Skocz do zawartości

Pogoda dla TV - czym to poskladac?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem o co mi biega... to co widac na screenie to mapa poskladana w Photoshopie. A chodzi mi o to jakim programem przygotowywac ją do codziennej prezentacji pogody?

 

- mapa polski to bitmapa

- poszczegolne chmorki to avi z kanalem alfa

Przygotowanie mapy polega na ustawieniu nad miastem odpowiedniej chmurki.... sloneczka itp + temperatura.

 

Prawde mowiac chcialem robic to w 3DSMAX ale troche szkoda mi sporej kasy na licencje... zastanawiam sie czy lepiej, wygodniej, szybciej robic to jakims programem do kompozycji, lub moze Adobe Premierem?

 

Pomozcie bo naprawde troche mi zal wywalac durzą kase na 3DSMAXa za pomoc z gory wielkie dzenks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm... jesli mialaby byc codziennie przygotowywana to raczej Adobe Premiere odpada bo musialbys codziennie skladac filmik?

 

Ja moze patrze na to inaczej ale skorzystalbym z flasha w ktorym mozna stworzyc sobie taki szablon. Mozna ustawiac, przestawiac i ekperymentowac do woli :)

 

ale tak jak mowie,moze ja patrze na to inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma byc eksportowane do jakiegos pliku animacji np AVI potem zrzucane na bete i z realizacji puszczane na blueboxa lub plazme... a jak myslicie wygodnie byloby cos takiego robic w Adobe Premiere?

Obleci, raz byś sobie poustawiał wszystko, potem tylko do plików na poszczególnymi rejonami unlink media i link media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek z tym flashem to mnie rozbroiłeś :D, mocno wyuzdany pomysł, ale w sumie możliwe, tylko czy aby na pewno optymalne? ;)

 

Tak jak napisał Traitor do tego służą softy do compo: Combustion, AE etc.

 

PS. Jak na mój gust- to ta mapka nie jest za "ładna" :\...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pakiet Macromedia (teraz Adobe) tak się rozrósł, że można różne cuda porobić. Flash bez najmniejszych problemów operuje plikami AVI więc tak jak Adek napisał jest to jakaś alternatywa. Mimo wszystko z pewnością są bardziej odpowiednie to tego programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaker znaczy sie masz na mysli, ze sobie np plik z burza overwrajtuje powiedzmy plikiem ze sloneczkiem i w Premierze mi sie to samo ustawia tak?

Dokładnie. Co do postów powyżej, to racja, powinno się do tego typu używać softu do compositingu, ale ten przypadek jest bardzo prosty i jeżeli ma premiere, to nie ma sensu wywalać kasy na after.

A tak swoją drogą to nowe Video Collection ma się pojawić 17 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności