Skocz do zawartości

Kurs grafiki 3D w Krakowie ??


Gość Ruff

Rekomendowane odpowiedzi

Jestm zupełnie zielony w temacie (no dobra, może nie tak całkiem zupełnie, bo w pracy kilka razy z potrzeby cośtam wydłubałem w 3D Maxie), ale uważam się za zielonego.

 

Ale aktualnie szukam kursu grafiki 3D na bazie Maxa w Krakowie.

Starałem się znaleźć jakiś poruszający ten problem wątek na tym forum, ale albo źle szukałem, albo nie ma.

Google też niewiele pokazują.

 

Więc prosze o pomoc w tej kwestii.

Tylko nie kierujcie mnie do tutoriali i samodzielnej nauki, bo takie rzeczy wiem sam. :)

Chce stacjonarny kurs gdzie będę mógł nabyć podstawy - zgłębiać sobie moge sam potem, ale podstawy wolałbym, żeby mi ktoś personalnie pokazał - tak lepiej przyswajam wiedze. :)

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

P.S.

Nie wiem czy w dobrym dziale ten post, więc jesli źle trafiłem to prosze moderatorów o przeniesienie do właściwego dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Hehe, jeśli interesują Cię indywidualne lekcje to nie ma problemu :) Tak się dziwnie składa, ze studiuję sobie w Krku obecnie...

A co do kursów z papierkiem.. nie stwierdziłem, póki co... przynajmniej jeśli chodzi o Krk. Jeśli masz ochotę i kasę na InterCity to na PJWSTK można popytać o zajęcia z 3dsmaxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tylko zastanawiam. co sie nie pojawi post a propos szkoly gdzie normalny czeladnik chce posiasc wiedze z zakresu wiedzy np 3dsmax pojawia sie kupa forumowiczow ktorzy uwazaja ze albo oni albo internet jest w stanie zagrac role mistrza. zatrwazajacy jest ten tupet i pewnosc siebie

nie przeceniajmy internetu i miejmy w dupie domoroslych profesorow rozumiem ciebie ruff i wierz mi ze jak polska znormalnieje to w krakowie pojawia sie szkoly uczace 3dsmax'a ludzi ktorzy chca to robic , lubia to i nie mysla w kategoriach " cos tam umiem i bede udawal wazniaka" bedzie konkurencja a nie stado ludzi ktorzy uzywaja pirackiego software i kazdy mysli ze jest lepszy nizli sam on.ruff taka szkola musi powstac w krakowie ,nie wszystkiego mozna sie nauczyc z netu.trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

symonides - takie głupoty piszesz, że aż słabo się robi! Sam pomyśl człowieku, kto będzie miał większą wiedzę nt. 3dsmaxa - profesor, którego uczelnia zmusiła do nauczenia się programu, czy człowiek, który cały czas z niego korzysta, a pracę z nim traktuję jak pasję? Sorki, ale Twoje filozoficzne wywody jakoś do mnie nie trafiają. Jeśli mam być szczery to 100x bardziej wolałbym zapłacić za naukę np. P., który wymiata w low-poly, niż wyrzucić kasę w błoto i chodzić na kółko wzajemnej adoracji.

Inna sprawa - Ty chyba nie skumałeś żartu :/ Choć, jeśli mam być szczery, dziwi mnie troszkę wysoki poziom twojj frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symonides glupoty piszesz, glowa mała....... popieram M@Tiego w 100%

kolesiu niewiem kim jestes ale rozejzyj sie do kola, wszyscy ktorzy profesjonalnie zajmuja sie grafika w Polsce i prawie wszyscy (nie liczac tych co mieli 100k baksow na lukratywne studia GRAFICZNE na zachodzie (niewiem 3-4 takie placowki sa z prawdziwego zdarzenia?)) sa SAMOUKAMI, lub zdobyli wiedze nie poprzez zadna szkole i Profesorow...!!

 

a wracajac do Krakowa: jest Peter pan (studium) ucza tam 3ds max.... chodizlem tam 4 miesiace coby uciec od woja i co? sam siadajac 2dni pojmiesz wiecej niz tam....

 

jest jeszcze jedna szkola... niewiem jak sa dobrzy wiec nic nie powiem o tym... ale ich cena odrzuca

 

a wiec powodzenia w szukaniu profesorow :)

 

zory za zarozumialosc lekka ale dla mnie tow post jest z pokroju smiesznowkurwiajacych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwazam zeby to co napisalem bylo az tak glupie.m@ti zbyt wrazliwy jestes

jesli moja glupota powoduje u ciebie stany oslabienia to co z glupota absolutna ktora przejawia sie co u niektorych madralinskich.nie rozumiem

tego ataku na mnie. dawno nie otrzymalem takiej dawki agrechy dzieki hatred.

co do nauki 3dmaxa nadal uwazam ze powinny pojawic sie takie rzeczy ,jesli ty m@ti albo ty hatred czulibyscie sie na tyle dobrzy by nauczac czemu nie odpowiednia selekcja kandydatow i cos takiego mozna zrobic. oczywiscie nie

powinno sie tylko myslec o kasie.ale zbytnim idealista jestem zdaje sie smieszno denerwującym. przepraszam jeszcze raz za niepotrzebne denerwowanie was drodzy koledzy.

a hatred czy 3ds max uratowal cie przed wojskiem?jesli tak to kurs sie chyba do czegos jednak przydal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hatred czy 3ds max uratowal cie przed wojskiem?jesli tak to kurs sie chyba do czegos jednak przydal!!!

 

:D:D nie mogę, dobre

 

symonides - mam takie pytanko. Ty miałeś przyjemność uczyć się maxa w szkole bądź na uczelni ? Z Twojego poprzedniego postu wynika że tak a jestem ciekaw jak to wygląda w innych zakątkach Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symonides, Ty chyba celowo sobie wybrałes ten nick, bo jak coś palniesz, to się smutno robi.

3ds max jest tak potężnym programem, że ludzi, którzy znają i umieja sie posługiwać WSZYSTKIMI jego funkcjami moza policzyc na palcach. Sama nauka maxa to jest materiał na osobne pięcioletnie studia magisterskie. Kazdy, kto juz maxa umie woli zarabiac pieniądze robiąc filmy, gry i wizki, niż ucząc bandę młokosów, którzy chcą zgrywać Rafaela w 3D.

Człowieku, przeciez grafika 3D to nadal jest awangarda w sztuce. Rozrasta sie na razie jedynie dzięki pasjonatom i nielicznej grupie profesjonalistów. Poza tym jakiego byś nad sobą nauczyciela nie miał, to nauczyciel sie za Ciebie nie nauczy, a wierz mi - o wiele taniej by Ci było kupic książkę i samemu zakuwać i eksperymentować, niż płacić za lekcje.

Chcesz lekcje? To zgłoś sie do Martin Day'a, on ich udziela za 50 zł/h. Stać cię? Jak to: nie stać? Czemu? Przeciez domagasz się powszechnego nauczania maxa.

 

PS: Czeladnik? Symonides, Ty chcesz osobny cech grafików od maxa zakładać? Buahahahahaha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

yyy... tak relatywnie patrząc to 50zł/h to nie jest bardzo dużo - u dobrego nauczyciela tyle samo za godzinę angielskiego trzeba zapłacić :)

Ja studiuję elektrotechnikę na AGHu (przez głupi przypadek w sumie), jak dobrze pójdzie to się przeniosę na elektronikę po półroczu, albo za roczek (o ile nie wylecę wcześniej :)

symonides > jeśli chodzi o nauczanie początkujących obsługi maxa to myślę, że większość z forumowiczów, którzy są tu od dłuższego czasu nadawałaby się do tego bez większych przeszkód. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy przychodzi zgłebić jakiś bardziej rozbudowany dział. Tak, jak napisałem wcześniej - jeśli ktoś chce się uczyć LowPoly powinien się zgłosić do P., jeśli wizek to peter, Marcin, czy ktoś inny, kto się tym na codzień zajmuje.. moim konikiem jest Brazil, więc jesli ktoś byłby chętny nauką to dlaczegoby nie!?

no offence, pzdr0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter pan jednak sie przydal :),

 

a ja jestem za cienki zeby uczyc i brac za to kase :)

 

fajnie bylo by miec szkole taka od prawdziwego zdarzenia, ale jak narazie u nas jest to nierealne

 

chodzilo mi poprostu zebys nie dyskryminowal samouczenia sie i internetu :)

 

srry ze sie tez troche zapomnialem :) i tak zareagowalem :)

 

gdyby nie internet bym dawno w woju siedzial i debilal bo by mnie nie bylo stac na oplacenie sobie studuf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot, Hatred, to tylko tak brzmi, że fajnie by było, ale tak naprawde człowiek musi sie tego sam nauczyć, a to forum jest na razie najlepszą dostepną uczelnią 3ds max. Poza tym nie wiem, czy w ogóle może byc lepsza uczelnia: ta jest pod ręką, za darmo i można dostać masę porad oraz kompleksową krytykę: zarówno konstruktywną (przeważnie) jak i nie (czasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... założenie takiej szkoły jest nierealne także dlatego, że jeżeli ktoś jest naprawdę dobrym grafikiem (a w to wchodzą także i zdolności szeroko pojęte plastyczne), to nie musi się użerać z bandą przygłupów za marne grosze na uczelni :D

Tylko pracuje w firmie tudzież freelancuje (nie myliś z Free LANSUJE ;)) i robi to do czego się uczył :)

 

Tobie polecam pójść do jakiejś szkoły plastycznej (ASP np - wiem jak ciężko się dostać :/) gdzie nauczą cię tworzyć (albo i nie ;)) Max, Maya, ZBrush, PSP - to są tylko programy... Komputer za ciebie tylko jakąś kupę może urodzić, obsługa programu to nie wszystko - obsługi programu to się można w 2 - 3 miesiące nauczyć... Problemem jest "sztuka" w rozumieniu "kunszt". - a ten zdobywa się przez talent i praktykę.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie chodzi o uczenie bo sam (z wami??) sie ucze tylko o to ze nie mam pojecia gdzie isc na studia a fajnie by bylo isc na grafike 3d i sobie robic to co lubie a nie wkuwac cos czego nie trawie.....

JA TEZ:D

 

"Jeśli coś umiesz, to robisz to

jeśli nie umiesz, to tego uczysz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uczylem sie sam, ksiazki, internet na koncu praktyka i praca w odpowiednim team-ie. co prawda ukonczylem w hamburgu studia na ktorych uczyli "3D" ale wiekszosc studentow byla tak znudzona tematem ze skonczylismy edukacje na poruszaniu kuli czy cos w tym rodzaju. wiec nie mam zaufania do tego typu kursow. profesjonalne kursy sa organizowane przez firmy handlujace sotem lub bezposrednio u producenta softu, jak np. robi to alias. tylko tu trzeba slono placic ok 2000€ za kursik omawiajacy jedno zagadnienie np. modeling lub character animation itp.

 

http://www.alias-systems.de/education/training/index.php

 

 

 

za profesjonalne uslugi 3D kasuje sie ogromna kase wiec tez kursy sa drogie, jesli ktos gra w nizszej lidze musi sie zadowolic kursami na uczelniach gdzie porusza sie kule i kwadraty. dla wytrwalych pozostaje funkcja "F1", internet i ksiazki.

 

bym zapomnial tez ciagle sie ucze i dosyc czesto naciskam "F1"

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal mysle ze szkoly sa wazne.

chodze na zajecia do koledzu i dzieki temu dostalem swietna prace.pojawilo sie durne portfolio z zajec i ktos docenil ze chce sie uczyc .cada znalem dobrze wczesniej i spotkalem ludzi ktorzy podzielali zainteresowania.teraz otwieram swoj departament w firmie. wykonalem kilka projektow w cadzie i w ramach wlasnych zainteresowan ten sam projekt rozwinolem w 3ds maxie.kupilem sobie szefa chce maxa kupowac a ja ide do szkoly sponsorowanej cad i 3ds max University of derby. jestem tylko rzemieslnikiem i wiem ze wczesniej niektorych obrazilem stwierdzeniem ze 3ds mzx to rzemioslo. niewielu stac na to zeby byc artystami ja jestem szczesliwy ze ide do szkoly. ucze sie z internetu i z ksiazek ale najwiecej przyjemnosci sprawia mi to ze spotkam na zywo ludzi z ktorymi sie bede uczyl programu ktory jest zarezerwowany tylko dla ludzi ktorzy maja 2000£ zeby go kupic i iloraz 180 inteligencji zeby mowic ze smieszny jestem.nniech moc bedzie z wami.

aha od mojej mamy dostale na boze narodzenie evermotion car4ever

 

mam 2 tygodnie wakacji takze bedzie szymek w nauce maxa ciezko pracowal

wesolych swiat i szczesliwego nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 pln /h nauki maxa ? to chyba jakis żart. Chyba,ze chodzi o uczenie czlowieka absolutnie, niczego nie kumajacego.

Lekcje anglika (którego zna sporo osób ) kosztują po kilkadziesiąt pln w góre (pomijam studencko-szemrane poziomy).

Znajomość maxa to kosztowana wiedza - na zachodzie kursy i szkolenia są drozsze od cen oprogramowania.

U doświadczonego grafika, ze znajomością wybiegającą poza ksiazki (bo one sie zatrzymują na dosyc niskim poziomie wtajemniczenia) , to koszt od 100 pln w góre.

I wcale nie jest to drogo. Wypisanie recepty u lekarza (SAMO WYPISANIE !) kosztuje 20 pln.

Z kursami i szkoleniami jest tak, że jak sie wykupuje więcej to ceny spadają.

Jak komuś sie nie podobają ceny to.....internet i manuale czekają i zapraszają :)

 

Nielot - idz sobie do szkoły reklamy rocznej i dwuletniej - tam sie można slizgać jesli sie nie chcesz uczyć , a mozesz sie przytkladać do przedmiotów, które Cie zainteresują i pozwolą sie rozwijać, natomiast reszte wolnego czasu spędzaj albo na nauce w domu (przeplatanej płatnymi korepetycjami), albo na uczestniczenie w jakimś darmowym lub małopłatnym projekcie , który Cie rozwinie.

I tu kolejne zagadnienie do zastanowienia sie dla grafików : czy darmowy lub niskopłatny projekt jest zły ? - chyba nie do końca, bo sie ptrzymuje wiedzę, za którą w innym trybie (nazywanym korepetycjami) trzeba zapłacić mnóóóóóóstwo kasy.

(ja osobiście zaczynałem w ten spsób, że łaziłem po firmach i wypraszałem Darmowe praktyki ) .

pozdrawiam bardzo.

No chyba , że znasz sie nielot na CAD-dzie i systemach CNC , to sie zgłoś, bo jest stała praca w Świdnicy (kumpel szuka jakiegos specjalisty). Ktokolwiek inny jest zainteresowany niech sie odezwie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.procad.pl/newlook/html/szkolenia/1980.html

 

rotfl..... moze i to kryptoreklama ale dla mnie to jest jakies nieporozumienie.... 750zl za takie gowno co na samym poczatku tutoriali z helpa w maxie jest.... wiekszosc (moze nie obsluga interfacu ktora samemu mozna rozkminic w 20min) to bezsensowne banialuki...lol wiecej komentarzy nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, to i tak promocja (z 1000 pln na 750 ) :D .

I paradoksalnie to wcale nie jest to tak duzo - pod warunkiem , ze to bedzie czas spedzony z czlowiekiem, ktory naprawde sie zna na sofcie. (ale nie wiem co to za firma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatred - a miales kiedys okazje uczyć sie od profesjonalisty ? Albo pracować z profesjonalistami ? To zupełnie inny tok/tryb nauczania. I nie wierze, ze nigdy nie zadałes zadnego pytania na boardzie ( a przecierz mozna to podobno wyczytać z netu).

Oczywiście rozni ludzie są podatni na rozne typy nauki. Masz racje śmiejac sie z takich "podstawowych podstaw" na kursie . ( dlatego ja podkreślam zalety uczenia sie od PROFESJONALISTÓW), - ale czasy i prawo sątakie, ze kazdy moze sobie zalozyc punkt nauczania maxa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności