Skocz do zawartości

Postać 3D: Female anatomy study


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam zamiar zrobic kobiete (cala postac) sam sobie nie radze z jej twarza, wiec licze na wasz pomoc.

jest to moja trzecia proba pierwsza widzieliscie na forum :)

narazie poczatek glowy.... malo ale zawsze to cos :D

w simie to narazie nos jest tylko skonczony....oczy beda jeszcze robione modyfikowane itp.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

- powieki za bardzo "azjatyckie" tzn. powinny być nieco wypukłe, potem mocno skręcają w strone czaszki, potem jest taki rowerk i dopiero wtedy są brwi

- kąciki oka za bardzo szpiczaste

- tak w ogole to wrzuc jakąś kule w miejsce galki ocznej - wtedy jest o wiele lepiej i łatwiej

- nos troche zbyt szpiczasty (pokaz jakies ujęcie z góry)

- na dole troche za duży, a na murzynski nie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym nosem to nie wiem...dokoncz twarz...i potem sie powie...a tak wogoole to glowe chyba sie robi ogólnie(tako latwiej z proporcajmi...) a potem szczególy takie ale to chyba zalezy tez od twórcy:P......

[+]

nie no nielot007 ja nie mówie ze twooj sposoob jest zly ... jest troche trudniej wedlug mnie afkors...choc jezeli opierasz sie na jakis materialach referencyjnych to nie powinno byc porblemu:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogoole to glowe chyba sie robi ogólnie(tako latwiej z proporcajmi...) a potem szczególy takie ale to chyba zalezy tez od twórcy:P......

:)

powiem tak--> kiedys porbowalm robic z boxa ale jakos mi to nie wychodzilo i sie dziwnie czulem jak tak modelowalem dlatego wole robic z plane :)z proporcjami to racja ze latwiej jest je zachowac jak sie robi od ogolu doszczegolu :)ale mam referki i sie ich proporcjami trzymam :D to tak samo jak z samochodami jedni robia najpierw krztalt samochodu a pozniej jada szczegolami inni robia pokawalku maska zderzak itp. :)

wszystko zalezy od tworcy ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedys probowałem robic z boxa, ale to nie dla mnie. strasznie siatka mi sie kaszani. IMO najlepsza metoda, to tworzenie plane'a wokół usta i robisz okolice, potem kopiojesz kilka plane'ów w okolice oczu (tak zeby to był jeden obiekt) i wtedy tez robisz okolice. potem nosek, łączysz wszystko w całość. potem ogolnikowo kilka większych edgeloopów (wokoł głowy, przez uszy, przy szyi itp.) i na koncu wypełnianie dziur i juz zostają same kosmetyczne poprawki.

ale ogolnie metody "z boxa" nie polecam, mimo ze ładnie pasuje to zasady "od ogółu do szczegółu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot ja tak samo zabieram sie cos za glowe :) To moj pierwszy leb robie wg tutka http://www.escultopintura.com.br/Tutoriais/Tutorial_Modelagem_Corpo_Humano/Sumario/Sumario_Corpo_Humano.htm. Niby jest opisany krok po kroku w technice Box_modelling (a raczej Sphere_modelling :P) ale po przerobieniu tego tutka mialbym wielkie problemy zrobic glowe bez pomocy na box_modellingu.Potrenuje jeszcze ale chyba zaczne jeszcze raz glowe z Plane'a, ta technika jest dla mnie bardziej intuicyjna i wygodna.Ale jak ktos kiedys powiedzial, ze to wszystko zalezy od tworcy :P

Powodzenia Nielot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogolnie metody "z boxa" nie polecam, mimo ze ładnie pasuje to zasady "od ogółu do szczegółu"

 

To ze tobie ta metoda nie pasi to nie znaczy ze masz ja odradzac innym. Ja w przeciwienstwie do ciebie ja b.polecam ! Wg mnie jest duzo szybsza od plane'ow i ma sie wieksza kontrole nad siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nielot :) tyle że potem jest problem zeby zrobić z tego sensowną pracke :P texturki cza umieć zrobić =] a nie tylko rzeźby robić jak by to mkk3a chciał :P

 

Synuś no dobrze mówisz, ja początkowo też robiłem z boxa ale to ciężka sprawa jak dla mnie, kontrola nad siatką jest ale jak juz masz wiekszość głowy :) moim zdaniem na początku niezły bajzel jest a z planów mi sie wydaje że lepszy detal można zrobić i posiedzieć nad szczegółami, a z boxa to cza sie głowić jak tu i gdzie tam poprzecinać żeby sie shit nie zrobił ;p .Tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synus--> czy ja wiem czy szybcie mozna zrobic glowe z boxa :) mi sie wydaje ze sa podobne czasny ktos kto umie moze zrobic w 2h z boxa i plane fajna glowke ;Da kontrola?? hmmmm ja mam wieksza kontrole jak robie z plane ;)

wizz-->mi nie zalezy na sensownych pracach wolebyc the best w jednej dziedzinie a nie sredni z wszystkiego takie jest moje zdanie ;) na reszte to przyjdzie czas kiedys indziej :D

ps. dzisiaj dam juz update, mimio ze juz mam prawie cala twarz (nie glowe) ale trzeba poprawic ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej to wychodzi :) Kobiety to narazie nie przypomina, zrob chamfery na ustach by byly ostrzejsze (szczegolnie gorna warga) bo chyba za plynnie zanikaja. Co do metody z boxa to jednak latwiej kontrolujesz sobie edgeflow - nie masz tylu zbednych krawedzi biegnacych przez caly model. Edge extrude to tez dobra metoda :) Co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synus-->racja racja kobiety to nie przypomina ;(, wydaje sie ze kobiety latwiej zrobic bo nie ma zadnych "fald" itp. jest tylko gladziutka buzka ale jest to cholernie trudne chyba sie poplacze ;)

ps. i jak mozescie to powiedzcie tez cos o siatce czy zle ja ukladam czy jest zla czy dobra wszystko sie przyda ,staram sie zeby byla dobra :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, no bez sensu niestety. Nadawać charakter czy zgrywać detal trzeba relacyjnie, między różnymi elementami głowy/twarzy, ale jak to zrobić jeśli nie ma nawet pełnej maski? .......... No nie da się :P. Wywal cały detal, postaw resztę bazowego topo i dopiero się baw ;). Tak to nic dobrego się z tego nie urodzi...

 

PS. Robiąc facetów można czasem łamać tą zasadę, ale kobietki już tego nie wybaczają ;).

 

PS1. Im mniej detalu tym trafniejsza musi być bazowa forma (to apropo: "wydaje sie ze kobiety latwiej zrobic bo nie ma zadnych "fald"")- więc zasada jest dokładnie odwrotna ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę że już lata gonią ;), słówek się czepiamy? :P

 

Dobry detal może wzbogacić bazową formę. Przy czym nie należy tego brać dosłownie- strzelając serduszko na psiej kupie nie zrobimy z niej podarku walentynkowego. Dobry detal to przede wszystkim kontynuacja bazowej formy, wykończeniówka na którą pozwala dany rodzaj modelu. Poza tym skrót myślowy o który się głównie czepnąłeś polega na wyłapywaniu i poprawianiu wielu niedociągnięć w trakcie dodawania detalu- każdy kolejny element potęguje ilość relacji-proporcji w modelu co wiele ułatwia.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham prosze Cie moge to wrzucic sobie do podpisu ?

"strzelając serduszko na psiej kupie nie zrobimy z niej podarku walentynkowego." ? plz ;)

 

Nielot - mam ten sam problem z kobitami ;) poprostu kobieca twarz jest za ladna zebym zrobil ja dobrze ;)

Wracajac do Twojego modelu to oczka sa ql , usta prosta rada gora warga do przodu dolna wypukla i goolge.pl i poszukaj jakichs fajnych usteczek i poprostu poprzeciagaj vertexy az uzyskasz efekt ktory Ci odpowiada :)

 

Nosek zdecydowanie do przodu wyglada jak by dostala z molotka w czes srodkowa czaszki niestety. I podzielam zdanie Gothama ciezko poprostu jest robic glowe fejsami moim zdaniem, dlatego czy robisz z boxa czy z face i tak pierw rob glowna bryle (wiec wychodzi na to samo co box) pozniej detal zawsze ... bo kluchy wychodza. Nie ma co odkrywac czegos co zostalo juz odkryte i marnowac przez to czas ... sciagnij jakies vidotutki gnoma czy inny badziew i podpatrz worfklow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

sorki za brak upow :D ale staram sie robic tak jak piszecie pierw baza pozniej detale :) a to co narazie mam nie nadaje sie do opublikowania ale nie myslcie ze nic nie robie

klicek-->masz racje dla mnie usta to jest najgorsze co moze byc z oczami juz sobie mniejwiecej radze (kiedys to bylo najgorsze) chyba juz ogladalem ze 100(tysiac??) siatek i chyba drugie tyle trzeba bedzie obejzec :D

poogladam usta jakis panienek :)

ps.podobala mi sie teoria z mlotkiem hehe az sie usmialem :) ale poprawie "efekt mlotka"

dzieki za komentsy i rady ide sie szkolic :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

po dlugiej ciszy....

narazie mam tyle nie za duzo ale duzo w siatce zmienilem i tak to wyglada

nosa nie ruszylem bo zapomnialem ;)

wydaje mi sie ze przeadzilem z tymi kosciami policzkowymi prwada??

dobra mozna sie smiac

nawet zapraszam :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności