Skocz do zawartości

Rysunki Nicponia...


nicponim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ciekawe - maja cos w sobie. Podoba mi sie najbardziej 1 - fajny zabawny pomysl i niezle wykonanie. Prosiles o krytyke i ocene wiec jedziemy :)

Po pierwsze - rada - nigdy ale to nigdy nie rysuj na kartce w kratke a jak juz rysujesz to schowaj gleboko i nie pokazuj na forum bo to lekki obciach. Rozumiem ze czasem sie ma chwile w szkole - nudna lekcje itp - ja zawsze mam pare kartek czystych na takie okazje, poza tym widac ze te prace sa u ciebie wykonczone i dopieszczone wiec na szkolne bazgroly nie wygladaja.

 

Co do poszczegolnych rysunkow :

1) Jak napisalem - fajny pomysl i calkiem zgrabnie narysowany. Widac miejscami - po nieco chaotycznych liniach glownie - ze masz jeszcze nie wyrobiona reke. Trzeba duzo cwiczyc. Poza tym to troche brakuje okreslenia przestrzeni troche ta scenka jakby zawieszona w prozni, troche rzuconych cieni by pomoglo.

2 i 3) Podobne pozy, widac ze jeszcze nie znasz dobrze anatomii bo miejscami proporcje siadaja. Troche zbyt chaotycznie oswietlone. Na 3 obrazku mniej bo operujesz tylko czernia ale 2 obrazek przez dziwne cieniowanie - zbyt roznomierne - jest nieco nieczytelny. W zyciu nie kazdy ksztalt odbija tak samo swiatlo i nie kazdy jest tak samo oswietlony. Np. skad te plamy bieli na klacie rycerza i brzuchu demona - nawet jesli pojawi sie tam jakies odbicie swiatla blask na metalu itp to bedzie mniej intensywny.

4) Fajny pomysl i wykonanie tez niczego sobie. Anatomi sie nie czepiam bo to taka konwencja. Gdyby nie bylo na kratkowanej kartce to juz mozna sie z tym pokazac :) Ładne kolorki - choc nieco przybrudzone, ladnie zrobiony metal lyzwy.

5) Krzywa glowa jak cholera, kolor ladny zwlaszcza skory. Plus za probe rysunku ze skrotem - srednio udana ale zawsze sie liczy.

6) Chyba jedyny ktory ma ciekawa ( czy w ogole jakas ) kompozycje. Fajnie rozplanowane. Widac juz troche probe oddania glebi - puszki i te wzgorza. Fajna postac. Fajny kolor - szczegolnie dobrze wygladaja te pojeminiki z plynem, widac ze to szklo i nawet babelki sa - podoba mi sie :)

7) Ponownie niezle kolorowanie ratuje troche kiepsko skonstruowany rysunek. Troche dziwnych krzywizn i dysproporcji. Anatomia jest wazna nawet dla kogos kto ma styl kreskowkowy. Podoba mi sie bardzo zabieg z drugim zrodlem swiatla i niebieskawym odblaskiem na prawej stronie klauna. Sknocona jest kompozycja - rysuje sie albo glowe (popiersie) bez rak, albo obcina goscia w polowie uda albo rysuje sie cala postac. Tak wyglada troche przypadkowo. Jakby ci kartki zabraklo - bo tak chyba bylo - trzeba rysunek rozplanowac na kartce zanim zabierzesz sie do kolorowania.

 

Tyle ode mnie. Mam nadzieje ze sie nie pogniewasz i ze ci sie przyda moja krytyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki wielkie za wszelkie komentarze! Co do krytyki- nie nie gniewam sie;p dobrze ze trafi sie ktos kto potrafi poprzec konkretnymi argumentami krytyke...Wiem wiem ze linia jest niepewna,ze nie ma przestrzeni,ze jeszcze wiele wiele brakuje...Ale

te rysunki to sa "chwilowe wykorzystywane pomysły" -miałem pomysł to rysowałem- nie chodziło mi o to by narysowac piekny rysunek; narysowałem jakies kontury postaci,pozniej pomyslałem ze pokoloruje- tak z ciekawosci aby zobaczyc jak wyjdzie, czasem konczyłem ,czasem nie, stad brak przestrzeni i wielu innych rzeczy. Zaden z rysunów nie był wczesniej planowany- czysty spontan i tyle:D DCzasem zamiast konczyc pierwszy zaczynałem drugi, czasem sie zniechecałem i nie konczyłem stad wyglada to jak wyglada;] . Obecnie chodze na rysunek przygotowujacy na architekture wiec z pewnoscia juz prace beda wygladac inaczej( pare rzeczy dopiero teraz sobie uswiadamiam na ktore wczesniej nie zwracałem uwagi:p) eeee dobra nie ma co wiecej tu pier.dolic, jak bede jakies nowe prace( chodz narazie sie nie zanosi:/) to wrzuce... tyle- trzymajcie sie towarzysze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności