Skocz do zawartości

maxwell RC1 - pierwsze wrażenia, screeny ...


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hindus - z całym szacunkiem, ale na razie to wy (maxwelowcy) jesteście niezdrowo podnieceni i powinniscie wrzucic na luz:> Pogodzcie sie z faktem, ze nextlimit nie wyrobił sie z terminami i rozminał z oczekiwaniami uzytkownikow. Swoją droga to dziwie się, ze wypuszczają co chwile nowe wersje, z ktorych żadna nie jest pełnowartosciowa i żadna nie nadaje się do normalnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioo - mysle ze postepownie NL takie a nie inne spowodowane jest głownie naciskiem uzytkowników, którzy poprostu "niezdrowo podnieceni" i zafascynowani mozliwościami, jakie bedzie wprowadzał ich render, chcą JUŻ go dorwać, wogóle nie biorąc pod uwage że taki program wymaga naprawde sporo pracy i dopracowania detali. Może rzeczywiście błąd NL polegał na konkretnym zdefiniowaniu terminu wypuszczenia produktu, w praniu wyszły różne nieoczekiwane "niespodzianki" i to ich również delikatnie zdezorganizowało. Myśle , ze przyszli użytkownicy im to wybaczą, a użytkownicy innych Vray'i czy Mentali będą mieli szanse podziwiać super obrazki :) Powracając do Twojego stwierdzenia, myśle ze to jest jak najbardziej zdrowe podniecenie, bu ludziska czekają na coś naprawde zarąbistego :) Tak apropos jestem uzytkownikiem Vraya ale nie moge sie doczekać na forum fajnych pracek w Maxwellu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska czekają na coś naprawde zarąbistego

Coś ciekawego, nowego - tak. Czy zarąbistego? Nie zgodze się:> Maxwel jest na prawdę bardzo ograniczony przez swoją "poprawność fizyczną". Od kiedy zajmuje się w jakikolwiek sposób grafiką i renderowaniem nie pamiętam sytuacji, w której do finalowego renderu użyłem w pełni "urealnionego" oświetlenia. Zaryzykuje stwierdzenie, ze w 1/3 prac, które udało mi się z lepszym lub gorszym skutkiem spłodzic nie było nawet GI. O porozrzucanych po scenach omni nie wspominam ;)

 

Jesli chodzi o wizualizacje - jasne, tu maxwel się nada. Tylko mam dziwne wrażenie, że naprawde niewiele wizualizacji robionych pod klienta potrzebuje 100% realności. Raczej liczy się czas i możliwość szybkiego wprowadzania poprawek.

 

Wszystko co napisałem powyżej oczywiście nie zmienia faktu, że uważam maxwela za naprawdę CIEKAWY programik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ja juz q..... nie iwem co jest czeklaem te pare dni z instalak tego Maxwell RC3 i co !@#$$##!!!! pipipipippi robie olik mxs otwieram w tym wynalazku tym Studi Maxwella hm jakos to dziwne no ale spoko chcem zaznaczyc jakis obiekt lub przypisac jakis material wtedy CRASH @#$#$%@!!!!!

hmmm o co biegA gdzis kiedysa katem oka przeczytalem ze maxwell ma byyc instal tam gdzie sytem czyli jak masz system na G to trzeba na G >> czy to jakas prawda czy jakies urojenie i czemu crash jak chcem zaznaczyc jakis obiekt ojojojojo chyba wersja Beta 1.2.2 jakos do mnie bardziej przemawiala jakos tak hmm chyba lepiej bylo no zreszta nie wiem bo jeszzcze nic nie rendnalem w tym no wym bo !@###!! CRASH ehhh

HELPPPPP

 

HINDUS moze ty masz jakis pomysl ?? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalna porazka zainstalowalem R2 , i jest jeszczegozej to wogule nie dziala

zresztą na forum maxwella az chuczy , ludzie domagają się zwrotu kasy

i przeklinają studio oraz jakość renderów z RC3 ,

z tego co widze to kolesie z NL chyba pili od czasu wypuszczenia bety

zupelnie skopali silnik , jakość jest fatalna

najgorsze ze wykasowałem pochopnie starą bete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh odpalilem te RC3 ale jakos to hmm troche dziwne kombinuje jak mam przypisac jakis material w tym studio jakies BSF czy wpierw trzeba w maxie przypisac do danego jakis obiekt a potem w studio zaladowac odpowiednie ior>>> tzn Load real IOR jakos to hmmm troszeczke dziwne a co NL

to chlopaki se chyba ziola zamocno przyjarali i olali robote :]

 

Amok > ja mam chyba wszystki wersje jakie wychodzily od poczatku :]

 

NL >> szybko sie porawic swieta tuz tuz oj rozga bedzie od mikolaja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy hehhe no ciekawe co NL zrobi z tym piwe mco se nawazyli

troche moze zaszaleli jak sie dowiedzieli ze beda nominowani do tej nagrody ... i se leko olali ale dajmy szanse NL jest przynajmniej czas na podciagniecie V-RAYA :]

maxwell pierwsze pokazy latwy dla uzytkownika itp a teraz zaczynaj cudowac hmm tylko zeby nie przecudowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesie mieli bardzo sprytny marketing , pamietam pierwsze wstrząsające obrazy

wzieli bardzo dobre aparaty , następnie otexturowali prymitywy typu sciana

lub chodnik i wszystcy rozdziawili usta widząc ten real

takie sprytne rendery sciągneły naprawde zdolnych kolesi z całego swiata

kturzy doinwestowali ich firme ,

przez ostatni rok musieli chyba niezle balować za tą kase z przedsprzedazy

 

ps

4maxwell sprawdz maila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam przypisac jakis material w tym studio jakies BSF czy wpierw trzeba w maxie przypisac do danego jakis obiekt a potem w studio zaladowac odpowiednie ior>>> tzn Load real IOR jakos to hmmm troszeczke dziwne
nauc zsie najpierw go obsługiwać a potem miej pretensje - nic takiego nie jest potrzebne :P co ty za brednie piszesz :D ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nietuzinkowo" to bardzo delikatnie powiedziane ;) Ja się przyglądam jako obserwator i dochodzę do wniosku że to niezła paranoja. Nie widzę za bardzo celu i sensu takiej polityki wprowadzania produktu na rynek. M$ to przy tym mały pikuś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie, a nie chcę zakładać nowego wątku..., więc:

 

Czy jest jakiś znany problem z 'clip mapą' (w wersji beta 1.2.2a) ? ->

 

Jeżeli obiekt z materiałem zawierającym ową mapkę jest przed obiektem ze zwykłym materiałem powstają na nim błędy, jeżeli dam go tak, by był obok (jeden nie przykrywa drugiego-w obiektywie kamery-, to wszystko renderuje się normalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji testowej nie powinno sie wypuszczac na rynek jako komercynjej wersji. Ja maxwella potraktowalem jako ciekawostke. Wyrenderowalem kilka arcy prostych scenek i czekam na finalna wersje. Jak narazie jest zbyt wiele bledow by uzywac go jako podstawowego rendera. Szkoda czasu na slenczenie i uzeraniu sie z bledami. No chyba ze ktos ma tego czasu zbyt wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności