Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokoj


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie to jest moja druga proba zrobienia wlasnego pokoju. Prosze o rade co jest zle, co zmienic. I czemu na jednej ze scian widac ziarno?.render to v-ray,3 vrlight i jedno direct light.Jest to praca oczywiscie niedokonczona i staram sie codziennie cos nowego dodawac.

 

pokoj1wr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

idziesz w dobrym kierunku. Troche jednolity kolor drewna na wszystkich drewnianych elementach. Rurki stojaka na plyty wydają się grube. Poza tym mam nadzieje że z oknem znajdzie się jakaś gustowna bitmapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie. Postaram sie powoli realizowac Wasze propozycje. Teraz powoli zaczne zapelniac meble gratami;).

 

Kulfer -> u mnie leci ok 30 min 640-480. Ja ucze sie z tego tutka http://www.evermotion.org/tutorials/mich/. Wydaje mi sie ze nikt nie poda Ci gotowych ustawien. Ja tez tak kiedys chcialem :) ale wiem ze to nie ma sensu na dluzsza mete. Nadasz material i Twoje poczatkowe ustawienia na niewiele sie zdadz. Pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie troche swieciace wszystko, a ten parapet sprawia dziwne wrazenie jakby sie unosil albo wyrastal ze sciany, w koncu niewiem czy tak jest czy to tak normalnie sciana wystaje i parapet jest tak w strone okna..

 

sorki, zdazyles przeczytas zanim edytowalem ale spoko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mi się wydaje albo masz skopane proporcje - np wysokość biurka względem wysokości całego pokoju ... mierzyłeś to czy "na oko" ?

pozatym mógłbyś zrobić uszczelki w oknach

i troche głupie pytanie na koniec:

masz w pokoju taki sufit ??? budowa takiego jest chyba dosyć trudna i nie opłacalna pozatym wcale nie jest to ładne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment -> Witaj :) dzieki

 

javor .> poprawilem to biurko. Staram sie nie robic na oko, ale z biurkiem niestety tak bylo!. Okna poprawie. Co do Twojego pytania to tak, taki mam sufit w pokoju. Zrobiony byl dlatego taki by ukryc krzywizne sufitu. Kiedy "fachowiec" przyszedl to za glowe sie zlapal jak to jest mozliwe :p. Zaproponowal takie cos :)...

 

chveti -> dzieki nastepnym razem to poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no monitor przepalony:) jesli to ma byc ranek w slonecznej brazylii to jak najbardziej:) jeden szczegol mnie razi - sufit - bo troche taki niepraktyczny jest..

 

juz wczesniej pisalem na temat tego sufitu:) niestety albo stety mam taki :). nic na to nie poradze. Material kompa i monitora to nic tylko zwykly material bez modyfikacji (bialy). Moze jak dodam wiecej detali to Wam sie spodoba.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee to nie może być direct :P cienie z directa muszą być równoległe a twoje wyglądają jak z omni lub spota :/ coś zapewne namotałeś z jego ustawieniami :) jak nie możesz dojść co, to je wywal i wstaw nowe :P

a krawedzie cieni powinne być ostre jak na ostatnim renderku lub lekko rozmyte, ale nie aż tak jak na wcześniejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie cos dziwnego dzieje sie miedzy szufladami.. te encyklopedie niebieskie nad hifi chyba nieco przeskalowane, prawie tak duze jak tv :> chyba ze takie sa

no i jaka jest szerokosc drzwi balkonowych ? wydaja sie byc zbyt szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co dzieje sie miedzy szufladami??...

Encyklopedia fakt troszke za duza tzn za wysoka mi wyszla, zmienie ja przy nowym renderze-> dzieki

Jesli chodzi o szerokosc drzwi balkonowych to takie sa jak w realu mozna takie odniesc wrazenie ze sa za szerokie (moze wina ustawienia kamery) ale takie sa.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności