Skocz do zawartości

problem z wyborem prosesora


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

mam zamiar sobie kupic jakiegos proca, nie znam sie na tym wiec mam kilka pytan:

 

1. na stronce mam cos takeigo:

 

Procesor AMD Athlon XP 3200+ OEM

w parametrach Częstotliwość pracy = 2333 MHz lub 2200 MHz

 

i np.

 

Procesor Intel Pentium4 2,66GHz

w parametrach Częstotliwość pracy 2660 MHz

pytanie: ten AMD w nazwie ma 3200 a dziala w 2333? to jest taki chwyt? :P

 

2. Co oznacza to OEM i BOX w AMD'emach?

 

3. CZym różnią sie AMD'emy Sempron, XP, 64 ??

 

4. Jakiego byscie polecili mi procka do powiedzmy 1 tys zlotych? AMD czy INTEL?

 

Bardzo dziękuje za wszelka pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czyli AMD 3200+ (pomimo tego, ze bede mial w kompie napisane ze pracuje z 2333 MHz) bedzie pracowal porownywalnie do INTELA P4 3,2 ? jesli tak, to jak to jest mozliwe? przeciez roznica w czestotliwosci pracy jest znaczna :/

 

te cyferki przy nazwie AMD np AMD 2600 pokazuja ze ten proc pracuje tak jak intel 2,6 ? :P

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

1) amd stosuje oznaczenia np 3200+ dając do zrozumienia ze ich procesor choc taktowany zegarem faktycznym np 2333 Mhz jest szybki jak intelowski odpowiednik o zegarze 3200 Mhz ,choc z reguły troche naciągają na swoją korzyść no i trzeba uważać czy chodzi im o celerona 3200 Mhz czy moze o Prentium 4 3200 Mhz. Procesory Amd przy takich samych częstotliwościach są dziś szybsze od proc intela, za to intel zyłuje swoje pentiumy tak wysoko jak nie daje rady amd i są jakoś na równi +-.

 

2) oem - wersja bez radiatora/wiatraka

box - oba na wyposażeniu ->droższe ale oryginalne chłodzenie na pewno spełnia wymagania proc a jak nie znasz sie na tym, to proponuje właśnie boxa

 

3) seprony, athlony 64 itd.... a czym sie rożnią wersje fiata punto : s ,sx , sx 16v, sporting , HGT?

o ile dobrze wiem to według wydajności lecą najwolniejsze serie: sempron, athlon xp, athlon 64 tak z grubsza bo szybki model semprona moze gonic z powodzeniem wolnego athlona 64

 

4)

Pentium®4 Prescott 3.0 GHz, 800 BOX EM64T 506 Intel LGA775 ---715zl.

Pentium®4 Prescott 2.66 GHz, 533 BOX EM64T 506 Intel LGA775 ---489zl.

AMD 939 Athlon64 3000+ BOX ---599zl.

AMD 754 Sempron 3100+ BOX ---376zl.

 

to dobre procesory i nie tak drogie szczególnie polecam semprona 3100 box bo cena jest DOBRA a i wydajnosc powyzej przecietnej . Prawde mowiac jaka bedzie roznica w wydajnosci miedzy 3 Ghz a 4 Ghz ? Raptem 20- 40% jak dobrze pojdzie (zalezy jaka seria proc.) a w cenie ? np Intel LGA775 Pentium®4 Prescott 3.6 GHz, 800 BOX 2MB Cache 660 ----1700 zl !!! A to i tak nie najdrozszy proc., naprawde nie warto przepłacać.

 

mam nadzieje ze pomoglem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba uważać czy chodzi im o celerona 3200 Mhz czy moze o Prentium 4 3200 Mhz

sempron jest porównywany do celerona, athlony natomiast do pentiumów 4 (prescott)

 

3) seprony, athlony 64 itd.... a czym sie rożnią wersje fiata punto : s ,sx , sx 16v, sporting , HGT?

o ile dobrze wiem to według wydajności

tak średnio, różnią się rdzeniami, a co za tym idzie wykonywajnymi instrukcjami. Dopiero wynikiem tych róznic są ewentualne różnice w wydajnośći.

to dobre procesory i nie tak drogie szczególnie polecam semprona 3100 box bo cena jest DOBRA a i wydajnosc powyzej przecietnej .

komputer, który ma byc stosowany jako stacja graficzna ma jeden mankament. Zawsze jest zbyt wolny. IMO kupowanie semprona, jako procesora do renderingu jest pomyłką. A zakładam, że skoro wątek pojawił sie na forum graficznym, to szukamy procesora własnie do takich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem kolegi namawiac do kupna bubla i zgadzam sie z:

 

"komputer, który ma byc stosowany jako stacja graficzna ma jeden mankament. Zawsze jest zbyt wolny. IMO kupowanie semprona, jako procesora do renderingu jest pomyłką. A zakładam, że skoro wątek pojawił sie na forum graficznym, to szukamy procesora własnie do takich zastosowań."

 

ale jak napisałem:

 

"Prawde mowiac jaka bedzie roznica w wydajnosci miedzy 3 Ghz a 4 Ghz ? Raptem 20- 40% jak dobrze pojdzie (zalezy jaka seria proc.) a w cenie ? np Intel LGA775 Pentium®4 Prescott 3.6 GHz, 800 BOX 2MB Cache 660 ----1700 zl !"

 

Jezeli ktos ma kase na proc za 4000zl to nie ma co sie zastanawiac ale w kazdym innym przypadku rzucanie sie na taki procesor ktory na pewno nie bedzie 8 razy szybszy od tego za 500 zl to strata kasy ktora mozna polecic komus na inne rzeczy np pamięc ram. Za nieścisłości z mojej strony przepraszam ale z grubsza sie nie pomyliłem z tym puciakiem

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu w ogóle nie pchałbym się już w Semprony - zwłaszcza na gzniazdo 754.

 

Pozostaje tylko Athlon 64 - technologia stosunkowo nwa, niewiele programów na chwilę obecną obsługuje 64 bitowe instrukcje, w niedalekiej przyszłości to się raczej zmieni.

 

U konkurencji ewentualnie można się zastanowić nad którymś z Prescottów jak już poprzednicy zauważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. porownujac te 2 procesory AMD jest lepsza inwestycja poniewaz:

- bedzie sporo wydajniejszy

- jego architektura jest znacznie nowsza od p4

- jest 64bitowy (p4 z serii 6XX obsluguja jedynie jakis tam zbior instrukcji 64bitowych) a co za tym idzie bardziej przyszlosciowy

 

2. tu sprawa jest prosta - oem bez pudelka - gwarancja na 12 miesiecy

box masz w pudelku z radiatorem i wiatrakiem + 36 miesieczna gwarancja

 

4. pentium D820 - zdecydowanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisal w jednym z postow w tym dziale , moze sie przyda...

............................................................................

Przegladalem ostatnio troche testow forumsow , opini uzytkownikow i powiem jedno , napewno A64 X2 jest obecnie lepszy od P4 D820 czyli odpowiednik dwurdzeniowka A64 X2. Tylko w cena athlona od pentiuma troszke sie rozni . Wszystko zalezy od tego ile masz kasy :) . Ja przymierzam sie do A64-X2.

Tutaj testy prockow jakby cie interesily. A tu jeden z testow . Reszte znajdziesz na tej stornie w dziale procesory.

 

Przegląd procesorów 2005

 

cinebench-1.gif

.............................................................................

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu w ogóle nie pchałbym się już w Semprony - zwłaszcza na gzniazdo 754.

...

Nie skreślałbym tak Sempronów s754, ponieważ mają dwie niezaprzeczalne zalety: są tanie i mają olbrzymi potencjał oc. Semprona 3000+ 64bit (1800MHz) można bez problemu podkręcić do ok 2600MHz – 2700MHz (i więcej, nawet do 2900MHz), i to na płycie za 250zł (Epox 8kda3i). Taki Sempron przy renderingu pożre nie jeden, znacznie droższy, jednordzeniowy procesor.

 

A swoją drogą, stworzyłem wątek (http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=20315) mający na celu porównanie procesorów pod kątem przydatności do renderingu, między innymi po to, aby można się było nim posiłkować przy różnego rodzaju dyskusjach czy wyborze nowego kompa, ale coś widzę, że nie bardzo chce się komuś przyłączyć do budowania zestawienia. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie go zamknąć, bo co to za ranking z dwoma procesorami :(

Tak więc zapraszam do budowania rankingu.

 

 

I jeszcze tak apropos tabelki którą wkleił Predator - wiadomo że prescott jest wolniejszy od tak samo taktowanego northwooda, ale że aż tak :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mintrill -> Nic nie szkodzi, w tym rankingu nie chodzi tylko o to, na jaki sprzęt się przesiadać, ale także (a może przede wszystkim), jaka zamiana jest w ogóle opłacalna. Uwidoczni się wpływ pozostałych komponentów (płyta, pamięć) i może ewentualne anomalie. Zastosowań może być wiele. Będzie można zobaczyć ile w nowych procesorach marketingu a ile mocy :). A wbrew pozorom, stare poczciwe XPeki mają jeszcze trochę pary. Będzie nad czym dyskutować. Poza tym, istnieje przecież rynek wtórny.

Każdy, choćby miał najgorszego szrota, jest mile widziany w rankingu.

 

Predator –> najlepszym poparciem będzie przyłączenie się do zestawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności