Skocz do zawartości

Bitwa: Piękna i Bestia. Nowy konkurs na Max3D.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowy, witam wszystkich i nie ukrywam - do zarejestrowania się zachęcił mnie owy konkurs... Nie znam się na 3D, a od tableta wolę techniki tradycyjne (co nie zmienia faktu że tabletem machać potrafię;). Niezmiernie ciekaw jestem czy dużo osób połączy digi i tradycyjne w służbie nowych obszarów kreacji, zaprawdę ciekawym:)

 

 

 

przyszłość zweryfikuje.

 

 

pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nigdy nie ukrywałem że pomysł na ten eksperyment uważam za co najmniej chybiony.

 

Bitwa polem do ciągłych eksperymentów? Ja tak nie uważam i linia po której te eksperymenty idą (najpierw jednoczesne 2D i 3D, teraz w ogóle w jednej) to daleko idący regres. W ogóle to jak ma wyglądać Jury?!? Kto ma tam być? Jak ma rozstrzygać prace z tak różnych medium? Czysta stężona porażka :|.

 

Orędowniku Bigu mam nadzieje że chociaż podrzucisz jakąś ciekawą prackę skoro tak usilnie to przepchnąłeś. Ciekawe jakie przesłanki wszystkich przekonały że na tym serwiesie taki regulamin jest ok (jedyne słuszne przesłanki to prace jakie są tu zamieszczane).

 

Jeśli komuś taki regulamin pasuje to ok, powstanie fajna praca? Super- ale ja do tego ręki nie przyłożę (mimo że fajny temat).

 

Pozdrawiam,

 

PS. Nie czytałem postów więc nie wiem jak się ma mój do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiedzenie: W tym momencie wypowiada swoje zdanie a nie ogółu, nie wnikam tutaj jakież jest to zdanie ogółu.

 

Moim zdaniem mówienie takich rzeczy w ten sposób jest po prostu nietrafione (pomijając fakt że ma do tego prawo i w samym wypowiedzeniu nie ma nic złego (patrz poprzedni post)). A) Kopnę Cię ale mam nadzieje że nie zaboli B) Rozumowanie: Czemu kot nie rodzi lwa? Hmmm, zmieńmy regulamin, kot urodzi tygrysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobrego grafika komputer jest tylko narzędziem - nieważne, czy 2d, czy 3d. A Bitwa to przecież nie konkurs na najlepszego "operatora" danego softu, bo to by przypominało wybory na rzemieślnika roku... ;)

 

Poza tym udział w bitwie nie jest obowiązkowy, jak ta edycja nie zda egzaminu to następna może się odbyć na innych zasadach (tak mi się wydaje przynajmniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to ode mnie zalezalo to bym zrobil z klasycznym podzialem na kategorie. Jesli zaś była alternatywa :jedna grupa, lub wcale , to fajnie ze wogole sie cos odbywa. Mozliwe ze są jeszcze jakeis inne powody, o ktorych nie wiemy.

Fakt, ze zaczal sie spory ruch w bitwie :)) I o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam :) nie ma napisane ze trzeba polaczyc 2d z 3d. jak komus sie niechce 3d robic to robi 2d i viceversa:) a tak jak ktostam napisal nie pamietam juz bitwa nie jest obowiazkowa. chociaz nie ukrywam ze polaczenie 2d z 3d do mnie tez nie przemawia:) ale i tak wezme udzial :P pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e wciąż smucicie,

mnie martwi tylko fakt, ze skoro mozemy robic co chcemy, robic 3d, retuszowac, domalowywac, malowac, szkicowac, rozbierac sie na srodku dziedzinca i udawac udawać borsuka, wykorzystywac fotki itp. to czemu nie mozemy robic krotkich animek? Jaki bylby to dar dla ludzi, moglibysmy wtedy naprawde rozwinac warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej oceny prac z poprzedniej bitwy to zdaje się nie jestem wyjątkiem. Jest jak jest i co mam owijać w bawełne. Wystarczy przejrzeć co zostało nominowane. Oczywiście są i fajne pracki.

Ja nie widzę problemu z ocenianiem, płaski obrazek to płaski obrazek, nie przypuszczam żeby pojawiły się abstrakcje a dopiero wtedy można by mówić o problemach przy ocenianiu. A gdyby nawet to gites, w końcu będzie jakieś odstępstwo i coś nowszego, nawet jeśli nie będzie miało szans wygrać. Zresztą, Gotham, może jednak przeczytaj wątek bo tak to zacznę się powtarzać niepotrzebnie. O tym co kot urodzi rozmawialiśmy chyba na priva, nikt nie oczekuje lwów, tygrysów ani innych futrzastych zwierzątek.

Nie biorę udziału bo

a)jurorem jestem

b)za bardzo maczałem palce w organizacji bitwy i imo było by nie w porządku gdybym startował

 

Kolegaalek-Jak napisałem - płaskie da sie porównywać ale animacja ze stilką już niebardzo. Wolna amerykanka ale jakieś granice zachowane zostać muszą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big- Osobiście nie podoba mi się że Bitwa stała się kolejnym konkursem na grafikę- po co? Miała swoją specyfikę, właśnie bym się w niej zagłębiał- specjalizując niż eksperymentował z konkursem na "fajne cokolwiek". Oboje wiemy że robienie 2D i 3D się ździebko różni, osobiście nie słyszałem o konkursach w których w konkury szło by malarstwo i fotografika czy rzeźba- bez sensu po prostu :).

 

Nie dziwię się też że ludzie preferujący media 2D nie widzą problemu- jakby nie patrzeć skreślona została Bitwa 3D a Bitwa 2D została rozszerzona o 3D (które było kiedyś zabronione? Hmmm, nie....). Ciekawy pomysł na podwyższenie poziomu.

 

Animka to zbiór stillków, w czym problem? Regulamin nie zabrania to jazda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big- to widać kto tu bitwą rządzi- ja tam nigdzie opublikowanej listy jury jeszcze nie widziałem.

 

Hmmm, może zrobię konstrukcję z rur i tektury, to może trafić :) (do bitwy w formie fot- wiadomo regulamin).

 

Scatmax- Nie mogą zabronić, mogą zmienić regulamin- dopuszczający jakby nie patrzeć film nakręcony kamerką. To w sumie też może być chwytliwe, ja bym spróbował.

 

Edit: Pomyłka jest info że chodzi o pojedynczy obraz- sorry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham:jesli w gre wchodzi kamerka cg to fajnie by bylo ale mysle ze niema co liczyc to podburzylo by autorytet taka korekta;P.

Ciekawe czy jakbym zglosil sie np pod 3600 nickami i w kazdym zrobil po jednej klatce to by sie liczylo:D i bla by 1 min animacji:D chociaz formalnie niepolaczone:D

BTW zgadzam sie co do tego ze nieobiektywne odrobine bedzie ocenianie tak roznorodnych prac jesczez biorac pod uwage ten dziwna sklonnosc oceniania wlozonenej pracy a nie efektow finalnych jaka panuje na max3d.pl.Faktem jest ze czesto patrza na to czy gosiciu nie zesral sie przy wytlaczaniu tych poligonow albo czy przypadkiem nie urzyl zbyt duzo fotek zeby uniknac zbednego modelowania/malowania.Chodzi mi tu szczegolnei o odbior prac przez urzytkownikow bo jurorzy wydaje mi sie jako profesionalisci powinni miec wlasciwsze spojrzenie na prace.Moze i jurorzy wybiora dobre prace ale znajda sie tacy "konserwatysci" ze zaraz zaczna pyskowac ze przeciez ten na 20 miejscu zrobil model z 200.... poligonow render trwal az tydzien i pelno kaustyki i gi.Takie cos bylo dotychczas a co dopiero teraz.

Jesli wprowadzamy pelan wolnosc to juz konsekwetnie i powinny byc wszystkie media dostepne.

A wogole to koniec gadania niech wszyscy sie wezma do roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak, że warsztat i dobre rzemiosło nie idą w parze ze stylem i rozumieniem estetyki. W tej bitwie oczekujemy wyjścia poza warsztat... nie chodzi zatem o to, aby model był dobry. Świetna topologia siatki i wszelka poprawcość techniczna to zdecydowanie za mało. Tu chodzi głównie o emocje... o wrażenie wizualne... i stąd ta otwartość jak chodzi o formę wyrazu. Dajcie z siebie maxa... pokażcie na co was stać ale nie tylko od strony znajomości programów, ale też od strony wrażliwości i inteligencji. POMYSŁ się liczy najbardziej. Wykonanie i dobór techniki powinien odpowiadać wrażeniu jakie autor chce uzyskać...

nie wiem po co ja to tłumaczę... hmm... wydawało mi się to oczywiste i tu bardzo dobrze rozumeim Biga. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości... trudno. Udział w bitwie nie jest obowiązkowy ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką"spiskową teorię" :)

. Połaczenie 2d i 3d jest tylko po to aby

jak najbardziej rozreklamowac 2 portale pod jednym szyldem. (Estern Front+ 3dmax)

Reklamodawcy,nagrody,ilośc wejsc na stronę itd wzrasta(kasa rowniez) ,a koszty dzielone na 2.Gdyby adminy sie nie dogadały dalej bysmy mieli 2 konkursy na 3d maxie.Nie twierdze ze to źle ,Ale

bez hipokryzji panowie .Nie chodzi tu o, to aby rozwinąć nasze talenty i wasze eksperymenty tylko po prostu o wasz marketing.Mam nadzieję ze nastpny konkurs nie bedzie razem z portalem "Amica"albo" Whirpool" bo ciezko bedzie zrobic coś

za pomocą pralki lub suszarki.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeq... litości.. nie rozśmieszaj mnie.. takie teorie możesz sobie wsadzić. Jeśli myślisz, że ktoś z redakcji serwisu zarabia na prowadzeniu portalu to niestety myslisz się bardzo mocno. Bitwa i połączenie sił z EF jest właśnie po to, aby bitwa była ciekawsza, aby sposnorzy chcieli dawać wam nagrody, aby powstawały ciekawe prace... nic ponad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności