Skocz do zawartości

Animacja : Robin Hood "Giving"


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

trzecia i ostatnia animacja z serii "Robin hood"

 

wiecej na : http://www.richardrosenman.com/smuckers.htm

 

polecam obejzec calą serie

 

grupa 6 osob swietnie sobie poradzila z cala animacją , mozna tez zobaczyc działanie Depth Of Field Generator PRO Richarda Rosenmana w animacji takze jego autorstwa

 

poszczegolne linki do animacji :

 

Giving : http://www.richardrosenman.com/movies/robin_hood_giving.mov

Memories :http://www.richardrosenman.com/movies/robin_hood_memories.mov

Teaches : http://www.richardrosenman.com/movies/robin_hood_teaches.mov

 

robin_hood_giving4.jpg

 

ps. miny tego dzieciaka mnie normalnie rozwalają XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetna animacja!! . Minki rozwalają , nie można powstrzymać śmiechu! , ruchy dopracowane, kurcze pixarowate takie, przywalanie się do postaci , utrzymanych, w takim cartoon'kowym stylu, uważałbym za jakieś nieporozumienie. Nie zawsze trzeba, bombardować wszystko polygonami, często robiąc to, zapominamy, co tak naprawdę jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synus - z tego, co obserwuje na przestrzeni lat, to kwestia dotyczy nie tylko postaci (bo postacie to maly procent tworczosci rodzimych grafikow).

Niestety reguła stało sie gnojenie i równanie w dół - niezaleznie czy praca na to zasługuje , czy nie. Zawsze łatwiej zgnojic, niz zrobic samemu cokolwiek.

Wydaje mi sie ze to taki polski standard. Ciekawe czy ktokolwiek ma odmienny pogląd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja przewaznie jak oceniam...to po prosttu kieruje sie faktem czy mi się coś podoba czy nie:). Ale gdy mam oceniać sposób wykonania...to wiadomo, że mozna sie czepić wielui rzeczy (tzw. szukanie dziury w całym) Ktoś np. może chocby się czepic dlaczego dana postać nie jest robiona w poly tylko w NURBS. Ale to jest Polska właśnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]wystarczy poprzegladac, szczegolnie forum3d, tam to czesto jest.
I to zle? Na tamtym forum (tym tez) sa ludzie naprawde znajacy sie na rzeczy i ich opinie sa zawsze poparte argumentami. Nie widze nic zlego w kostruktywnej krytyce, tym bardziej od profesjonalistow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA, nie bede sie wdawal w dyskusje o tym, bo widze co sie dzieje. i tak wiekszosc ktorzy sie wypowiadaja zrobili jedna czy dwie pracki, a czasem nawet zadnej. i tyle wiedza co przeczytali czy uslyszeli.

profesjonalista raczej niepatrzy bynajmniej tylko na sam model, a to jak jest przedstawiony tez, na wszystko a nie na to ze obok oka nie ma zmarszczek.

 

sory RA ale poczytaj jeszcze raz ten watek od momentu kiedy kannu_ sie wypowiedzial, zastanow sie co ty mowisz i przejrzyj jeszcze raz wypowiedzi tych "profesjonalistow" na forum w innych watkach i w wipie i w finished.

 

krytyka i to konstruktywna sie przydaje ale nie w takiej formie i tresci jak na tych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee

zio_mal bzdury gadasz i tyle :) nie ma potrzeby zebym przegladal forum bo nie ma takiej mozliwosci ze ludzie jechali fajjna pracke

no pozcie jakis przyklad a nie gadacie o niebieskich migdalach!!

bo tak to ta dyskusja jest bezsensu.......

konkrety panowie konkrety.......

aha a jesli chodzi o f3d to hmmmm wydaje mi sie ze tam siedzi wiecej "profesjonalistow" a nie pelno noobow jak tutaj.... tyle odnosnie f3d.....

dobra konkrety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po fajniejszych postaciach i obrazkach juz tu jechano - oraz na drugim forum3d (kom-net). Taki jest polski urok.

 

Zgadzam się. Bardzo tu trudno o konstruktywną krytykę. To samo jest na zagranicznych forach o grafice. ludzie nie jadą po sobie i nie pobrzucają cudzych prac błotem ale za to kazdy kazdego chwali i pisze cos w sytlu: "good work" , "nicely done". konstruktywnej krytyki po prostu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm i co to ma dowiesc ze kazdy woli jak sie pisze ladna pracka ?? i tyle ??

bo ja wolalbym zeby pojechali z mojej pracy ale powiedzieli co mam zle co poprawic itp. !!

ale to nie o taki przyklad mi chodzilo :) tylko o pierwsze zdanie z twojego posta "Zgadzam się. Bardzo tu trudno o konstruktywną krytykę." i odnosenie do posta kannu, podaj przyklad gdzie tutaj badz na f3d jechano po fajnnych prackach??

ja chce prtzyklady do polskich forum bo jakos ja ich nie widzialem i nie czytalem....

a jesli chodzi o te zagraniczne fora i ich good work itp . to dla mnie to jest troche falszywe bo ja juz im nie wierze i wole wrzucic tutaj pracke i przeczytac prawdziwa opinie szczera :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nielot, ten przyklad mial byc wlasnie krytyka tego sposobu oceniania pracy. Mam nadzieje. :)

Wogole, przegladajac czasem CGTalk stwierdzam, ze swiat dzieli sie na ludzi naprawde znajacych sie na rzeczy i kompletnych dyletantow. Co gorsza, tych drogich jest wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie linków nie oczekuj.

Majac 2500 postow, praktycznie mieszkasz na tym forum i skoro nie zauwazasz jekichs

mechanizmów to albo ich nie chcesz widzieć, albo inaczej to pojmujesz(do jednego i drugiego masz prawo - to wolny kraj).

Ja napisałem jak ja to widze. Z tego co widze znalezli sie takze inni, ktorzy podobnie to postrzegają -

musisz chyba przyznac ze cos w tym musi byc.

pozdrawiam mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazniejsze dla mnie jest to, ze ktos potwierdza to, co ja sam widze. jesli ktos mowi , ze nie ma rtego, co ja widze- to trudno. Poza tym operowanie pojeciami : "kazdy " chyba daje efekt w podstawowce.

To forum znam od poczatku, od pierwszych postow. :)

Przyznam ze wolalbym zebys to Ty mial racje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie zgadzam z nielotem. już wczesniej zauważylem, ze np. na cgtalku praktycznie wszystkie opinie są w stylu: podoba mi sie, świetna pracka, ładny render itp. nie mówie ze takie wypowiedzi są złe, ale tam są zamieszczanie praktycznie przy każdej pracy - niezależnie od poziomu.

wg mnie krytyka na tym forum jest konstruktywna i może faktycznie czasem można zauwazyć, że niektórzy czepiają się najmniejszych szczegółów, ale dobre prace są tez po prostu chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej wkurza krytyka w stylu: "....nie podoba mi sie bo ja bym wywalil to i tamto zmienil kolory tego i tego a w ogole to bym wszystko zrobil inacze..". Chodzi mi tu o to ze tworca ma wizje i zazwyczaj stara sie ją zrealizować, a dostaje w odpowiedzi rady ktore kłócą sie z jego koncepcją. (przykładów nie podam bo zacznie sie dyskusja o przykladach) :D. Mimo to zgadzam sie ze mozna czasami uslyszec rady dobre ktore podnoszą jakosc pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richardrosenman - mozna powiedziec, ze koles jest juz autorytetem jesli chodzi o takie animacje..mi sie to strasznie podoba...polecam wszystkim jego reklamowke z termitem alkazerece jesli dobrze pamietam - tez mistrzostwo swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu_- Napisałeś że takie albo lepsze prace zostały zjechane..... Zważywszy że przypominam sobie raptem kilka cartoonowych prac na poziomie (do tego chwalonych) mogłeś się jednak poświęcić i podać link. -Dla mnie takie twierdzenie jest po prostu nieprawdziwe.

 

A co do frontu patrzących podobnie to część narzeka na wchodzenie krytykujących w zamysł autora pracy (często jest to prawda), inni na brak krytyki na niektórych zachodnich forach (prawda dosyć oczywista (nie wszędzie)), jeszcze inni że krytyka jest po prostu za mocna (oczywiście że się zdarza). Tylko jak to się ma do Twojego twierdzenia o zjeżdżaniu takich albo lepszych prac?

 

Ok- a co do krytyki tak ogólnie to nie jest łatwo dawać dobrą, ani ją odbierać i tak jak wszystkiego innego trzeba się po prostu cały czas uczyć. A krytykę na forum najlepiej modyfikować samemu dając tą dobrą, konstruktywną (często myloną z lekką ;) ).

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sobie nie przypominam pracek kartoonowych na takim lub zblizonym poziomie, zeby byly bez podstawnie krytykowane....zagodze sie jednak z tym ze na polskim konserwatywnym rynku klient mial by duze opory zeby zaplacic za cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham - to nieporozumienie- ani slowa nie mowilem o pracach kartonowych. Ich praktyznie tu nie ma. Chodzilo mi o ogół prac.

A nowych userow to sie traktuje czesto wręcz "z buta" - czasem tak nie jest -(nie wiem od czego to zalezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niestety tutaj za takie postacie zebralby baty......:(" -Hmmmm, wytłumacz mi zatem co miałeś na myśli pisząc to. Jeśli jakość to znowu się nie zgodzę, co innego zwiewne postacie z charakterem, co innego bezkształtne smarki go pozbawione (za które owszem łatwo można dostać baty).

 

A co do postaci cartoonowych to chyba nie jest aż tak fatalnie ;), ostatnio w wipie widziałem z dwie ciekawie się zapowiadające, fan WoWa robił fajne w bitwie, troszkę by się tego uzbierało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale dyskusja rozgorzala, ja moge powiedziec tyle ze nie wiele bylo prac na forum gdzie nie bylo zadnego ale, nawet jak modele byly dopieszczone zawsze sie znalazl 1 czy drugi gagatek ktory sie by czepial czegos, takze sie musze zgodzic z kannu poniekad, bo ludzie na tym forum patrza na prace bardziej fragmentarycznie niz calosciowo, zawsze sie znajdzie ktos taki ktory bedzie chcial znalezc igle w stogu siana i znalezc jakis blad ; tu miesien nie taki tu wlos dupaki itd. Takze teoretyzujac czy jak to sie tam pisze, wystawiajac taka prace - prawdopodobnie znalalzlo by sie pare czarnych owc w stadzie ktrore bylyby nie przychlnie nastawione co do owego arcydziela :], mysle panowie ze za bardzo doslownie potraktowaliscie wypowiedz kannu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm super_oko a czy to zle ze ludzie sie czpiaja szczegolow?? bo mi sie wydaje ze nie a nawet to dobrze bo mozna dojsc do perfekcji

a co wolalbys zeby bylo jak na innych forach typu--> fajna prack, bardzo fajnie i nic wiecej tylko to?? przeciez niczego bys sie nie nauczyl nie podnosil bys swoich umiejetnosci.... a chyba o podnoszenie umiejetnosci chodzi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazniejsze dla mnie jest to, ze ktos potwierdza to, co ja sam widze. jesli ktos mowi , ze nie ma rtego, co ja widze- to trudno. Poza tym operowanie pojeciami : "kazdy " chyba daje efekt w podstawowce.

To forum znam od poczatku, od pierwszych postow. :)

Przyznam ze wolalbym zebys to Ty mial racje.

 

Dziwne, Kannu_ ale ja dokładnie zgadzam się z tobą. aż dziwne że inni tego nie widzą o czym mówisz. ciężko mi podać przykłady, ale tradycją na forum stało się gnojenie najdrobniejszych szczegółów przez ludzi którzy nie potrafili by zrobić nic poza latającej z lewa na prowo kulki.

 

Taki still nie miał by szans na przebicie się na WIPie. Został by wyśmiany najnormalniej w świecie, a w każdym szczególe każdy by się nagle dopatrywał wad. Tak tu już jest.

 

BTW

Mi się Animacja podobobała, mimo ze nienawidzę cartoonów/przerysowanych postaci, ale nie w tym rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, skoro naprawdę więcej osób ma takie odczucia to może warto by zapełnić tą lukę... Hmmm, może nowym działem: "Masturbacja ego"?

 

Oczywiście że krytyka nie jest idealna- nigdy tak nie twierdziłem, ale zarzucać wytykanie błędów? Tak logicznie podchodząc są z tego jakieś plusy, a jakie niby są z "WOW- Great"? Poza pompowaniem ego żadnych nie widzę (wręcz same minusy).

 

Prawda jest również niestety taka że wiele osób najbardziej boli forma krytyki, jakby zastąpić "tekstury są do dupy" stwierdzeniem w formie: "Myślę że tekstury są słabszą stroną twojej pracy, może warto by było poświęcić im jeszcze trochę czasu?"- to nagle została by nazwana "konsturktywną"- mimo że taką jeszcze nie jest a jedynie łagodniejszą.

 

Przechodząc do pointy- myślę że warto jednak przed założeniem threadu zastanowić się czego tak naprawdę się oczekuje i przemyśleć konsekwencje- na pewno będzie dużo mniej rozczarowań, hehe chociaż z drugiej strony wszyscy je przechodzimy i są bardzo zdrowe ;).

 

Na koniec jeszcze się wybiję i podam dwa kontrprzykłady (wipy cartoonowe które sobie w tej chwili przypominam), będzie chociaż gdzie wytchnąć tą parszywą krytykę ;) (której nie widzę):

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=21005

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=16847

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucę jeszcze jeden wątek (mam nadzieję, że KLICEK mi za to łba nie urwie ;) )

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=19589

 

Chodzi mi o wypowiedź belzebuba. Czytasz taki post, na początku stwierdzenie "kompletnie nieanatomiczny" i od razu odechciewa Ci się czytać dalej bo jakiś koleś powiedział, że jest nieanatomiczne. A przecież tyle czasu poświęciłeś na tworzeniu pracy, tyle nerwów zjadłeś, a tu tekst, że nieanatomicznie.

 

Trzeba brać poprawkę na to jak człowiek mówi bo nie każdy składa tak zwięźle krytykę tak jak to Gotham powyżej przedstawił. Trzeba umieć wyciągać esencję, pojomwać sens wypowiedzi i przeanalizować to co autor posta miał na myśli. Uważasz, że nie miał racji ? Ok sprawdź jego przeszłość. Dalej uważasz, że nie ma racji ? Ok, nie musisz tego brać pod uwagę, ew. możesz kulturalnie odpisać, że "podoba mi się tak jak jest".

 

Niedawno widziałem wypowiedź Biglebowskyego (chyba to tak było, dobrze nie pamiętam) na temat pracy Tigera1313. Możnaby powiedzieć:

nie no ten Bigleb to straszny gbur. Ale jeśli człowiek widzi, że stać na więcej innego artystę to czemu ma mu nie dać w kość ? Tymbardziej jeśli jest to Biglebowsky.

 

Kolejna sprawa to to, że istnieją pewne zasady tworzenia obrazu. CG to tylko słowo klasyfikujące pewien sposób tworzenia obrazu i myślę, że nic nie zwalnia kategorii CG od zasad panujących w tworzeniu obrazu tradycyjnymi sposobami. Kompozycja jest zła ? Poczytaj o jej zasadach i zobacz czy można ją poprawić. A nóż po wprowadzeniu zmian zgodnie z zasadami praca będzie lepsza.

 

Po prostu trzeba przestać się obrażać i tupać nóżkami w miejscu po przeczytaniu postów, brać do siebie esencję, a nie słowa .

 

Przykład z życia:

narobiłem się przy kości ramienia Jelly Rogera, pokazałem to osobie, która na deser wciągnęłaby mnie i wszystkie moje umiejętności nosem. Otrzymałem komentarz, że też nieanatomiczne. Rozmowa nie skończyła się na zamknięciu okna komunikatora, bo wiem, że nie chodzi o dokuczenie tylko nauczenie i pouczenie.

 

Na forum można otrzymać rady, naukę i krytykę ale trzeba umieć ją przyjąć i widzieć.

 

Zawsze lepiej dostać do pupie i się ciągle rozwijać niż głaskać wzajemnie po nich i stać w miejscu.

 

"Oooooo jakie to słodkie, świetna robota :)" - powiedział user na różowy teapot01 na żółtym tle.

 

 

Tyle ode mnie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności