...ps kolejny screen:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema wrzucam kolejny screen i odrazu mam pytanie model praktycznie uwazam za skonczony..choc duzo jeszcze brakuje ale komp mi jzu nie wybula.....co zorbic by render byl fajny:/...ja zrobic zeby w tle z jednej strony bylo np ciemne tło przechodzace w jasniejsze...prosze o pmomoc...plisss:(...renderuje mentalem....zawsze do sceny dorzucam skilighta....sory za render słabej rozdzielczosci...ale to wstepne a takie jeszcze dosc szybko sie renderuja:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

nie no sorry, ale i ten model według mnie sobie odpuściłeś - naprawdę trudno w tym modelu rozpoznać VW Phaetona

postaraj się więcej szczegółów zamieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności