Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Nissan 350 Z


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórych samochodów to pewnie jeszcze setki ktoś zrobi, ja postanowiłem zrobić jakiś porządny samochód (tzn. skończyć go) i padło na nissana, blueprinty były ładne i sama bryła średnio skomplikowana.

Jest jeszcze troche zadurzo tri,ale da się to szybko poprawić.

 

Screeny z maxa:

 

nissan9re.jpg

nissan28sl.jpgnissan31ac.jpg

nissan43ta.jpg

 

Próbne rendery:

 

nissan51wt.jpg

nissan64yv.jpg

 

i jeszcze jeden printscreen z maxa

 

nissan70nu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Idziesz całkiem dobrze. Jedyne co mnie się narazie rzuca w oczy to przednie słupki. Trza je chyba nieco w przód przesunąc na dole. Najlepiej od razu zacznij je spulchniać bo nic mnie tak nie wnerwia jak płaskie słupki (czytaj zrobione jakby z płaskowników). Zrób przetłoczenia na uszczelki itd. Zobaczysz, że się opłaci. :)

 

 

 

PS. WOW 50-ty post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobi się, ale czy nie jest za krzywo, ja nic nie widzę, ale jestem ślepy jak kret, piszcie czy są jakieś widoczne bugi, bo nie chcę je poprawiać kiedy bedę na 50 procencie modelu.

Starałem się robić powoli i dokładnie, ale już niczego nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek --> sam nie wiem, oglądałem różne zdjęcie i wyglądało podobnie, ale jeszcze się napatrze

.:qba:.-->dzięki za załącznik, teraz będę wiedział jak ładnie można to zrobić, żeczywiście to moje to do d**** tak na szybko zrobiłem, żeby było, sam nie wiem po co, (już nic nie wiem).

Wczoraj zrobiłem swoją pierwszą w życiu uszczelkę i sam się dziwie dlaczego nigdy nie robiłem takich rzeczy.

Daje następne rendery:

 

Edit: -->mrkrzysiek--> jednak się myliłem ten migacz jest do poprawki

lakier6vb.jpglakier21zw.jpglakier33up.jpglakier45lz.jpg

lakier58nm.jpgsiatka9qj.jpgsiatka21wh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema. ja jestem w trakcie "nierobienia" tego modelu(nie chce mi sie go dokanczac). twoj jest calkiem dobry tylko przod maski jest plaski (razi to w oczy) powinienes to poprawic. w realu maska "lagodnie opada" (oczywiscie nissan350z) pozdrawiam.

a jeszcze jedno: przednia krawedz maski (zaraz ponizej znaczka) jest za bardzo wysunieta do przodu wzgledem bryly sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) zle mnie zrozumiales. nikomu nie kazalem wypatrywac bugow w moim modelu tylko go podrzucilem tutaj zeby Ardeni mogl sobie zobaczyc co ma nie tak z przodem maski. owszem drzwi mam do popoprawy ale co do tylu to sie z toba nie zgodze. a poza tym po co mialem szukac zdjec na googlach skoro to mialem pod reka:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Daje ty następne rendery, ale muszą napisać, że zawsze moje odezwy będą spuźnione ponieważ na forum jestem max 1 raz dziennie i to nie zawsze.

 

daje nowe renderki, z poprawionymi niektórymi błędami, następne poprawki w toku

 

update4ja.jpg

 

Z tyłu jest jeszcze krzywo, ale dopiero tył zacząłem robić

 

update20tw.jpg

 

I tu jest błąd, ale nie wiem jak go poprawić:

 

problem1gv.jpg

 

Niby wszędzie są kwadraty, ale jakoś dziwnie to wygląda.

jeśli ktoś może to niech mi narysuje w painie jak te edgi poprowadzić.

 

problem20nk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, ale pora dokończyć autko.

1 render z skylightem, ale nie wyszło zabardzo

następne bez światła

 

Spojler troche nie wyszedł, do poprawki

tył troche mojej koncepcji, azle wzorowałem się na fotce

 

 

 

lakier5ku.jpgrender19gb.jpg

render24mc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkszysiek --> Wydaje mi się że to tak wygląda, ale się jeszcze przyjrze, a co do miejsca na tablice to jest to po trochu moja inwencja,

hkropinski --> Rendery to jest ostatnia klasa bo szybkie, a mam jeszcze pytanie, jaką wartość ustawić przy natężeniu światła, bo 1 to chyba za mało, tak mi się wydaje, jakie są jeszcze inne sposoby żeby to w miare ładnie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne rendery i chyba to światło już zostanie dałem dużego plana nad samochodem (plane - rodzaj światła w vray) i chyba tak będzie już,ale się zobaczy\. jeszcze tylko lusterka i kierunki z tyłu, ale tył to puźniej pokaże. a to rozmycie na dachu to chyba wina hdri.

 

nicarender7io.jpg

nice27mc.jpgnice32dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yarkee

witam:) jestem bardzo początkujący w 3ds max i chcę się nauczyć modelowania, zwłaszcza aut. czy możecie podać jakieś linki gdzie znajde tutoriale po polsku odnoszące się właśnie samochodów lub jeśli wy możecie takowe zamieścić na stronce. Nissan mi sie podoba:) gratulacje! Może właśnie Ty Ardeni mógłbyś przedstawić od początku jak robiłeś swoją 350Z krok po kroku? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale w renderze gdzie auto jest pokazane z przodu widać tylnie koło (proponuje zrobić wnętrze).

 

PS mógłbyś powiedzieć jak zrobiłeś materiał karoserii? (jest świetna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności