Skocz do zawartości

Texture Reference Disc vol. 1 od MAX Digital ?


Rascal

Preferowana rozdzielczosc.  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Preferowana rozdzielczosc.

    • 1024 pix - jest wystarczajace do moich zastosowan.
      5
    • 1280 pix - to optymalny dla mnie format.
      13
    • 1600 pix - mam doczynienia z renderami wysokiej rozdzielczosci, ten bylby zadowalajacy.
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o Normal Maps to raczej nie przewiduje takiego rozwiazania, owszem byc moze byly by przydatne jednak bardzo malo osob by cos takiego wykorzystalo.

 

Jesli chodzi o kolekcje zawierajaca roznego rodzaju mapy HDRI, to jak najbardziej jest przewidziana, widze ze w brew pozora zainteresowanie nie jest dosc male tak wiec jestem dobrej mysli o przyszle wydania.

 

Przewidywany format to JPEG, niestety moj aparat nie jest w stanie zapisywac w formacie RAW, jednak z drugiej strony roznica w jakosci RAW wzgledem JPEG nie jest az tak kolosalna.

 

Jesli chodzi o kwestie zwiazane z rozdzielczoscia to pomocne beda mi wyniki Poll`a tak wiec zapraszam do glosowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Narazie to Jak Największa Rozdzielczość :)) przy 1600 ładnie będą wychodziły renderki z przybliżeniem np. na podłoge, z DTF i jakimś modelem, przynajmniej nie będą się czepać textór otoczenia, tylko modelu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzie ze nie ma sensu dalej prowadzic tej ankiety :-) aktualny wynik jest dla mnie wystarczajacy, rozdzielczosc textur bedzie wynosic 1600 pix.

 

Wie ktos jak moge wykasowac ankiete i zrobic nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

no to sie nazywa przystepna cena!!!!!!!!! biore jak tylko wydasz!

pozdrawiam i czekam na pierwszy vol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa osoby ktore twierdza iz moja przystepna cena to zart :-) tak wiec wszem i wobec oglaszam iz nie jest to zaden zart z mojej strony, a produkt ten nie do konca jest komercyjny. Widzac jak jestesmy odpychani od produktow ktore sa nam pomocne jednak maja zbyt wysoka cene postanowilem udostepnic swoj prywatny zbior jednoczesnie dbajac o jego forme. Ktos chyba gdzies po drodze zapomnial o kims takim jakim jest forumowy entuzjasta grafiki komputerowej a wlasnie kims takim jestem Ja i wiekszosc tutaj obecnych, dla mnie ceny komercyjnych pakietow sa odpowiednie jednak nie skierowane do tej grupy odbiorcow.

 

Niech rynek typowo komercyjny rzadzi sie swoimi prawami a my ustalimy swoje nam odpowiadajace i przede wszystkim przyjazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po perypetiach z LightScribe prawdopodobnie zaniecham tego pomyslu, bede musial kwestie plyty CD inaczej rozwiazac.

 

Po nabyciu nagrywarki LG okazalo sie ze w specyfikacji nie ma czegos takiego jak precyzyjne wielokrotne wypalenie tej samej etykiety dla polepszenia kontrastu, niestety tylko za 2 wypaleniem wyglada to akceptowalnie. Takze akcja w ktorej cala plyta zostaje potraktowana laserem a miejsca napisow zostaja puste spalila na panewce, obszar mial zbyt wyrazne znaki prowadzenia lasera.

 

Po zmienie na sprzet BenQ wypadlo lepiej, nadruk byl precyzyjnie naniesiony jednak nieco gorszej jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziela sztuki, ale zeby byly zgodne z tym jak ja je widze w glowie :) A tak to dokladnie wygladalo, krycie bardzo slabe i roznice jakosci pomiedzy napedami.

 

Wariant ekonomiczny czyli plyty Hawk podpisane markerem + okladka ksero raczej odpada hehe.

 

lightscribe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne w co ty to zapakujesz ważna jest jakosc tego co ma byc w srodku - jak przez pudełko mam dostac 3razy mniej textur albo 2 razy wyzsza cene to wole w worku od smieci dostac - z kolei jeden będzie wolał położyc sobie płytke z hologramem czy z czym tam sobie rzyczy koło monitora na pokaz - znam takie przypadki - ciezko będzie ci wybrnąc - zrób sonde najlepiej odn. formy wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus zgodze sie z toba ale tylko po czesci. Oczywiscie najwazniejsze jest co to kryje sie w srodku, jednak moim zdaniem forma w jakiej dostaje nabywca dany produkt odzwierciedla na ile powaznie wydawca podchodzi do klienta i jest tak samo wazna bowiem reprezentuje ona podejscie do potencjalnego nabywcy oraz zainwestowanych przez niego pieniedzy w to co nabyl. Raczej nie przewiduje zwiekszenia ceny czy zmniejszenia materialu zgromadzonego na plycie kosztem lepszego jego wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że forma produktu dla grafika ma sens tylko jeśli te textury beda mozliwie najwyższej jakosci bo to i tylko to daje pełna palete mozliwosci = zadowolony kijent czekający na kolejne wydanie. Osobiscie staram sie nie przekraczać formatu 512/512 ale texture duzo latwiej zmniejszyc niz powiększyć, tymbarziej że trudno mówić o grafiku komputerowym nie potrafiacym przeskalować prostej bitmapy. Jeśli robie render wielkosci 800/600 na potrzeby web to to jedno, jeśli bilbord dla prac. architektonicznej to 2, tak samo jesli betonowa ściana jest tłem dla samochodu to 1, a 2 jeśli renderuje na niej podkowe czy szpilkę myślę że pakiety tekstur powinny być wypasione, nośniki są duże więc bez histerii inaczej wypra je darmowe z netu...

...muszą być konkurencyjne nie tylko cenowo ale i merytorycznie.

Powodzenia myśle że to dobra inicjatywa - chetnie bym sie podpioł.

Co do oprawy graficznej, no macie racje dobrze jest jeśli wygląda to dobrze ;)

ale ja wole fenomenalne tekstury w kiepskim opakowaniu niz na odwrót. Zwykle dobra inżynieryjna praca wyglada koszmarnie, pytanie jak trafiacie do kienta...

przez sieć czy empik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będzie wyglądała płyta i opakowanie nie ma tak dużego znaczenia jak same tekstury (jeśli w ogóle ma), ale mimo wszystko wydawanie 50-60 zł na płytkę podpisaną markerem w papierowej kopercie wygląda trochę dziwnie.

 

Z drugiej strony, na tym nadruku nie muszą znajdować się znowu jakieś kokosy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik? nie wydaje mi sie, to jest bardziej forumowa incjatywa niz kompletnie komercyjny produkt, ktory jesli nie wyjdzie to bedzie tylko rwanie wlosow z glow nad stosem 1000 zalegajacych plyt ktore sie nie sprzedaly i walenie glowa w betonowa sciane w zwiazku z poniesionymi kosztami ktore sie nie zwrocily :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wiesci z frontu :)

 

Problem plyt CD zostal rozwiazany z dosc dobrym efektem, moge nawet smialo powiedziec ze jestem bardziej niz zadowolony. Jednoczesnie zrezygnowalem definitywnie z LightScribe. Aktualnie zlecilem wykonanie probnych plyt kilku firma specjalizujacych sie w tego typu uslugach niestety z 8 jak narazie tylko jedna wykonala probke z wynikiem zadowalajacym w tym nadal czekam na jeszcze 2 probki ktore maja przyjsc niebawem.

 

Jesli chodzi o boxy to trwaja poszukiwania tych ktore spelnia moje oczekiwania, jak narazie wszystkie dostepne ktore widzialem do tej pory sa jakosci odpustowej ( niedokladnie odlane formy, plastik grubosci papieru toaletowego, nie trwale wewnetrzne zatrzaski mocujace plyte itp. ) Jednak dzis udalo mi sie znalezc produkt ktory spelnia wszystkie moje oczekiwania, tak wiec wyglada na to ze ten problem takze zostal rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o date wydania to nie jestem w stanie dokladnie jej okreslic, a nie chce nikogo wprowadzac w blad. Jednak mam nadzieje ze osoby zainteresowane nie beda musialy dlugo czekac.

 

Zalezy mi aby wydanie bylo pod taka forma jaka sobie je wyobrazilem i jakoscia nie odbiegalo od komercyjnych pakietow a nawet je przewyzszalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli jakosc ogolna wydania i wszystko co w jego sklad wchodzi. Co do probki to napewno cos pokaze przed wydaniem lub wczesniej, pozatym bedzie takze mozna zaznajomic sie co bedzie znajdowalo sie na plycie w postaci PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko cisza przed burza :) Oficjalnego terminu nie bede podawal bo z terminami roznie to bywa, wszelkie tego typu przedsiewziecia w ktorych nie rzadzi wszechobecna komercja rzadza sie troche innymi prawami. Jednak jak tylko prace bede dosc zawansowane napewno napisze to i owo w watku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności