Skocz do zawartości

Moment krytyczny: I otwarto bramy piekieł (aka jeszcze tylko kilka sekund)


Rekomendowane odpowiedzi

No wiec jak prawie zawsze staje do bitwy, pewnie tez jej nie ukoncze zwyczajowo, nie mowiac juz o tym ze z druzyna actimela nie mam zadnych szans ;p Ale co tam, pracke bede robil w blenderze na biezaco go poznajac.

Co do samego zamyslu to robie spore laboratorium w ktorym wlasnie odbywa sie wiekopomny eksperyment, od ktorego pomyslnego zakonczenia dzieli naukowcow jedynie kilka sekund, co jest wystarczajaca iloscia czasu zeby wszystko zepsuc, klimat bedzie zapewne lekko cartoonowy i karykaturalny, pierwsze screeny wkrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no pomysl nie gupi:) heh na ostatniej bitwie bylo chyba 10prac ukonczonych... na tej bitwie sa chyba ze 5stron z bitwami 3d, zastanawia mnie ile osob ukonczy. sanki Twoj user id to 666, niezly hardkor:D powodzenia w bitwie zycze i ukonczenia pracy. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie rendering w yafrayu. ok dorobilem drukareczke do wystroju laboratorium.

wyglada to tak, biore sie za kolejne szafki, manetki itepe, zaczynam rozgryzac skroty klawiszowe i idzie mi coraz sprawniej (pod warunkiem ze nie imprezuje :-)

test001.jpg

czekam na komentsy of coz, chociaz poki co to jest niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, update, pomieszczenie bedzie cos na ksztalt tego co widac ponizej, dodam troche sprzetow, rurek, kabli, krzeselek i stolkow, a potem zabiore sie za robienie tego co bedzie widac przez tę dziurę w scianie i postaci, ktore na bank beda rozstawione inaczej niz to co jest w tej chwili jedynie dla zlapania proporcji.

ttestt01.jpg

zastanawiam sie tez nad innymi lampami niz te co widac, one i tak beda zgaszone, a swiatlo bedzie zza szyby szlo od eksperymentu :)

No jak zwykle wiem ze moge liczyc na wasze komentarze i cala mase konstruktywnej krytyki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam krzeselko ktore bedzie stalo tu i owdzie w laboratorium, jutro dorobie jeszcze blacik do pisania do niego i beda ustawione w półkolistym dwurządku. Te male czarne kropeczki na nozkach to nie wiem coto i skad

 

testu.jpg

 

Mam problem i pytanie w zwiazku z problemem, ktos wie jak sie zmienia polozenie tej malutkiej kropeczki w obiekcie ?? bo probuje i za ch***olere mi nie wychodzi :-)

 

PS. Nie obraze sie jezeli w koncu cos skomentujecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci to wychodzi:D Szczególnie że blendka dopiero co poznajesz.

Co do pytania:

Nie widziałem nigdzie opcji przemieszczania samej kropki ( bez obiektu z nią powiązanego a chyba o to ci chodzi) ale jeśli chcesz kropke wysrodkowac na obiekcie to ja zazwyczaj robie tak: 1. zaznaczam kropke ktora chce przemiescic

2. NAciskam TAB= wchodze do "edit mode" 3. Przesuwam obiekt na sam środek tam gdzie kropka 4. Naciskam drugi raz TAB= przechodze do "Object mode" 5. zaznaczam kropke a potem naciskam G i przesuwam wszystko na miejsce gdzie powinien sie object znajdowac.

Mam nadzieje ze o to chodzilo. Powodzenia i milego blenderowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to niestety :( zawsze wywracam normalne zeby sie subsurface dobrze spisywal.

A tutaj jak kombinowalem, to na przyklad przy wylaczeniu subsurf kropka na oparciu zniknela, a te na nogach zmienily polozenie, jak zwiekszylem iteracje na oparciu to samo.

oparcie i siedzisko sa subsurf, nogi nie. i nie wiem czemu tak sie dzieje w dalszym ciagu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy update, a zarazem 666 post >:) Mam nadzieje że forum nie pochłonie ogień piekielny (edit: wlasnie mialem dodac posta gdy forum przestalo dzialac).

To co widac, tak zostanie, dorobie jeszcze okablowanie i zewnetrze, a potem zabiore sie za postacie, swiatlo i tekstury.

 

testtt.jpg

 

P.S. Wszystkim ktorzy liczyli, ze zobacza cos nieziemskiego w zwiazku ze zmiana tytulu moge powiedziec jedno: MAMY CIĘ :>. Chociaz kto wie co bedzie sie czailo za szyba laboratorium.

 

edit: P.S.2 Teraz jeszcze czekam na 666 odwiedzin watku ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko ok tylko:

- krzesla z blacikami na srodku laboratorium to raczej malo spotykne, wyglada jak sala wykladowcza. Zrobilbym kilkanascie maszyn po bokach a srodek zostawil pusty moze z jakims logiem na podlodze. Widzialbym tez tak na lewo od srodka wystajacy storzek "pazur" w czarnym plastiku z monitorem i stloczonymi wokol niego naukowcami (motyw z ksiazki "Cyfrowa Twierdza")

- Lampy sa w starym stylu, maja za duzo "rurek" co wprowadza chaos u gory pracy. Widzialbym tu swietlowki wpuszczone w sufit pod przezroczystym szklem, dalo by fajny efekt.

- Wstawil bym tez kilka kamer obrotowych ktore rejestrowaly by poczynania w laboratorium

- Naukowcy mogli by ze soba rozmawiac a nie tylko gapic sie w ekran

- Wszystkie urzadzenia zrobilbym w neutralnym szarym plastiku z wieloma kontrolkami

Taki jest moj koncept, pomysl mi sie bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności