Skocz do zawartości

[scena] sypialnia - poczatki ;)


ajrisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Robie pierwszy projekt,-sypialnie. Mam problem z ustawieniem swiatel i z renderigniem pod Vray.. zalaczam moja wizualke. Na razie same sciany + podloga. Renderuje widok z kamery. Pokoik jest zamkniety z kazdej strony. W oknach mam swiatlo Target Direct, na srodku pokoiku omni z multipier 0,5 . (wieksze przejasnia scene). Omni ma wlaczone area shadow.

Probowalam dac skylight ale w polowie renderingu wywalal sie max:/

 

moje ustawienia Vray sa tutaj:

 

http://mika.rubikon.pl/render/1.jpg

http://mika.rubikon.pl/render/2.jpg

http://mika.rubikon.pl/render/3.jpg

 

no coz, jest to najlepszy efekt jaki uzyskalam od rana:/

 

czy mozecie mi doradzic co zrobic aby efekt oswietlenia byl bardziej realistyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

opcje znalazlam:) a watek poczytam:)

 

ok mam druga probe.. uzylam tym razem Light cache.. wyszlo nie powiem, nawet ladnie. Czy cos jeszcze pozmieniac? aha, nie wiem co jest z cieniami, czemu sa takie mocne? no i dlaczego zniklo direct target z okien? bo to neiodbrze :( pomozcie jak to poprawic..

 

P.s w oknach mam Vray lights z ustawieniami multiplier na 10 i smooth shadows surface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz ciut lepiej, okna rzucaja swuiatlo sloneczne, choc bardzo delikatne mimo iz direct light ma 5. ktos wie czemu tak delikatnie??

 

no i ten cien miedzy podloga a sciana z oknami.. ktore ustawienia za to odpowiadaja? bo probuje probuje i nie wiem jak to poprawic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, z oswietleniem juz idzie mi coraz lepiej. Mam tylko pytanko jak usunac niektore bugi. Sa zaznaczone na zalaczonym zdjeciu.

 

moje ustawienia to:

 

Adaptive QMC - min 1 , max 4

 

Indirect Ilumination ON, Primary Engine - multi. 1,0 Irradiance Map

Secondary Engine None

 

Current Preset - Medium

Hsph.subdivs : 8

Interp. samples - 20

 

QMC SAAMPLER:

Noise treshlod: 0,002

Min samples - 16

Global Subdis Multiplier : 16,0

 

G-buffer/color mapping :

Dark multiplier 1,8

Bright Multiplier: 1,1

 

 

i to wszystko. Nie wiem gdzie zrobilam blad.. Prosze o pomoc, tylko to mi zostalo i moge ruszac dalej..

 

w kazdym oknie mam swiatlo Vray Light i na suficie mam swiatlo Vray light.

W oknach multiplier 1,0. na suficie 2,0 i exlude podloga. oraz Direct Target multlpier 2,0 ..

P.s moj ostatni render to obrazek ostatni. (pierwszy z prawej) co mysliscie,czy juz nie jest ok? :) ZMienila, preset z medium na very high i wyglada ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym mi pomoze tu light map? teraz efekt mnie juz bardzo zadowala (jak na 2 tygodnie siedzenia nad samym ustawieniem swiatla :P ) Oki dalam Light Cache z multiplier 0,3 ... a jak zlikwidiowac ten maly cien miedzy szafka na ksiazki a sufitem? Cienie przy podlodze juz znikly. czekam na dalsze sugestie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z environment. Z menu Render- environment ustawilam krajobraz za oknem. Po zrenderowaniu wynik wyglada jak na zalaczonym jpg. Ta podloga.. co z nia jest nie tak?

w matreiale Vray mam takie ustawienia:

 

W refelct:

hight Glossines: 1,0

Reflc. Glossines: 0,8

Subdvid:`10

 

ktos ma jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, niby mozna:) ale i tak chcialabym wiedziec czemu environment z maxa mi zle wychodzi?

 

kolejny renderig, dodorbilam okna, klamki na razie zielone hehe ;) mapa environment odbija sie w podlodze. Okropnosc, nei wiem czemu.. ale jak ogolnei zaczyna to wyglad?

 

PS> Nie uwierzycie to sie renderowal 5 GODZIN !!!! o jezu:/ czy to musi tyle trwac?? przeciz jak wstawie mebelki to to zajme chyba 1/2 dnia :||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności