Skocz do zawartości

Pojazd 3D: BMW 6


vanquish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ogólnie rzecz ujmując jestem n00bem jeśli chodzi o 3D. To jest mój pierwszy model samochodu, a projekt w sumie trzeci. Wiem że materiały są do bani podobnie jak światła i render (jak narazie musze opanować choć trochę modelowanie) a i sam model ma dużo niedoskonałości. Mimo wszystko chciałem się nim podzielić z wami, może się dzięki wam czegoś nowego nauczę. Wszystko zrobiłem w Maya, całość to NURBSy, mój komp to raczej płacz, Pentium 4 1,6, 768 RAM i GeForce FX 5500. Z góry dziękuje za słowa (konstruktywnej :D) krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko zrobiłem w Maya, całość to NURBSy

 

Coście się tak iterations przyczepili? :)

Fakt, że nic nie widać na siatkach... na renderach prawie nie widać rowków i coś niedobrego się dzieje z uszczelką bocznej szyby. Przednia szyba nigdy nie łączy się z maską, a u ciebie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy: to proste, do d... to oświetliłem :D

Dorzucam jeszcze 3 nowe renderki, ale chyba nie będe już nad nim pracował. Tak naprawdę zrobiłem go żeby się zapoznać z modelingiem troche bardziej kompleksowo. Jest w nim całe mnóstwo do poprawy a w zasadzie trzeba by od nowa go zrobić. Kiedyś tam jeszcze go zrobie (bogatszy o doświadczenie), bo jest to najfajniejszy samochód jaki jeździ po Polskich drogach (może poza SLR-em)

A jeśli chodzi o meshsmooth interations = 4 to pewnie niezłe śmiechy ze mnie pójdą, ale... yyy... hmmm... tego... gdzie to się ustawia bo nie mogie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których miejsach dokładnie nie jest wierny oryginałowi?

Moim zdaniem za duze są te drzwi....

.......... no a tak pozatym to dziwny masz gust co do renderów jakieś takie ciemne,materiały nie dopracowane i śatka jest strasznie krzywa.

Myśle że jednak następne twoje modele bedą ładniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wprowadzać zamętu czy fałszywych oskarżeń ale ja ten model a przynajmniej identyczną siatkę już widziałem ... Ściągałem kiedyś z Ed2k archiwum z gotowymi modelami nowych samochodów dla leniwych do wizualek zainteresowało mnie BMW i merc .. szkoda że usunąłem to archiwum bo zamieścił bym tutaj siatkę ... :/

 

Jeżeli się mylę to wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wprowadzać zamętu czy fałszywych oskarżeń ale ja ten model a przynajmniej identyczną siatkę już widziałem ... Ściągałem kiedyś z Ed2k archiwum z gotowymi modelami nowych samochodów dla leniwych do wizualek zainteresowało mnie BMW i merc .. szkoda że usunąłem to archiwum bo zamieścił bym tutaj siatkę ... :/

 

Jeżeli się mylę to wybacz.

Mylisz się. Wybaczam :D. Nie bardzo jestem w stanie wymyśleć coś żeby udowodnić to, pracowałem nad tym modelem sam (korzystając z wiedzy zaczerpniętej oczywiście z różnych tutków do różnych modeli samochodów, akurat do BMW 6 nie znalazłem żadnego). Jeżeli faktycznie znalazłeś podobnie "krzywy" model na emule, to no cóż, chyba byłby to niezły "rip-off" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności