Skocz do zawartości

Bill Gates przyjedzie do Polski


illy

Rekomendowane odpowiedzi

ill Gates, prezes rady nadzorczej i główny architekt oprogramowania Microsoft Corporation, przyjedzie 2 lutego z jednodniową wizytą do Polski.W czasie tej wizyty Gates spotka się z przedstawicielami środowisk politycznych i biznesowych, aby "wymienić poglądy na temat rosnącej roli nowych technologii oraz kierunków ich rozwoju".

 

Bill Gates ma też rozmawiać z przedstawicielami polskich władz - poinformował Microsoft Corporation.

 

Rozmowy te mają dotyczyć większego udziału Microsoft Corporation w realizacji programów edukacyjnych i prospołecznych w Polsce.

 

Założyciel Microsoft Corporation ma się też spotkać z informatykami, programistami i specjalistami od bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz z mediami.

 

"Wizyta Billa Gatesa w Polsce jest wyrazem znaczenia jakie zarówno on, jak i Microsoft Corporation, przywiązują do naszego szybko rozwijającego się kraju, posiadającego ogromny potencjał intelektualny i technologiczny" - mówi Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. - "Jestem przekonany, że ta wizyta i podjęte w jej trakcie ustalenia przyczynią się do rozwoju nowych technologii w Polsce, a także do wyrównania szans w dostępie do narzędzi i umiejętności informatycznych w naszym kraju".

 

W portalu Onet.pl zostanie zamieszczony wywiad z Billem Gatesem przeprowadzony podczas jego wizyty.

 

Będzie to trzecia wizyta szefa Microsoft Corporation w Polsce. Podczas ostatniej wizyty, w październiku 2003 r., Gates ogłosił program "Partnerstwo dla przyszłości", w ramach którego polskie szkoły są wyposażane bezpłatnie w rozwiązania informatyczne Microsoftu.

 

Bill Gates, współzałożyciel i długoletni prezes zarządu jednej z największych firm informatycznych na świecie - Microsoft Corporation urodził się 28 października 1955 w Seattle. Jako trzynastolatek zaczął pisać pierwsze programy komputerowe, zaś w 1975 roku, wraz z przyjacielem, Paulem Allenem, założył Microsoft Corporation.

 

Firma ta, która stworzyła i wypromowała systemy operacyjne DOS i Windows, obecnie poza niemal wszystkimi kategoriami oprogramowania - od systemów do wspomagania zarządzania dla korporacji po aplikacje antyspamowe dla komputerów osobistych - jest także producentem sprzętu (m.in. konsole Xbox 360). W końcu roku finansowego 2005 dochody Micorosft Corporation wyniosły 36,84 mld USD.

 

Gates, uważany przez branżę informatyczną, analityków i media za osobę, dzięki której Microsoft osiągnął sukces, zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu firmy, pozostawiając sobie stanowisko prezesa Rady Nadzorczej. Został także głównym architektem oprogramowania w Microsoft. Funkcję tę stworzono specjalnie dla niego.

http://wiadomosci.onet.pl/1232061,18,item.html

Kto idzie z jajkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hehe, wszyscy woleli wpisywać komendy z klawiatury, bo teraz taka kicha z tym windowsem - interfejs graficzny itp - do dupy :P

 

A mnie zaciekawiła inna sprawa - przyjeżdrza sobie taki właściciel gigantycznej korporacji i przyjmowany jest niczym głowa państwa :) Rozmowy z politykami, konferencje itp. Sprawdza się scenariusz cyberpunkowy powoli - niedługo nie będzie państw, będą korporacje :D

Niech zapanuje anarchia!!! Niszcz system!!! Schodzimy do podziemii i szykujemy broń - revolution is comming!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie śmieszni. Nikt Was nie zmuszał do używania Windowsa. Jak tak strasznie Was ten Windows boli to po jaki ch*j używacie np. Photoshop'a pod Windowsem? Bo pod Linuxa nie ma? Ch*j - takie są uroki extra leet haxorskiego teh über Linuxa.

Mimo wszystko obstawiam na bardzo popularną w naszym kraju przypadłość (chyba wrodzoną) - zawiść.

 

Pozdrowienia z Windows'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ziomuś , niszcz system :D najlepiej zacznij od swojego operacyjnego :DD

nie czytałem watku - ale moge sie spodziewać co w nim jest. Taka ostatnio moda, anty Gatesowko- antybuszowsko-anty iracko-wojjenna :D

 

Od lat powtarzam - nie ma dla mnie jako grafika i kolesia z wrocławai nic lepszego niż Windows od pana gatesa. I chwała mu za to.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ziomuś , niszcz system :D najlepiej zacznij od swojego operacyjnego :DD

nie czytałem watku - ale moge sie spodziewać co w nim jest. Taka ostatnio moda, anty Gatesowko- antybuszowsko-anty iracko-wojjenna :D

 

Od lat powtarzam - nie ma dla mnie jako grafika i kolesia z wrocławai nic lepszego niż Windows od pana gatesa. I chwała mu za to.

:)

Oczywiście, za kilka lat Linux już będzie do dupy bo darmowy będzie biedackim shitem (takim jak jest teraz - darmowe wersje nie mają nic absolutnie nic a już na pewno nie oferują bezpieczeństwa wbrew temu co się wielu osobom wydaje) a płatny dogoni ceną Windowsa (w zasadzie Linux w wersjach korporacyjnych jest droższy od Windows Data Center np.) ale po co to wszystko piszę - szkoda czasu.

Pozdrawiam ultrabezpiecznych użytkowników ultrabezpiecznego Linuxa - jedynego na świecie "nadsystemu". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze w pewnych przypadkach to zazdrosc a w innych poprostu ktos sam sobie wpaja jakies buntownicze zachowania myslac ze w dzisiejszych czasach to jest cool i trendy.

 

Bill to calkiem spoko kolo i ma potencjal jak nikt inny w pewnych sprawach, ja zamiast slac w niego jajko uscisnol bym mu dlon i z checia pogadal. Na codzien uzywam win i jak dla mnie aktualnie nie ma nic lepszego w kwesti przyjaznosci dla usera i wielkiej dosteposci wszelkiego rodzaju softu, wbrew powszechnemu przekonaniu o awaryjnosci win mi nic sie nie dzieje a jak cos sie stanie to zazwyczaj z mojej winy tylko i wylacznie, stabilny jak skala win nie jest to fakt, jednak biorac pod uwage jego stopien skomplikowania od strony programowej to chyba oczywiste ze nie moze byc bezawaryjny, wszak napisal go czlowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeżeli nie chcesz wysypać Winows'a to chodzi bardzo wdzięcznie. Czy komuś wysypywał się DOS? Był prosty jak konstrukcja cepa dlatego nie było wielu możliwości jego zdewastowania.

Dla mnie Bill Gates to przykład gościa, który wszystko zawdzięcza sobie i cięzkiej pracy. Nikt mu przecież nie dał 1000000$ do łapki jak np. tatuś Kulczykowi.

W dodatku nie odbiła mu palma od przybytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności