Skocz do zawartości

neostrada


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam ktos z was neo puszczono po sieci, bo zmieniam neta i chyba bede bral neo i mysle taks e jak podlacze ja na 2 kompy jak tam tylko daja modem z plytke ;)

ni w ząb nie rozumiem tej polszczyzny :|

 

Zapewne można połączyć kompy w prostą sieć LAN i z jednego kompa zrobić prostego routera. Windows XP ma coś takiego jak udostępnianie połączenia internetowego. Ten komp, do którego będziesz miał podłączony modem musi oczywiście być włączony aby na drugiej maszynie był net.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nielegalne. W swoim lokalu można podłączać ile się komputerów. Co do modemu to pewnie ma możliwość podłączenia jednego komputera i pozostaje tylko udostępnianie połączenia drugiemu komputerowi. Minus taki że pierwszy komputer musi cały czas pracować. Trochę drożej wychodzi jak sobie zafundujesz router ale za to nie ma problemów z dzieleniem łącza i to polecam bo sam tak miałem. Teraz nie korzystam już z neo bo narzucili ograniczenia downloadu i radiówkę mam. Więc jak ci ograniczenia nie przeszkadzają to jest to dobry wybór bo po odpowiedniej konfiguracji nie ma żadnych blokad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie prostym jezykiem, etraz normalnie mam 2 komputery w sieci LAN, to zaden problem skonfigurwoiac jak sie mam IP a w NEO wlasnie nie daja zadnego IP tylko modem z plytka instalacyjna i stad moje pytanie, jak to ugrysc :) a czy legalne czy nie, ja mam teraz z TPSA DSL i jest jaknajbardziej legalny, z NEo nie wiem jak jest, ale w wlasnym lokalu to moge spokojnie, nie wiem jak jest poza posesja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windowsXP:

we właściwościach protokołu TCP/IP kompa który będzie udostępniał neta ustawiasz IP na 192.168.0.1 (koniecznie) maske 255.255.255.0 a w drugim kompie ustawiasz adres IP np. 192.168.0.2, maska 255.255.255.0 i brama domyślna na 192.168.0.1. Adres serwera zostaw na otrzymywanie auto - powinno zadziałać.

 

 

W jednym lokalu na bank jest legalnie, co do innego lokalu w umowie mam tyle na ten temat (przynajmniej tyle znalazłem):

nie umożliwiać korzystania z Usługi innym podmiotom poza Lokalem

 

art. 6 ust. 5

Nie wiem jak rozumieć słowo podmiot - jeżeli udostępniasz neo w innym lokalu dla siebie, to jest to chyba legalne, natomiast jeżeli innym osobom, to nielegalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic zrezygnowalem z teleneta (hindus u mnie mozna teleneta po sieci ale tylko kilka komputerow) we wtorek bede mial DSL 512

mintril tak wiem ze sie zrywa chyba po 12h czy 24h juz nie pamietam

i jest chyba limit 15gb przy 512 a po przkreczeniu tego jest 3kb/s tylko lo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam ta neustrade no i nie moge uzyskac polaczenia internetowego na drugim kompie

komputery sie widza razem sprawdzalem przez pingowanie i normalnie przez otoczenie sieciowe, na karcie udostepnilem polaczenie internetowe, i tak dalej nie dziala nie wiem ma ktos jakies pomysly ??

jesli wlacze zwykly DSL ktoy jeszcze mam to dziala normalnie wszystko ale gdy go wylaczy i opodlacze neo to nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności