Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Labirynt


KamillM

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ostatnio coś cienko u mnie z zapałem do modelowania, zrobiłem sobie ot taki labirynt. Miał być do speed'a, ale pomyślałem, że może zajmę się tym na poważnie. Co o tym sądzicie?

 

th_lab1.jpg

 

th_lab2.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zakładając, że siła ciągu helikoptera równa jest 825 MN a wysokośc murku 3m i przyjmując, że zawirowania (zgodnie z prawami aerodynamiki) z łopat silnika obracają się w prawo, to bez względu na miejsce położenia, kurz jaki powstanie podczas zbliżenia helikoptera do ziemi, będzie uciekał w stronę wyjścia (zasada róznicy ciśnień - ew. naczynia połaczone), to prędkość z jaką ucieka kurz, mówi nam jak daleko jest do wyjścia, zaś kierunek ucieczki kurzu w którą stronę mamy się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety -> tak, bo jak będą Cię wyrzucac z helikoptera to bedziesz sie ogladal w ktora strone ucieka kurz:D a pozatmy to jak bedziesz lecial helikopterem to zobaczysz gdzie wyjscie... zakladając ze wogule bedzie wyjscie:DD

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. WOW, ile odpowiedzi ;o :P

 

2. Labirynt jest rzeczywiście ślepy - w jednym punkcie się pomyliłem, jutro to naprawię.

 

3. nielot007 -> zrobiłem Plane'a z dużą ilością polygonów i potem je po kolei wycinałem, a reszta to już łatwo ;)

 

Teraz potrzebny mi pomysł co zrobić z tym labiryntem... Myślałem nad jakąś animacją, że kulka spada w pewnym punkcie, i toczy się do wyjścia... Albo może jakiś prosty cartoonowy człowieczek, jeśli mi się uda... No nic, pomysły chętnie widziane :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, już labiryntu nie można nawet zrobić :P

Właśnie się renderuje poprawiony już labirynt, więc jak tylko się skończy dam screeny na forum.

 

PS. Wiktor, tak sobie popatrzyłem na Twój podpis i coś się chyba pomyliłeś z kartą graficzną ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

bardzo mi sie podoba ta teoria o tym helikopterze - tweety, musze to sprawdzic

 

a tak powaznie labirynt sie rozwija :) ciekawe jaki bedzie jego koncowy wyglad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten labirynt to taki średnio ciekawy :P a może byś lepiej zrobił labirynt 3d (w sześcianie) z np półprzezroczystego szkła lub wyryty w lodowcu ?? to już by było ciekawsze

ponadto zrobić z tego jakąś ciekawą animke i mogło by nawet być spoko :) tak mi się wydaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_S, i reszta -> jak macie pisać takie puste posty, to lepiej wogóle nie piszcie... Miałem ochotę zrobić taki labirynt to zrobiłem...

 

Jedynie javor rzucił pomysłami co z tym zrobić, za co dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nikt nie bedzie zabranial robienia Ci labiryntu, ale powinienes liczyc sie z taką reakcja, wystawiajac tak ambitna prace na publicznym forum.

a jesli o labirymt chodzi, to mozna sie w nim zgubic patrzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że zawsze jak ktoś rzuci coś co jest robione spline i extrude to znajdzie się jakiś kozak który to skomentuje w taki sposób: "Hej, robiłeś to przez spline i extrude prawda?". Wow, Szerloku nauczaj mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając wagę kurzu (bardzo mała), grubość wlosa lonowego wykonawcy (strasznie gruby), oraz fakt iż jego babcia miała na imię Genowefa, oblicz kierunek i zwrot wektorów które doprowadzą cię do wyjścia. Weź pod uwagę iż podczas konstruowania tego arcytrudnego kuriozum wiał średnio-slaby północno-południowy wiatr, 10000 ludzi na świecie piło Fantę nosem.

 

Nice work Man ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli praca się niepodoba to po co pisać coś wogóle i powtarzać się?

 

bo na tym polega idea publicznego forum?

 

edit ( zeby nie bylo ze sobie posty nabijam )

 

pomyslu potrzebowales? To wspolczuje jak na takim czyms wyobraznia Ci juz wysiada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, skonczcie pieprzyc glupoty a dajcie jemu jakis pomysl jak ta scenke wyciagnac

 

co to za bzdura ze jak zrobi spline i extrude to zle a jak wymodeluje kazdy box osobna a pozniej bedzie zmudnie weldowac i powstanie takie cos to si? A moze plane i na to displace skladajacy sie z checkera (tez niby labirynt). Who cares?

 

Dla mnie liczy sie efekt koncowy a nie technika tworzenia (choc jak ktos ciekawie siatke prowadzi to jest dla mnie mistrzem, a jest tu kilku topograficznych wladcow ;p)

 

Do Autora: zrob takiego typowego drzewo-krzewnego labirynta, ladne wymodeluj wejscie , podaj perspektywe na calos i np. nic Ariadny ktora z niego wychodzi. Troche idei i masz swietna scenke.,

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ni%C4%87_Ariadny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności