Skocz do zawartości

Jak wklejac obrazki


Mati_3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

forum istnieje po to aby wymieniać się doświadczeniami a nie udzielać lekcji za friko. owszem można zapytać o wiele różnych rzeczy ale tutaj help aż się prosi.

Mt[G]eneration:

może zapytaj się jak włączyć komputer albo jak zrobić kawę? bo przecież to też można znaleźć w helpach. pfff...

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czego mialbym szukac w helipie jezeli wiedzialbym dokladna komende to bym wiedzial o co chodzi a nie bede czytal calego helpa przeciez zeby znalezc jak sie wkleja logo jak moge was zapytac :P a Wy mi ladnie jednym zaniem odpowiecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka miła atmosfera. Ktos sie grzecznie pyta, a tu bam, strzał w pysk. Community -> środowisko wokół forum tworzy się aby pomagac, uczyć, ułatwiać innym uczenie się tego co łatwe i przyjemne być nie musi.

Czego sie boicie? Tego, że ktoś nowy nauczy sie szybciej i łatwiej niż wy? A może to złośliwość ponieważ wam nikt nie pomagał. Wiecie i nie powiecie bo po co? Lepiej wyśmiewać, wyszydzać nowa osobę zamiast załatwić sprawę szybko i na temat. Założę sie że gdybyście mogli to kopnęlibyście go w dupę.

Najbardziej niewiarygodne jest to, że jest to maniera charakterystyczna dla całego forum Max3D.pl.

Przydałoby sie wam odrobinę kultury i okazania szacunku w stosunku do nowych (nie tylko tutaj ale i w 3D) osób.

Dzielenie sie wiedzą nic nie kosztuje.

 

Do rzeczy,

Nie napisałeś kilku waznych rzeczy:

1. jakiego programu używasz? Obecni tu założyli, że Maxa

2. Jak bardzo eksponowany będzie ten but? To z kolei prowadzi do pytania nr 3.

3. Co byś wolał? Obiekt 3D czy tylko 2D "symulujące" 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede czytal calego helpa przeciez zeby znalezc jak sie wkleja logo jak moge was zapytac :P a Wy mi ladnie jednym zaniem odpowiecie :P

Proste, wrzucasz bitmape w difuse a jej maske w opacity, narzucasz texture na but i jak unwrapujesz, mozesz tez zrobic mape w odcieniach szarosci i wrzucic w bump jesli znaczek ma byc wyszywany, a jesli naklejka to nie.

 

Nie mowilem ze proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniales o:

 

jak zrobic gradient aby bump byl ladny

 

hehehe. teraz to biednego chłopaka zdołowałeś :D

A co mnie to obchodzi. Tyle samo co jego obchodza nasze porady i sugestie aby zajzec w help. Skoro doradzaja mu to uzytkownicy ktorzy wiedza ze to bardziej pomoze to juz wiecej sie nie da zrobic. Na zachete niech zajzy do mojego watku "back to the past", a zobaczy ile osob uczylo sie z helpa bo nie mieli internetu albo nie wiedzieli ze takowy serwis istnieje. Jak ja pierwszy raz dostalem maxa, to myslalem ze grafike 3d oprocz zawodowcow robi moze 10 osob w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szukac w helpie"

 

krw.......... tssss...........

 

a ten help to rzeczywiscie taka bezkresna i nieprzebadana otchłań :/

 

Wyszukanie w helpie zajmuje max 10 minut, wszystko jest ułożone wg. działów i kategorii, każdy tutek ma swój opis wstępny łącznie z przedstawionym zakresem omawianego w nim materiału.

 

@mt[G]eneration

"i co z tego??

w helpie masz praktycznie wszystko

wiec po co byłby to forum ? -> lol"

 

No więc z łaski swej korzystajta z tego pięknego zasobu wiedzy, a tym co już zapoznali się z helpem pozwólta zajmować się tematami wykraczającymi poza 'F1' miast odpisywać na bzdurne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom dokladnie, coraz wiecej jest ludzi ktorym sie niechce ruszyc 4 liter i rzucic okiem do helpa ew. CUD TECHNIKI DLA GRAFIKOW http://www.google.pl zbior wszystkiego co jest potrzebne ;o coraz wiecej osob pisze tak glupie tematy z ktorych cienkie lenistwo ze poprsotu nie ogarniam tego. No i najwazniejsza sprawa "nie umiem angielskiego" hmm kogo to obchodzi ? masz okazje sie nauczyc. Zaloze sie ze 90% czytajacych poraz pierwszy helpa nie umialo angielskiego tylko troche po obrazkach troche pokombinowal i doszedl sam do tego naprawde satysfakcja jest o niebo wieksza niz jak napisze do kogos na gg i bedzie mu trul dupe , zabierajac czyjs czas i wyciagajac gotowe rozwiazania ;)

 

A pozniej wyskakuje koles ktory podsumowuje cale forum ;o

Ja Ci powiem tak ze efix skonczylo swoja dzialanosc przez takie watki ;)

 

btw editne bo mam genialnego pomysla tatus !

 

Wiecie jak zarobic kupe kasy ? teraz wlasnie powstaje nowa generacja poczatkujacych grafikow tzn "leniwcow pospolitych" mozna ponakrecac tutoriale jak wlaczyc maxa, jak wlaczyc material editor poprostu ponakrecac vidotutoriale z najprostrzych czynnosciach w maxie nagrac na dvd i sprzedawac im za 100 zl , ale pewnie i tak bedzie im krzywda ze 100zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zaraz pierd***e

 

KLICEK NAPISAŁ (BARDZO SŁUSZNIE):

 

hmm kogo to obchodzi ? masz okazje sie nauczyc. Zaloze sie ze 90% czytajacych poraz pierwszy helpa nie umialo angielskiego tylko troche po obrazkach troche pokombinowal i doszedl sam do tego

 

klicor elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słownik mu niewiele pomoże, gdyż wątpię, czy znajdzie w nim, co to jest UVW. Do nauki angielskiego służy szkoła i kursy, a przede wszystkim własna silna wola, chęć poznania i chęć rozwoju osobistego.

Trzeba na wstępie zadać chłopakowi pytanie: czy jesteś gotowy przez najblizsze 5 lat uczyć się tego programu po 8h dziennie? jeśli tak, to masz, chłopcze szansę go poznać w 80% po tym okresie nauki obejmującym też całą mase ćwiczeń i kombinowania z zastosowaniem poszczgólnych narzędzi do osiągania przeróżnych efektów.

Dżizys, przecież nawet głupi Corel, którego podstawy da się opanować w tydzień i ma tak niewielką w skali maxa paletę narzędzi, jest przy wykorzystaniu ich kombinacji niemal nieograniczonym narzędziem do tworzenia grafiki 2D.

Oczywiście corel tez ma helpa, ale za to wystepuje w wersji polskiej.

PS: Konia z rzędem temu, kto spróbuje przetłumaczyć maxika i zrobić maxa.pl. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mt[G]eneration

"Jaka miła atmosfera. Ktos sie grzecznie pyta, a tu bam, strzał w pysk. Community -> środowisko wokół forum tworzy się aby pomagac, uczyć, ułatwiać innym uczenie się tego co łatwe i przyjemne być nie musi.

Czego sie boicie? Tego, że ktoś nowy nauczy sie szybciej i łatwiej niż wy? A może to złośliwość ponieważ wam nikt nie pomagał. Wiecie i nie powiecie bo po co? Lepiej wyśmiewać, wyszydzać nowa osobę zamiast załatwić sprawę szybko i na temat. Założę sie że gdybyście mogli to kopnęlibyście go w dupę.

Najbardziej niewiarygodne jest to, że jest to maniera charakterystyczna dla całego forum Max3D.pl.

Przydałoby sie wam odrobinę kultury i okazania szacunku w stosunku do nowych (nie tylko tutaj ale i w 3D) osób.

Dzielenie sie wiedzą nic nie kosztuje. "

 

Podpisuje sie pod słowami Gordy'ego

to forum śmierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eneration']Dzielenie sie wiedzą nic nie kosztujei

 

Dzielenie się wiedzą kosztuje czas. Podstawową zasadą każdego forum jest wykorzystanie ogólnodostepnej wiedzy w formie helpa, googli i forumowej wyszukiwarki przed zadaniem pytania. Dzieki temu forum jest bazą wiedzy która ciągle się rozwija a nie interaktywną infolinią odpowiadającą w kółko na podstawowe pytania. Tak działa każde forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watek przydalo by sie zamknac bo czytanie tego dziala mi na nerwy ;/

 

Co do helpa w maxie to nie trzeba znac dobrze ang bo do wszystkiego mozna dojsc po obrazkach ! ... nie sadze by ludzie odpowiedzilany za robienie tego Helpa dla jaj sobie umieszczali wszystkie te ikony i obrazki ..... zrobili to po to by ulatwic ludzia nie znajacym za dobrze ang nauke maxa ;/

 

wiec jeszcze raz :: ruszcie du.... 4 litery i zagladnijcie do HELPA !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Community -> środowisko wokół forum tworzy się aby pomagac, uczyć, ułatwiać innym uczenie się tego co łatwe i przyjemne być nie musi.

Ulatwili ci, wskazali droge przez f1

Czego sie boicie?

Absolutnie niczego

Tego, że ktoś nowy nauczy sie szybciej i łatwiej niż wy?
Juz dawno tacy przyszli na forum
A może to złośliwość ponieważ wam nikt nie pomagał.
A moze dlatego ze niektorzy z nas robili, tlumaczyli i przekladali tutoriale i inne materialy zeby taka osoba jak Mati3D, przyszla, zobaczyla i nauczyla sie co to jest Unwrap.
Lepiej wyśmiewać, wyszydzać nowa osobę zamiast załatwić sprawę szybko i na temat. Założę sie że gdybyście mogli to kopnęlibyście go w dupę.
Tak, otworzylibysmy ogien ciagly przy spotkaniu na zywo. Ja nie wysmiewam nowej osoby. Ja wysmiewam lenia ty: dajcie mi, bo ja chce a szukac mi sie nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, otworzylibysmy ogien ciagly przy spotkaniu na zywo. Ja nie wysmiewam nowej osoby. Ja wysmiewam lenia ty: dajcie mi, bo ja chce a szukac mi sie nie chce.

 

Popieram !! zrobil bym to samo !!!

A teraz naprawde proponuje zamknac temat bo zaraz zacznie sie tylko bezsensowne nabijanie postow ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności