Skocz do zawartości

Owady : Szerszeń - prosze o komentarze!! :)


Barył

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzienx Renholder :) nic nie robilem do tej pory wmaxie musialem odpoczac i zapuscdilem sobie cube 2:) mega zakrecony film :) git w chu* .A co do textur..to jak nei otrzymam pomocy z Waszej strony to bedize kiepsko..bo przez te 9miesiecy co w maxie robie raczej sie w modelowanie bawilem...prosze o wiecej komentarzy!!

-pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz Baryl zawsze mozesz liczyc na moj komentarz :D

 

Pracka wypasna, chcialbym tak modelowac. Wszystko zwarte ze szczegolami, teksturki wiem ze jeszcze poprawisz no top15 to ty masz juz na pewno, jak wiess wiele ludzi nie rusza z projektami a ty konsekwenitnie swoje robisz.

 

Gratuluje i mam nadzieje ze kiedy dojde do takiego poziomu jak ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienx Morph !!!! jak zobaczylem ze napisales posta to sobie wlasnie pomyslalem ze na Ciebie moge liczyc :) a poziomu to ja jeszcze nie mam..ale jest coraz lepiej :) jakbys potrzebowal pomocy z mojej strony to pisz na gg (1337384) lub gdziekolwiek :)

-pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!! ale cie teraz zjade :P. Oki wiec tak, zdaje mi sie ze gloowka w porownoniu ze zdjeciem jest troszke za plaska (ale to taki mali szczegoolik) i na oku jest za duzo nierownosci , mysle ze oko powinno byc raczej gladkie (przynajmniej tak to ze zdejcia wynika) bo twoj owad mial by niezle problemy z uzadleniem kogos :]. Ale pozadtym to wszystko wyglada zajebiscie , popraw to oczko i trzymaj tak dalej a bedzie dobrze w h.

pozdro RoMbi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienx Rombi :) dzis to poprawie :)

 

Dzisiaj mam zamiar skonczyc ta glowke i moze ja otexturowac...albo pobawic sie w shang\'a hmmm...ciekaw jestem tylko jak to wszystko zniesie moj komp...

Czekam na wasze komentarze co do renderu powyzej..dlaczego tak malo ludzi komentuje na forum cokolwiek...:(

-pozdro [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciaz sobie zadaje pytanie cz to jest piekne czy tylko ladne ;)

 

Ale z kazdym dniem co raz bardziej na nie odpowiadasz, i z kazdym dniem coraz bardziej utwierdasz mnie w mojej odpowiedzi.

 

To jest po prostu piekne.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzienx z akomentarze.Co do ulepienia z plasteliny to heh jeszcze sie nie bawilem w textury i oswietlenie dlatego tak to wyglada :) a co z tymi proporcjami?? moglbys cos wiecej napisac na ten temat? z gory dizenx

-pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) he z tymi oczami to nie taka prosta sprawa..ale pobawie sie jeszcze z nimi :)tym czasem eksperymentalny render #2 :)przydaly by mi sie ramy tobym mogl pododawac szczegoly do ciala a tak...atroche niezle mi przymula he :)

szerszen2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komentujemy to komentujemy:)

 

no jak na razie nie mam sie czego czepic:)

moze by troszke (ale tylko troszke) \"przypakowac\" koncowki odnozy

, wtedy caly model wygladalby bardziej \"plastycznie\" (ale to tylko taka mala sugestia)

i tak mi sie podoba

 

jesli nie mozesz znalezc proporcji, poogladaj zdjecia japonskich \"scigaczy\" zawsze ksztaltem przypominaly mi szerszenie:-)

 

jesli masz klopoty z teksturami to skup sie bardziej na klimacie pracy, niz na realizmie

 

szczekam na teksturki[piwo]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Baryl :) niezla robota[piwo]...talk jak mowisz..porpaw jescze tulow..tzn jego texturki...wiesz bardziej realniej :))..co do glowki nie mam zadnych wiekszych zastrzezen...to cezkam na texturki :) a ja ide robic reanimacje mojego komarka :)

 

 

pzodr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienx Pablo :)

 

Niestety stalo sei to co myslalem ze sie stanie...chyba nie ebdfe wstanie otexturowac mojego szerszenia...poprostu sie na tym nie znam...ani troche...przez te 9 miesiecy cco w maxie robie uczylem sie modelowania a texturowania nawet nie zaczalem sie uczyc..juz nawet chcialem narzucic fote jako texture, ale nie moge nigdzie znalesc tak duzych zdjec...troche glupio wyszlo..porobie jakies szczegoly do modelu..Jutro za duzo nie porobie bo jade nad morze moze podwieczor. dzis tez juz duzo nie zrobie..dla mnei zrobienie modelu to tylko moze 1/3 sukcesu..texturowanie jest rownie wazne jak nei wazniejsze.. coz...czas zaczac sie uczyc texturowania..

-pozdrawiam, Barył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z teksturkami troszke korzej. tkaie teksturki moglyby byc, pod warunkiem ze chcialbys owada zrobic \"demonicznego\", ale musialbys je troskze przerobic no i model troszke zmienic. ja bym jesczee po ekeperymentowal. dalej nie widze zadla. Taksturkie wiem ze zrobisz elpsze i ty ytesh o tym wiesz. Piekny model, barodz precyzyjny, pomyslowy i w ogole piekny., chcialbym tak modelowac jak ty. ja dopiero w maxie od 2 miechow siedze. :D

 

pozdro i do roboty bo czas ucieka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienx Morph :) a zadlo dorobie.

 

Mozecie chociaz napisac dlaczego nic nie komentujecie?? na poczatku pisaliscie ze pomozecie... :( zamieszcam 3 rendery.W sumie nic nowego.Oczywiscie bez textur..:( czy nei ejst za szeroki ten szerszen? i czy znacie jakis tutek do texturowania? bo nie chcialbym zchrzanic tego modelu texturami...[pomocy][pomocy][pomocy][pomocy]

-pozdrawiam i prosze o komentarze...

 

szerszen_caly1.jpg

szerszen_caly2.jpg

szerszen_caly3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten szerszen, jak dla mnie troche ospały, ale to pewnie wina braku tekstur i jakiejś konkretnej pozy, moze jest troche za \"napakowany\":))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienx Deler za komentarz :) macie moze pomysl w jakiej scenerii moglbym umiescic tego szerszenia? w locie, na kwiatku, na drzewie? jakis pomysl? z gory dzienx za wszelkie pomysly.Postanowilem teraz zrobic scenke i jak wszycho bedize gotowe, czas ktory pozostal przeznaczyc na meczenie texturek. Musze przypakowac troche odnuza. A tym czasem probny render :)nic konkretnego robione w pare minut (jak widac) niedawno maxa odpalilem :)

-pozdrawiam i czekam na komentarze!

 

szerszen_scenka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienx wam za koment :)wiem wiem drewienko jest do dupy :D nie przykladalem sie do scenki..poprosty chcaielm zoabczyc jak to bedzie wygladac :) macie moze pomysl co do scenki? bo ja narazie nie mam :D

-pozdro :D [piwo][piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko by to bylo w takiej scenerii drzewko + jkaies liscie i inne bajerki moze jakies iinne zwierzatko jakas larwa albo inne pierdoly naprawde bylo by to cool w takiej scenerii :D ma nadzieje ze podejmiesz pomysla .. jak nie to [killer][rotfl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam symbiota teksturki drewna proceduralne, no ja przynajmniej genialnych tekstor robic zbytnio nieumiem, pozatym pojecia zabardzo niemam o korzystaniu z uvw. Ale co do scenerii, mysle że niemasz tyle czasu na jakies inne modele. W regulaminie jest napisane ze tło jest nieistotne, taże, moze zaciagnij cos z sieci jakies modele (o ile to dozwolone??) i skup sie na kompozycji, jak to rozplanowac, mi przychodzi na myśl praca jakiegoś zachodniego artysty, tzn nietoperza w locie a w tle rozmyte miasteczko z ksierzycem, moze zrób cos takiego? tylko ze w dzien, wtedy maksymalnie skupisz sie na teksturkach szerszenia i kompozycji, a tło zrobisz jakies, no niewiem, moze sciana od domu z oknem otwartym , uzyjesz rozmycia na skrzydełkach... albo i nie, albo zrobisz tak ze szkrzydla sostawią smuge ale tekstura nadal bedzie stosunkowo ostra. Powiem Ci co widze w mej jazni.... Z prawej strony otwarte okno, firanka, doniczka z jakims zielskiem, z lewj strony fragmet slupu elektrycznego, a szerszen leci w przeciwną strone od okna.

 

...szukalem i znalazlem to ta ilustracja...(chyba nawet gdzies w katalogu 3dsa masz je...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mastepny pomysl palilem sobie i wymyslilem :D

Szerszenie kochaja wtrybiac owoce to fajan scenka robisz galzke z jabuskiem troszku nadgryzionym i co go nadgryz .. twoj szerszen :D ma nadzije ze pomysl ci sie spodoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzinex Panowie :) cosik moze wykorzystam :) a tym czasem to co stworzylem dzisiaj :) wstepna texturka glowy.Musze zmienic jeszcze etxturke oczu..ale nei wiem zabardzo jak zrobic texturke oczu szerszenia..wyglada mniej wiecdej jak oczy muchy tylko ze takei dziwne cosik maja w sobie..przyjzyjcie sie tym ocza..moze ktos mi podpowie jak to zrobic...z gory dzienx :) i ocencie te texturki co zrobilem.Z gory dzienx :)

-pozdrawiam, Barył

 

 

Jak zrobic takie oczy?

 

hornisse.jpg

 

i texturka :)

 

glowa_tex1.jpg

 

 

glowa_tex2.jpg

 

 

glowa_tex3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oczu to albo zrob osobne obiekty z jakims raytracem albo daj na glowe

(w miejscu oczu) zwykla mape odbic

 

i prosze przed wyslaniem na forum obrazkow w miare mozliwosci troche je skompresowac (zapisc w nizszej jakosci) spadek jakosci nie bedzie zauwazalny zato objetosc BARDZO

 

pisal do Was szczesliwy posiadacz modemu

 

pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstura powinna wygladac jak skorka od pomaranczy, przynajmniej tak jest w oryginale :). Widac to dobrze tutaj. Poza tym na wiekszosci zdjec skora jest lekko wilgotna, przez co bardziej polyskliwa.

 

Niestety osobiscie mam problem ze zrobieniem takiej \"podziurkowanej\" faktury, bo rzucam UWV mape kolorow na plasko i bumpa musze zalatwic proceduralnymi, a z tych defaultowych wiele nie wykrzesam :(.

 

Oczy zas zrobilem pokrywajac wewnetrzna, czerwona, warstwe mniejszych oczek (bump) czarnym materialem brazilowego szkla o duzym wspolczynniku absorpcji, mozesz rzucic okiem jak to wyglada, choc na aktualnych renderach malo widac :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

NIe zebym byl beszczelny i tak sobie wpadam po jakims czasie i wrzucam co jest dobre a co jest zle , lae zeby nie bylo to wlasnie tak zrobie, wiec jak dla mnie to wygloda malo realnie bardziej animowanie .... ale to jak ty chcesz .. Robisz animowanego to bedzie animowany robisz realnego hmmm to sie bardziej postaraj bo ta taxtura jest za jaskrawa ... jezeli chodzi o kolor zólty tak ja to widze potem na glowie wiem ze to za szybko ale dalbym cieniutkich i krutkich ale gesto wlosków zoabczysz inny efekt ale wogóle to ...

 

Wlasnie wogóle to praca mis ie podoba i ciesze sie ze mam beszczelnosc ja komentowac hehehe ( ja tu sie zrobil prawdziwym hamem hehehe )[killer][killer]

 

 

A i jeszcze mi sie przypomnialo ze te czulki to ci tak wogóle to nie poszly po planie ale spoko warzne ze przypomina owada hehehe mógbys mu dac wiecej swiatla zeby wygladalo jakby sie spocil taka mial wilgotna te texture te inny by byl efect

 

Wybacz mi ze tak mocno ale naprawde chce ci pomuc masz mozliwosci ale nie mozesz zbytnio drogi dobrej obrac wiec .... nikt ci nie kaze mnei sluchac ale . !! milej pracy i powodzenia :D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zmienilem troche koncepcje :) zoabczycie jak to ebdzie wygladac :) wielkie dzienx dla Delera ktory podtrzymywal mnie z pewnego powodu na duchu do 4 rano i ktory nasunal mi pare pomyslow..i dzienx dla comixa ztakze za podsuniecie pomyslu :) ocencie to co mam narazie ;) nie patrzcie na gorne odnoza bo nad nimi jeszcze nia pracowalem

-pozdro

szerszen_zo1.jpg

szerszen_zo2.jpg

szerszen_zo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary niema zaco..naprawde... pozatym ten pomysł bedzie swietny:)) pracuj dobrze stary..... i sie nieobijaj:)) pozdarawiam serdecznie...

 

a i niepij ile ja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności