Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Buick Riviera '65


Sqvarec

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post więc sie serdecznie witam. Sqvarec z tej strony i drogą wyjasnien avatar=laska ale ja nie powstałem z żeberka sesese coby nie było potem problemUF.

 

Poniższa praca to moja pierwsza poważna praca w 3d. Co rozumiem przez poważna? Max mnie zawsze odpychał pewnie dlatego ze nie chciało mi sie go rozkmniac i wolalem swojego Photoshopa. Zawsze w 2d ale od pazdziernika doszedl mi przedmiocik i co czwrtek mam maxa na uczelni. Daje nam to jakies 4 miesiące obcowania przy czym jakby tak ladnie policzyc to moze łącznie wyjdą z tego 3 tygodnie siedzenia co dzien :). Nie łudzcie sie tym ze mam przedmiot na uczelni to od razu wiem nie wiadomo jakie rzeczy. To dopiero początek a to dopiero pierwsze podjescie do polymodelingu.

 

Ponizszy model zacząłem jakos w czasie wolnym na gwiazdke. Siedzialem najpierw co wieczor potem sie to troszke rozrzedzilo a teraz w czasie sesji to juz wogole :/. No ale sesja sie skonczy i....

 

Model musi byc perfekto gdyz to moja uwielbiana bryka i nie moge jej zniszczyc. Niestety nie ma do niej blueprintów. Są co najwyzej do modeli 63 i 64 ale to tylko najwyzej boczek i moze przod. Opieralem sie wiec na swojej wiedzy i na tonach fotek jakie zgromadzilem. Fotki wiadomo maja perspektywę wiec nieciekawie sie robilo. Aha no i mam jeszce model 1:24 ale to juz wogole poracha. Jak nie wiecie jak wyglada samochod to zapraszam do siebie na stronę http://heavyclassic.pl.

 

Robię na Maxie 5 :D. Tak jak moze o "budowaniu" cos wiem tak o renderingu niewiele. Vraya nie znam kompletnie a to co widac to efekt zbierania wiedzy z ogolnodostepnych tutkow. Efekt moze i mierny ale o niebo lepiej od scanline'a :D.

 

Proszę was o pomoc. O konstruktywną opinie, co i jak. Nie bojcie sie czasem zawilych rzeczy tlumaczyc jak glupiemu. Chamfery to ja znam ale moge jakichs zawilych pojec nie skumac i przyda sie "step-by-step". Dzieki.

 

Sorka jezeli przynudzilem. Pozdrawiam.

 

 

 

 

Rendery: Max5, Vray. Czasy - widać na renderach tyle ze odnoszą sie do rozdziałki 2048x1536

 

2m.jpg 1m.jpg

 

Siaty:

siata1m.jpg siata2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siatka ładna estetyczna,przod tez elegancki niezle sie zapowiada

Dziękować dziekować. Miejmy nadzieje ze nie tylko zapowiada hehe.

 

nie jest źle :] wnętrze też będziesz robił?

Znaczy sie kiepsko huh ? :D sesese. Wnętrze - no taki plan jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie spieprz bo dobre autko wybrałeś :)

ale jeżeli dobrze mi się wydaje to dach jest niezbyt udany :/

Autko jest przewypaśne i na razie robi sie w 3d ale potem bedzie na podjezdzie :D. Fakt dach moze byc cos nie teges ale jechalem go juz pare razy. Coś sie pomyśli. Spieprzyc nie moge bo sam był miał do siebie pretensje. Dzieki

 

no fajne autko, nie podoba mi sie kolora lakieru, ale to jeszcze przed tobą...

 

Będzie dobrze...

Rozumiem ze siatunia glanc pomada? Ale glanc jak na początkującego czy w istocie jest spoko? Kolor lakieru.... chmmm będzie cos w ten desen ale poki co to materialami sie nie zajmuje. Kolor to kolor o gustach sie nie rozmawia :D. Dzieki

 

Skąd ja to znam ??;> Tak ja pisałem :) Więc nic już nie dodaje ;) Czekam na upik :D POzdro i POwodzenia :)

Hehe szczfany lis z Ciebie. Upik jak juz wiesz bedzie siakos niedlugo :D. Mozesz lukac tu i "tam" .. :D. Dzieki

 

Ta fura robi klimat... :)

Jeden z fajniejszych samochodów tamtych lat. Idzie całkiem całkiem ale to już fachowcy wypuklaki (ci od 3D ;)) Ci powiedzieli.

Dzieki. No furka klimatyczna ale na szczęscie wiecej osob gustuje w mlodszym modelu 71 boattail. Mozna byc oryginalnym heheh. Furką juz sie interesuje od dawna i coby nie było moim marzeniem jest. Chociaz bardziej pragnieniem gdyz zrealizowac sie je da :D...

 

Dzieki Ogolem za komenty ale cos widze ze mnie potraktowaliscie dosyc poblazliwie. Albo model jest dobry albo sie litujecie sesesese. No juz wytykać błędy po kolei. hehe

 

Plan: Full model - czyli ogol+srodek+silnik+golnie troche z technicznego "srodka". To jest pierwsze podejscie zapewne jak bedzie na ukonczeniu wystartują pooooprawki albo wogole zaczne od nowa. Aktualnie kombinuje rowniez normalne rysunki techniczne coby odbiegal od oryginalu w niewielkim, dopuszczalnym procencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślac o delikatnych zmianach stylistycznych tej 65-tki myślałeś moze o delikatnej ingerencji w tylny błotnik? coś na kształt 64. mam gdzieś fotkę 64 z grillem od 65 w identycznym lakierzye jaki wstępnie pokazałeś, stąd moje pytanie o inspirację.

napewno jeszcze popracujesz nad kształten dachu w miejscu nadszybia z przodu, chyba delikatnie wieksza grubość by się tam przydała.

 

podro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, a poza tym dzieki za linka do strony, zbieram takie linki, interesujaca tematyka ;)

Jednak praca pozostawia wiele do rzyczenia, no ale to początek, a ja na początku nie lubię oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robisz je w pimpmyridemode, czy normalnie tak wyglada? poza tym fajnie fajnie :D stare autka sa najladniejsze.

Hehe plan jest Riviera Lowrider aczkolwiek nie wpłynie to znacząco na zewnętrzny wygląd i urok auta. Aktualnie jedynymi niestandartowymi elementami na renderze są testowe felgi szprychowe no i polozony na glebe. Czyżby zaciekawił Cie przód? Ma taki normalnie :D. Coraz więcej osob ma sentyment do starych furek. Fajnie. Dzięki.

 

Sprawdzasz siebie, czy uczetników forum? Nie oczekuj, że zaraz będą cię liza po vertexach:P

Eeee tam lizać po vertexach. Jeszce sofiksów nie zdjąłem nawet sesese. Nie sprawdzam tylko na siłę wyciągam argumenty za i przeciw no ale im mniej przeciw tym wiecej za nieprawdaż ? Dzieki.

 

myślac o delikatnych zmianach stylistycznych tej 65-tki myślałeś moze o delikatnej ingerencji w tylny błotnik? coś na kształt 64. mam gdzieś fotkę 64 z grillem od 65 w identycznym lakierzye jaki wstępnie pokazałeś, stąd moje pytanie o inspirację.

napewno jeszcze popracujesz nad kształten dachu w miejscu nadszybia z przodu, chyba delikatnie wieksza grubość by się tam przydała.

 

podro i powodzenia

Myślisz o tych pseudo wlotach bedących czystym stylistycznym elementem, nic nie wprowadzającym? Przy '65 fachowcy sie kapnęli, że są niezbyt ciekawe i je na szczęscie usunęli. 65 to taki super dopracowany model 63-64 :D. Chyba myslimy o tej samej fotce odnosnie lakieru. Lakier tak ale inspiracja nie. Tym autem zajmuję sie już długo i pomysłow mam na prawdę duzo przy czym nie tam zadne plastixy bo to by zabiło i auto i chmmm mnie :D.

 

Dach. No tak tak dach najbardziej się rzuca w oczy. Nie martwta się. Poprawie go ale póki co dach pozostawiam zajmę się nim potem. Aktualnie męcze tył....ek.Dzięki

 

no bardzo ładny samochodzik wybrałeś mam nadzieje że mu podołasz

A dziekuję dziekuje. Wiesz takie marzenie i sie robi wszystko zeby być bliżej sese. No tez trzymam kciuki coby sie udalo i nie zebrać od was batów ... i od sumienia tyz :D. Dzieki

 

spoko, a poza tym dzieki za linka do strony, zbieram takie linki, interesujaca tematyka ;)

Jednak praca pozostawia wiele do rzyczenia, no ale to początek, a ja na początku nie lubię oceniać.

 

No strona to jak mam czas to aktualizuję no ale ostatnio czasu było mniej wiec jest jak jest. Cieszę sie, że Cie ona zaciekawiła gdyz niedlugo przeprowadze aktualizację i bedzie dosypka materiału :D. Piszesz, że praca pozostawia wiele do życzenia ale.... ale nie napiszesz... No nie bądz żyła napisz a nie trzymasz w napięciu sesese. Pisałem cobyście nie tratkowali mnie pobłazliwie. Do doskonałości po trupach albo no chociaz po wielkim bólu. Pisz szczerze. Nie bójcie się nie strzele focha z podwojnym przytupem i powiem ze to forum jest be i usuncie wątek. Bez cenuzry ale jush! :d. Dzięki.

 

Ogolnie dziękuję wszystkim zainteresowanym i zapraszam do odwiedzania jak i wątku tak i mojej stronki. Aktualizacje się będą jakoś pokazywać.

 

Do prawdy największym "komplementem" tej pracy jest wasze małe milczenie odnosnie jednego zdania. Czesto je widywałem ale u sibie nie... bardzo mi miło... A to zdanie to: "siata do bani zacznij od nowa"... Hehehe dobra dobra teraz mi sie nie wykręcać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o tych pseudowlotach mówię. o ich celowości nie bede dyskutował bo to chyba nie miejsce ku temu ;]

dodam tylko to, co zapewne wiesz, ze tamte lata w stylistyce samochodowej rządziły sie swoimi prawami i elementy czysto stylistyczne jak tego typu pseudo-wloty były stosowane powszechnie (żeby sie nie zagłębiać za bardzo to wszystkim zapewne znane modele chociazby corvetty czy mustanga)

o plastiki sie nie boję, bo jak już ktos wybiera tego typu wóz jako pasję, to upodobania stylistyczne ma raczej sprecyzowane w odpowiednią stronę. Czekam na update, zeby było co komentować

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu up się raczej dziś nie pojawi. Wy Hy Y ? Cause' :

Przeanalizowałem ponownie tonę zdjęć...

-poprawka tylniej szyby -> była jak sie okazało za duża.

-poprawka pokryw swiateł z przodu (zabawa przy karoserii tyz)

-największa sprawa muszę poprawić bok auta tzn to załamanie. Odbiega od oryginału. Jest za symetryczne, wszedzie takie samo a normalnie jest szeroko-szerzej-wąsko :D.

 

Bawie się jeszcze jak juz pisałem tyłkiem.

 

Pytanie za milion pktó: Co mam zrobić by ładnie się siatka układała ale przy okazji zeby MS nie robil mi załamania. Lukać fotki poniżej. No chyba ze tak jest ok.

Siedze przy wersji 1 bo 2 robi mi zalamanie. Klikać po powiększenie:

problemm.jpg

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitka wlasnie dlatego robi sie taka bo jest tam szesciokat

jak zrobisz chamfera to robi sie czworokat i siatka jest wtedy ok

 

moze pokaz to miejsce z wiekszej odleglosci z szarym materialem bo jesli nic sie nie krzywi przez to to raczej nie ma sensu poprawiac, w sumie kwestia gustu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe widze tego :/ Oddal troche i pokaż o co chodzi :) Aha no i zapytaj wiktora ;) jego chamfery i załamania w dziwnych miejscach są boskie ;)

Chmmm alez jak kto her kruger nie widzisz. Chmmm to pewnie pomrocznosc jasna albo za duuszo wina seseses. Jest tam taki brzydki 6cio kąt :(. Reszta wyjaśnien na dole. Spoko poprosze również o helpa Mistrza :D. Dzieki

 

No nareszcie jesteś na forum i myślę że spoko ci to wychodzi, tak jak już ci to mówiłem. Ale w końcu ty to lubisz zabawę w szczegóły = pedant

No to się ciesze, że się podoba. Eee tam zabawa w szczegóły :P. W końcu to moja rivka i musi być glanc pomada. Jak mam czas,chęci i cierpliwość to moge być pedant ale jak cierpliwości nie ma to i te dwa pierwsze nie pomogą. Dzięki

 

sitka wlasnie dlatego robi sie taka bo jest tam szesciokat

jak zrobisz chamfera to robi sie czworokat i siatka jest wtedy ok

 

moze pokaz to miejsce z wiekszej odleglosci z szarym materialem bo jesli nic sie nie krzywi przez to to raczej nie ma sensu poprawiac, w sumie kwestia gustu ;]

No jest ten bzidki szesciokąt. Najlepsze jest to, że z tym 6cio kątem wygląda lepiej po ms niz jakby by było zmodyfikowane do 4ro. Przy 4ro kątku MS robi afe załamanie bo jakby nie było siatka sie strasznie zagniezdza (widoczne na wersji 2) ale za to siatka ladnie sie uklada rownolegle. Z tego wszystkiego obstaje przy wersji 1 czyli 6cio kąt no chyba ze to straszna kicha w swiecie 3d :D. Siata się rozchodzi ale wygląda lepiej:D. Troche pogmatfałem chyba :D. Dzięki.

 

Jakies dodatkowe foty problemu zapodam jakos potem a moze zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem7yk.th.jpgMOże tak?? Czerwone cut'nąć zielone troszkę odsunąć?? Albo może weldnąć wszystko i pobawić się wagą wierchołków?? W sumie jak jest dobrze z tym 6-co kątem top po co poprawiać?? Dla mnie to mmogły być tam 8973644385 kąt byle byłoby dobrze ;) A może najlepiej to poczekaj na PROSÓW niech się wypowiedzą :D Z tym, że nie widze chodziło mi o to o czym pisał Chudy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja całkiem spoko tylko w tym momencie te nowe czerwone zachodzą mi tez na nadkole iiiii taką gęstą bym miał siate na blotniku ze chej. Dosia Super efekt więc po co przepłacać. Super efekt więc po co poprawiać :D.

 

Jeszcze za radą spróbuję weldnąć w dwoch miejscach moze bedzie lepiej... Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok ok. Już zapodaje.. nie dawałem bo chyba odpuściłem na rzecz 6scio kątka :D. Poniżej przedstawiam werszyny: 1 -> 6sciokąt i 2->4rokąt. Obstaje przy 1 bo nie robi mi się takie glupie pionowe załamanie na lini pod szybą. Klikać. Obok mały upik :D. Klikać

 

problemm.gif 120m.jpg

 

 

Nie przejmujcie się czasem renderu. Pobawiłem sie ustawieniami i przy rozdziałce 2048x1536 wyszlo : 4h19m :D :D. Zostawiłem na noc coby sie liczyło :D. sese. Pokazywany render zmniejszony do standartu 1024x768.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 1 wariant lepszy :) Zdecydowanie. A model wypas!

 

Hehe edytowałem pare literówke a tu już odpowiedz. Suuuper. Dzieki. No to sie ciesze, że tak może być bo juz nawet weldowanie robi większą kaszanę :D. Dzieki dzieki.

 

A dziś usmaże jajecznicę ekhm znaczy zajmę sie dachem moze i drzwiami :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe upsy. Poprawiona troszke pupcia , okno + rameczka ostatecznie, cosik pod rameczką. Lampeczki. Zabawa z texturką - tzw. pinstriping własnego autorstwa :D. Tak żebyście nie myśleli, że sobie odpuściłem :P. Dorzucam jeszce taki "uniesiony" renderek :D.

 

Mało, wim ale nie to żebym sie obijał. Robie tylko jeszcze trza dopracować i bedzie lepszy upik. Poza tym sesja :/ niestety trza kuc do poprawki. No ale sesja bez poprawki to nie sesja si ?

 

124m.jpg125m.jpg126m.jpg127m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) Bardzo podoba mi się ostatnie ujęcie :) Sesja bez poprawki???? NO fakt to nie sejsa (ja mam dziś 1 jutro 4 :/ i to ostatnie terminy czyżbym kończył właśnie studia??? buehehehehe ;) ) END OT. POzdro I POwodzenia ładnie idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wreszcie coś pokaże. Dłubałem trochei dłubałem Przeglądałem tony fotek. Całe masy. Oczyswiscie bez szans na dobre fotki ramy teogo modelu. Bystrzacha jestem i pomogla mi uniwersalnośc tamtych czasów. Rozne modele ale ramy podobne sese. Naszukałem sie ale znalazlem. Emule tez troche pomogl. Mechanikiem nie jestem i troche mi zajeło dojscie do tego co i jak. No ale dobra co ja wam bede pisał. Oceniajcie sami. Piszcie co i jak. Prosze również o odpowiedz na pytania zamieszczone na końcu, pod fotami. Dwa posty z fotami bo forum mi nie pozwala na wiecej niz 7 fot w poscie :/.

 

1m.jpg1rm.jpg1rtm.jpg

[/url]

 

3m.jpg3rm.jpg3rtm.jpg

 

Pytanie odnosnie Symmetry. Wiadmo jak sobie obroce dany obiekt to jego pivot rozni sie od "pivota" ogolnego. Jak np odbijamy sobie pol samochodu wzgledem swiatowego i lustro jest na 0 dajmy na to x - wszystko cacy. Jak daje symmetry na ten maly obrocony obiekt to mi leci gdzies tami wzgledem osi danego obiektu i jego pivota. Co zrobic zeby takie lustro "wyprostować" i odbijało mi ładnie po przeciwnej stronie ramy obrocony obiekt. Zamieszałem?

 

Czy jest możliwośc ustawienia w maxie punktów zaczepu albo inaczej grawitacji? Chodzi mi o to ze jak juz mam poustawianą hierarchie obiektów child i parent to jak np. podniosę ramę to koła dalej leża na ziemi a cała zawiecha pracuje? Albo jak pociągne cylinderek w góre to on mając taki punkt zaczepu bedzie sie tylko wyciągał do jakiegos ustalonego maxa.

 

Wiem mieszam. Jutro poprawka musze sie uczyc i łepetyna paruje.

 

Dzieki za odwiedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm wydaje mi się, żę rama troszkę za gruba (ogólnie w każdą strone), ale to mały pikuś przy tym jakie robi wrażenie :) Co do piwotów to poprostu ustaw pivot tego obiektu na środek (o to wogóle chodzi??????? :>)a w symmetry masz zakładke symmetry mirror czy cuś takiego i wtedy ustawiasz piota symmetry (ja chyba też coś namieszałem więc niech ktoś poprawi jak co:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pivota obiektu nie jest najlepszym pomyslem bo potem są same problemy. Własciwosci lustra znam i wlasnie mi chodzi o to jak zresetowac takie lustro do pozycji standartowej tak jak world. Pivot mozna resetować a lustro ?

 

Grubość ramy. Jechałem na proporcje. Wiesz FullFrameWrap coby mogł skakać :D. Ładnie spawy wygładziłem nie :D.

 

Dzieki za komentarze. Mam nadzieje, że nie zawiode. Czekam rownież na inne odpowiedzi odnosnie mych pytań :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności