Skocz do zawartości

Szkice


Navara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moja Droga Navara...musisz sobie odpowiedzeć na pytanie czy chesz cały czas siedziećw tym co teraz robisz czy chcesz zacząc się rozwijać w bardziej realistyczne rysowanie...rysunek owszem posiada dużo szczegółów twarz też jest ładnie zarysowana, ale...nie o to chodzi:(, sprubój kiedyś naszkicować coś na szybko z natury z natury! to ci pomoże naprawdę...a ona wcale nie wygląda na taką niewinną;):p...3 maj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie miala ^^ to tylko zludzenie ;D ( Tak naprawde to kawal wrednego i rozpieszczonego babiszcza :> A pozatym juz nie jest dziewica :P Moral : Nie oceniaj ludzi (rysunkow) po wygladzie ;P.Ten rysunek ktory pokazuje sie od razu po kliknieciu w link to jest rysowane szybko i z natury ;) rysunek ok 5 minut ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa uszy z bajki tylko fantastyka, uwielbiam rysowac elfki.

Nie, nie rysuje tylko profili ale one mi najlepiej wychodza, a pozatym chcialam narysowac jak najbardziej realistyczne. Kobiety maja takie czolo, nie jest cofniete, to mezczyzni maja mocno zarysowane. Ale ...mezczyzn jakos nie umiem rysowac bo mi wychodza takie cnotki nie mezczyzni... :(

Cala postac to mi wychodzi full manga..i inaczej nie umiem, tak samo z przodu nie moge jakos narysowac inaczej tylko mangowo ;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początek ochrzaniania...jak ty to narysowałaś z natury to czemu to wszystko ma elfie uczy =| ??!! chcesz się uczyć rysowania realistycznego a ciągle rysujesz tylko z wyobraźni....nie tendy droga.....najpierw nauka anatomi normalnego człowieka a potem dorysowywanie mu róznych ozdobników....i staraj się rysować całą postać...nadal nie wiemy jak ci idzie z proporcjami:> w dodatku na zadnych z tych rysunków nie ma otoczenia więc nawet nie wiadomo czy dobrze sobie radzisz z perspektywą:> [zresztą ja jakoś nie widze sensu rysowania ciągle tego samego...to dziewczynki z przedszkola ciagle na okrągło rysuja koniki i dziewczynki ze złotymi kucykami.....rysując same jabłka (w twoim wypadku popiersia alfickich lasek) duzo się nie nauczysz a jedynie bedzie szlifować to co juz umiesz]...koniec ochrzaniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka rysowania polega na tym, żeby próbować to, czego jeszcze się nie umie, a nie powielać już zdobyte zdolności. Jeżeli czujesz, że umiesz rysować twarze, to teraz do twarzy trzeba nauczyć się rysować tors (najlepiej ze zdjęć albo z natury, oka ludzkiego nie da się oszukać, odrazu widać, gdy ktoś przy rysowaniu zmyśla). Potem dojdą ręce, biodra, nogi, no i najważniejsze (czyt. najtrudniejsze) stopy oraz dłonie.

 

Na twoich rysunkach nie widzę (może wytarłaś gumką) żadnych konstrukcji, a to w mojej skromnej opinii błąd. Konstrukcje przy rysowaniu ludzi są bardzo, ale to bardzo przydatne. Dzięki nim nie tylko uzyskasz lepsze proporcje, ale także w dalszej perspektywie, będziesz rysowała bardziej realistyczne i dynamiczne postacie. A konstrukcja głowy pomoże przy rysowaniu z właściwie dowolnego kąta poprawną twarz (a nie taką mangową, ble ;p)

 

Pozdrawiam

 

PS. Rysuj ludzkie uszy :) Jak już opanujesz je do perfekcji wtedy zmodyfikuj je nieco przez wydłużenie końcówek. Nawet elfie uszy mogą wyglądać realistycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rysuje cialo to mi wychodzi manga, bez wzgledu czy mam zdjecie przed soba czy nie :( pozy jak proboje narysowac to sa jakies pokraki totalne..a pozatym ta sa stare rysunki 1 jest tylko nowy. Nie mam skanera i w tym problem :(

Otoczenie hmm...o tym nawet nigdy nie myslalam...:(

Stopy jeszcze nie sa az tak trudne jesli sie patrzy z przodu... ale rece.. ug... Rąk nie umiem rysowac chyba ze jedna pozycje :(

A pozatym jesli chodzi o konstrukcje to w niektorych byly w niektorych nie, w tych ktorych byly zostaly zmazane, np troll jest narysowany dlugopisem zelowym a olowek zostal zmazany.

http://www.karat.freekonta.net/IMGallery/miniatury/132925333.jpg - mezczyzna, szkic do modelowania dosyc uniwersalny i caly przodem i caly bokiem , troche pochylony ale to z innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dożuceswoje trzy grosze. Ktoś kiedyś zucił przy mnie taką teze- że rysunek to nie matematyka- ja osobiście się z tym nie zgadz. Aby narysować np. unieśone ramie należy dogłebnie poznać zależności które występują przy ruchu ramienia.Tak więc zycze owocnej nauki w poznawanu kanonów tudziez zależności które żądzą w swiecie dwu wymiarowej iluzji tak tobie jak i sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście czekam na prace rysowane z modela czy to figurka spidermana czy też kolezanki śpiącej na łózku...jak ci narysowana kolezanka wyjdzie w stylu mangi tzn ze mi ręce opadły i ze ty masz skrzywione postrzeganie świata po przez twoje receptory wzrokowe.happy nice day

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może lepiej ze zdjęć niż z natury? Zdjęcia możesz otworzyć zawsze kiedy chcesz, zdjęcie w przeciwieństwie do modela nie będzie się wiercić ani skarżyć :) A nawet ze zdjęć można z czasem nauczyć się proporcji itd.

 

Np takie proste jak: http://bwgreyscale.com/edits19/hauteculture_bwpdcn06.JPG czy http://bwgreyscale.com/edits19/hauteculture_bwpdcn07.JPG albo coś trudniejszego jak http://bwgreyscale.com/adimg12/adv_6165.jpg

 

Narysuj coś z tego, wtedy łatwiej będzie dawać jakieś pożyteczne rady, bo gdy widzi się tylko efekt rysowania to ciężko wykazać ewentualne różnice między źródłem (zdjęcie / model) a rysunkiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałam się przekonać (i sprawdziłam) że łatwiej nie ze zdjęcia, bo zdjęcie płaskie i zawiera perspektywiczne skróty inne niż by się widziało w rzeczywistości, dlatego proporcje mogą nie wychodzić.

problem wiercącego się modela można rozwiązać hipnozą, lub rysując posągi (przejść się przez miasto rozglądając się za nimi, jest ich więcej niż by sie przypuszczało)

jestem przeciwna mangom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa6Lo, obrazaniem nic kompletnie zdzialac nie mozna. Ze zdjecia czy modela owszem narysuje normalnie, z pamieci juz wyjdzie mi komiksowo, nie robie duzych oczu juz ale widac roznice. np jak komiks Tomb Raider, widac ta roznice ale to nie manga. Znajde tylko cos co warto narysowac to zeskanuje,inna sprawa posagow w Zielonej gorze nie ma, albo nie zwrocilam na to uwagi.

Manga w moim rysowaniu denerwuje mnie niesamowicie, jest udreka. Ale lubie mange jesli chodzi o anime i komiksy. Np. Arcana,Zombie powder.

Jesli chodzi o wiercacego sie modela.. to albo trzeba znalezc jakiegos czlowieka z kamiennymi nerwami albo innego wyjscia nie ma. Probowalam narysowac swojego chlopaka, to zdazylam tylko glowe narysowac... moze za 2 podejsciem sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada pierwsz: naucz się klasyczneg okanonu postaci(kanon ośmiu głów)dla kobiety i mężczyzny

Rada druga: perspektywa posaci

Rada trzecia: szkielet,układ mięśniowy(anatomia)

A potem czy zdjęcie czy żywy model to będzie wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpiący model ktoś kimnie przez tv to ty bierzesz kartke i ołówek i jedziesz:) nie wiem w którym momęcie cię obraziłem...ale nie logiczne jest dla mnie zeby malować z modela i rysować mangowe oczy a potem mówić ze "ja tak mam z przyzwyczajenia".Po prostu nie patrzyłaś co rysujesz innego wytłumaczenia nie widzę(miałem takie dziewczyny w klasie które rysowały swoje kolezanki i zawsze im wychodziły coś w stylu czarodziejki z księzyca |-/

Czekamy na prace, nie popędzamy(bo pospiech niewskazany i życzę POWODZENIA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tablet!Mam tablet! I dwie lewe rece ....

Jak sie na nim ciezko maluje :( ide cwiczyc musze sie przyzwyczaic, dziwnie troche jakby z opoznieniem. Jak cos zrobie to pokaze

 

 

 

Wydziergalam cos : to sa narazie wczesne poczatki poczatkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet fajna rzecz. Odrazu zapytam o to jaki to tablet (firma / rozmiar)? Sam talbet to nie wszystko, fajnie też by było mieć jakiś mocniejszy sprzęt (512 mb ram'u to absolutne minimum). Przy większych rozmiarach rysunku i przy używaniu co ciekawszych brush'ów będzie widać różnice między dobrym kompem a słabym (i nie będzie to wina tabletu) i to właśnie może powodować ewentualne opóźnienie (tablet powinien reagować natychmiast).

 

Odrazu tips: rób zawsze w większych rozdzielczościach niż będziesz publikować. Ja zazwyczaj robie tak, że ustawiam taką wielkość rysunku, żeby potem to co wrzuce na neta stanowiło 25-33% pełnowymiarowego rysunku (ze wskazaniem na 25%, bo wtedy nie będzie za bardzo widać 'zębów' na liniach prostych).

 

A rysunek jak na pierwszy raz fajny :) Zasugeruje żebyś używała warstw (wyżej te z linework'iem, niżej te z kolorem), napewno usprawni to rysowanie. Ja nawet do prostego linework'u (takiego jak ten co to ostatnio wrzuciłem na speedpaintingu) używam jakieś 20 warstw, np inna na twarz, inna na oczy, usta itd. Ale to kwestia wprawy i poznania Photoshopa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"512 mb ram'u to absolutne minimum"

A założymy się, że nie?:)

Kilka razy zdarzyło mi się mieć bullet time ale bez przesady. Na poczciwych 256 też się da rady.

Co do Twojej ostatniej grafiki Navara - te oczy. Ble:) Okropnie mi się niepodobają. Aha. Co do kolorowania - urzywaj często smuge tool'a. Mi baaardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 384 ram :P -128-256-64 :P

Robie warstwy osobne do kazdej rzeczy. np oczy usta wlosy, skora, ubranie i itd... :)

Uzywam Smużenia czesto- nie widac na rysunku?:) Zajzyj do speed painting tam jest pixiaczek - tez smuzowany :}

Wybacz - inne oczy poprostu "nie wygladaly" jej do twarzy :)

Nie sa mangowe ale podlatuja pod komiks amerykanski ;p

Specjalnie dla Ciebie narysuje rozneglizowana kobiete z normalnymi oczyma :P

Narazie to zaczynam rysowac jak sie uda pokaze poczatki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznegliżowana pani specjalnie dla mnie:)... Jakie słodkie... Jednak nie jest w moim typie;) Może następnym razem?:) Twarz ma już dużo lepszą, ale ciało... jeszcze pół godz. rysowania i wyszedł by Ci całkiem niezły potwór;)

 

Aha... 128, 256, 64 to razem 448 a nie 384... chyba, że źle załapałem o co chodzi z tymi liczbami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do kolorowania - urzywaj często smuge tool'a. Mi baaardzo pomaga...

 

Broń Boże. Smudge tool i owszem pozwala na uczynienie powiedzmy łagodnych przejśc między kolorami, ale raczej go nie polecam. Do uzyskania ładnych przejść używaj brush'a z opacity ustawionym na 10% (najlepiej brush z łagodnymi krawędziami). Będzie to trwało może i chwilkę dłużej, ale efekt będzie o niebo lepszy. Ewentualnie Filter>Blur>Gaussian Blur.

 

http://p198.ezboard.com/fbellefreefrm17.showMessageRange?topicID=260.topic&start=1&stop=20

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l on narysowal duze oczy !! :P

Ciekawe jak zrobil ze to wszystko jest takie czyste. Jak rysuje brushem z opacity to mi wychodza ciemne plamy chyba ze staram sie nei odrywac piorka, to trudne bo czasem przerywa przez kompa czy tam gg.

- Jak zrobil ze sukienka jest w identyczne kwiaty? chyba nie rysowal non stop ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do spowalniania w czasi rysowania to: wciśniej alt+ctrl+delate w menadrzeże zadań kliknij na zakładke procesy i zobacz jakie programy działające w tle zabierają ci najwięcej pamięci i procesora(CPU) i wyłącz te które wiesz do czego służą z tego co wiem to GG dość duzo zabiera pamieci(nawet nie uzywane) a także różne programy do ściągania danych (p2p a nawet przeglądarka internetowa)...nie da się gadac i rysowac więc na ten czas wysowania polecam wyłącżyć zbędne programy by oszczędzić nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emule :/

Juz tak robilam jak rysuje to mam wylaczone wszystko, oprocz forum, ggi procesow systemowych, nawet udalo sie zlikwidowac glupiego wirusa :P.

 

Pani dostala COS pod pupe, wiem ze to nic nie zmieni, nadal jest kiepsko ale staram sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL: Smudge z ustawioną opacity na 10% daje wsumie ten sam efekt. Na jednej warstwie smudguje, na nowej już brushem dorysowuje "coś nowego". Każdy ma swój sposób na rysowanie. Najlepiej samemu dojść czym i w jaki sposób uzyskać pożądany efekt. Niektórzy urzywają smugga inni nie. Więc nie oburzaj się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oka czekamy na dalesze rysunki postaci w kolejnych(innych) pozycjach. staraj sie zrobić najpierw pierwszą warstwe na tło(nawet jeśłi nie masz na tło zadnego pomysłu to i tak miej tą warstwe czystą na wszelki wypadek) i na drugiej dopiero warstwie rysuj postacie......w ten sposób zawsze mozesz coś dorysować w tle nie szkodząc obrazkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Belial.

Wlasnie w tej chwili bawie sie smoczkiem.Gdzies kiedys chyba w jakies bajce go widzialam. Takie slodkie smoczatko. w tej chwili koloruje, praca juz trwa 3 godziny ...(czeste przerwy)

 

Oto ten smoczek, praktycznie tylko pokolorowalam. Ale nie pamietam z jakiej on byl bajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oka teraz kolejna wskazówka: nic co jest w naszym świecie nie jest powleczone czarnym drutem a więc nie ma czarnych konturowych kresek..mozesz zamast nich uzywać troche ciemniejszego odcienia ale generalnie taka linia np między jabłkiem czerwonym a stołem na któym leży tworzy się dzięki różnicy koloru i nie potrzeba jeszcze oddzielać tych przedmiotów czarną kreską...a wiec masz kolejne żeczy do nauki w rysowaniu realistycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to teraz ja sobie popisze :)

1. Zbyt agresywnie operujesz kreska. OK kontur w takim rysunku jak ten smoczek jest wazny ze wzgledu na swoj bajkowy charakter ale w pozostalych pracach troszke za ostro...

2. Brak swiatlocienia i mysle ze na tym obecnie powoinnas sie skupic. Twoje rysunki sa strasznie plaskie jak kolorowanki dla dzieciakow... Operowanie swiatlem i cieniem to podstawa i bez niej nie da sie obejsc. Zacznij od prostych bryl: pudelko, wazon, szklanka itp sprobuj przy pomocy samego olowka bez koloru narysowac nie tylko ksztalt obiektu ale rowniez nadac mu 3 wymiar, fakture, odroznic np szklo od porcelany itp..

3. Jak wyzej czyli na kolor jeszcze troche za wczesnie

4. Rysujac caly czas mysl o calosc czyli nie tylko obiekt ale i kadr

5. Nie skupiaj sie na fragmencie ale na calosci

 

To tyle ode mnie mam nadzieje ze moje uwagi Ci sie przydadza.

Powodzenia rysuj rysuj i jeszcze raz rysuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeczywiscie przepraszam..zapedziłem się za bardzo.słuchaj archangela...mozesz postawić na krześle jakieś prostej budowy przedmioty(np rolka od papiero toaletowego:) w zacienionym pokoju i oświetlić ten przedmiot jednym źródłem światła(lampką)...i go narysowac rysując i krzesło i przedmiot(papier toaletowy) i cienie jakie rzuca przedmiot na krzesło itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tego wszystko dziwnie wyglada... pokazesz mi cos np. rysunek kobiety (rysunek) bez konturow?

 

http://www.domai.com/art/bonnaffe/source/annelies.html szczególnie głowa

http://www.domai.com/art/tate/images/Contemplation.jpg też bez konturów

 

no i

 

http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/rembrandt/self/rembrandt.1661.jpg

http://www.ibiblio.org/louvre/paint/auth/rembrandt/1630/nicolaes-tulp.jpg

 

a tak ogólnie to archangel dobrze prawi :) może nawet próbuj robić czarno-białe rysunki, bo jak robisz kolor to jak juz wypełnisz wszystko kolorami to rysunek wydaje się być skończony a wystarczy że na chwile zrobisz obrazek czarnobiałym i może się okazać, że rysunek to wciąż tylko linie tyle, że na tle szarym zamiast białego.

 

http://www.mattiassnygg.com/index.php popatrz tu, szczególnie do działu black&white, czern i biel mogą być ciekawsze od koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz takie techniczne elementy to mozesz sobie pomagać linijką w photoshopie jest taka opcja...

 

błąd w tym że: światło na ten miecz pada od góry i ten miecz żuca cien pod siebie na stół(ok).ALE..to skąd światło na mieczu od dołu? O_o ..to tak jakby ciemny stół dawał światło:/ [przyciemnić trzeba spód miecza zeby nie odstawał tak od stołu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak radził rysować obiekty rzeczywiste w prawdziwym świetle, bo żeby render wyglądał realistycznie to trzeba by naprawde mnóstwo pracy włożyć a i tak wciąż będzie widać, że coś jest nierealistyczne. A odnośnie linijki w photoshopie to najprościej jest postawić pierwszy punkt a potem wcisnąć 'shitf' i postawić drugi punkt, a photoshop sam zrobi prostą. Ale najlepiej robienie prostych ćwiczyć na papierze - na kartce formatu powiedzmy 50x70 postaw pare punktów i spróbuj je połączyć prostymi liniami, albo krzywymi, ale rób to jednym pociągnięciem, z czasem wyrobi Ci się ręka i będziesz ciachać proste bez linijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, narysowalam ten przedmiot tylko dlatego ze w 3d mi sie podobal (2 obrazek jest wlasnie w 3d referka) a 1 2d Pa6LO. Chcialam pokazac referke.

Dzieki za rady lece sie pakowac i zalatwiac sprawy zwiazane z wyjazdem. Tam bede miala okazje poszkicowac troche natury. Pozdrawiam, wracam za 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności