Skocz do zawartości

Maxwell 1.X


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 627
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no praktycznie... no ale taki czas renderingu to masakra, przy takiej scenie... tzn. no nie znam się na czasach w MAxwellu, słyszałem że są okropne, no ale jak widać po tym renderze, maxymalnie Fotorealistyczne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, nie, zmieniam zdanie, nie rpzenosze sie na MAxwella...

niewytrzymał bym z Takimi czasami :)) jak ja z zawansowanymi efektami i rozdziałką 1200 na 800 renderuje z wysokim GI około 40 min jakieś sceny, z obbiciami itd itp :D no ale bez przesady z takimi czasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nie wiem czym się tutaj aż tak zachwycać...

 

6679ht.jpg

 

1. ziarno (jakieś dziwne odbicia na pow. kuli) oraz brak ciemnej otoczki na powierzchni tam gdzie lekko odbija się zielona ściana.

2. jakaś dziwna malutka kropeczka kaustyki sugerująca drugie źródło światła?

3. zupełnie inne plama świetlna na ścianie niż na photo.

4. kolor i ziarno na oprawce żarówki.

5. ogólnie to render jest ciemniejszy i o mniejszym natężeniu niebieskiego koloru.

 

wiem, że Maxwell jest dobry, ale czekanie powiedzmy 15-20h (na moim sprzęcie) na efekt NIEZGODNY z ustawieniami realnej sceny jest moim zdaniem stratą czasu.

wolę poczekać ok. 9h i osiągnąć podobny efekt w MentalRay'u.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wole czekac 36 minut i osiagnac satysfakcjonujący efekt w V-Rayu ;P

 

maxwellvrayprobafr068cl.jpg

 

Scene zorbiłem na podstawie danych ze zdieć :)) ustawienia są dość wysokie, wsyztsko dałem tak jak w mexwellowym renderze, ale... nie te same kolory, nie ta sama reflektywność kolorów, widać że na tym Kolory się odbijają bardzo mocno :)) no i v-ray light, ogolem to taki peirwsyz teścik, puźniej sproboje zorbić podbną scene, pozmieniam to i owo i może się uda :)) pozdrooooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i co do tego co ja zaóważyłem !! jak oni zrobili takie samo oświetlenie zwenętrzne ?? jak przecież tam są światła pokoju, a w renderze musieli dać jakieś siwatło, bo widać było by przyciemnione krawędzie, to naprawde po tych wsyztskich zdumaniach moze być Fake bo zorbienie 2 takich samcyh scen w żeczywistości i w renderze jest strasznie trudne, w koncu światła to rózne barwy i czaasami trudno je odwzorować, rozmaite ekekty itd itp...

 

no i jeszce w boxie na zdieciach jest troszke inaczej, na tych zdięciach ggdezie widać aparat, tam na koncu wiadć jakieś paski a w finalowym zdieciu ich niema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widze. Wszyscy jutro wchodzą na stronke i zamawiają oryginalnego Maxwella :D Promocja!!! Symulator Swiatła tylko $995 Hehe!

 

Za pewne będą oblegać bazy torrentów, emuły i inne dziadostwa.

 

Ale imho jak ma 10 osób kupić za $995 to chyba lepiej zeby 1000 osób kupiło za $9,95 ale to juz inna bajka, którą można sobie włożyć...

 

 

 

 

 

 

...między książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy wogóle cos wyjdzie juz 8 godzina jest a jak nei było widac tak nie widac :) ponoc do maxa będzie odrazu, a odnosnie material editora to chyba w maxie nie będzie i tak widac shaderów w me tylko w osobnym sofcie typu ten z rc5. Pozyjemy zobaczymy - btw poprawiłem temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w matrixie - coś zmieniają - jest dobrze ;) zmianom uległa strona 'download' - jak narazie linki nie działają dla wszystkich i są problemy z logowaniem w wspomianym dziale.

 

Nextlimit komentuje to w ten sposób :

 

If u cant log in to the download page it means u have been chosen between those that will receive Maxwell Render 1.0 two days later than scheduled . Sorry but this was necessary due to massive web traffic expected
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności