Skocz do zawartości

Teczka 2D: poltegre!st


polterge!st

co myślisz o pracach w tym wątku??  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. co myślisz o pracach w tym wątku??

    • maksymalna dolina, człowieku weź się nie ośmieszaj
      4
    • no ujdzie w tłoku, ale najlepiej nie jest
      12
    • dobre prace
      42
    • wymiatasz brachu, świetne pracki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pojechałeś z oczami, jednego nie widać, a drugie zdecydowane za, kształt też mógłbyś poprawić (ten cypelek przy gałce, nie wiem jak się to nazywa, jest za duży, przez co oko nie tylko jst wysoko, ale i daleko od nosa :)), poza tym świetnie, bardzo fajne kolorki masz w swoich pracach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, skończone to to nie jest-np oczu nie ma:D ciałko niczego sobie (pod każdym względem:D) łeb za duży zdaje sie i czupryna też o jakić dobry centymetr za wysoka, no i skończ ją-tak jak wcześniej kontrat zrób większy na postaci (W SZCZEGÓLNOŚCI TWARZY) kolorki daj lekko intensywniejsze np. na policzkach i wyostrz hery- w szczególności te zakrywające potylicę, bo łeb i twarz jeszcze ostro za mdłe są, no i...no te oczy dorób:D

generalnie jestem za!

 

ps: referkę podrzuć jak byś mógł...

ps2: światło jest cudo, a nie swiatło-great job!

ps3: choć na ramieniu, tym blizej widza dałabym jaśniejsze i ostrzejsze, dla urozmaicenia bryły/formy i będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa oczy by się zdały, purple dobrze prawi,grzywka jak hełm wygląda i mam wrażenie że ręka się łamie trochę

ramie jest super, dobrze wydobyłeś niuanse anatomii

hmm no i jak już rady to można by trochę paletę barw wzbogacić, szczególnie na skórze bo taka monochromatyczna się zrobiła, no ale panienka niczego sobie, ślepia ładne zrobisz i będzie git ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzięki za komentarze :)

 

Purple, Maszrum - dzięki za cenne rady-macie rację, jednak chyba juz to tak zostawie w takiej troche speedowej formie (wole rozpocząć coś nowego)

 

Co do refsona, to za bardzo nie wiem czy moge wrzucić - znalazłem zdjęcie w necie(takie widać, że artystyczne) i nie chciałbym naruszyć jakichs praw autorskich- o ile juz tego nie zrobiłem wykorzystując je jako refke :D

 

Ortheza - na zwyczajnych pędzlach to robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

 

- obcesowo potraktowałeś tła w stosunku do dość mocno renderowanych kreatur

- postaraj się różnicować bardziej walor - jest takie wrażenie wyblaknięcia (najlepszy levelowo jest pierwszy obrazek)

- postaraj się też bardziej bryłowo traktować postaci (wzmocniony walor tu też pomoże)

- spróbuj popracować z twardszymi brushami. Sam używam dość miękkich, ale to dobrze pracom nie robi.

- poeksperymentuj też z brushami budowanymi na bazie tekstury - skrzydła i skóra tych poczwar zyskałyby na tym!

 

Dużo pracy włożyłeś w ten upload, podoba mi się dobór kolorów (ale mocniej je nasycaj), podobają mi się wszelkiego rodzaju fałdki, pancerze! Jest fajnie - może być dużo lepiej!

 

EDIT: Przejrzałem na szybko wątek - poprzednie prace miałeś lepsze i nawet bardziej zdecydowanie traktowałeś walor.

 

EDIT2: W przerwie na obiad podmalowałem jedną z Twoich prac ... zupełnie na szybko, ale jako potwierdzenie tego co wyżej mówiłem:

 

podmalwkaol3.jpg

 

Oczywiście kwestia gustu, ale ja tak to widzę - mam nadzieję, że się nie gniewasz za podmalówkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki. Jasne, że się nie gniewam :) Wręcz przeciwnie, wielkie dzieki - oczy mi otworzyles. Zazwyczaj nie bawiłem się w teksturowane pędzle, ale chyba warto :)

Dzięki też za pozostałe wskazówki - wyłapałeś wszystko co u mnie kuleje. A tła to dla mnie koszmar - zwykle skupiam sie na postaci, a tło zostawiam na koniec i pozniej mam z nim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem - z tymi teksturowymi brushami, to też mi to radzono tutaj na forum, żebym ich używał - więc podaję pałeczkę dalej :)

 

hehe ... ja za to tła wolę, a od postaci stronię :D - anatomia mi straszna, a chyba żadnej postaci, którą malowałem nie pokazałem stóp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Dzieki chłopaki za komenty:) Wiem, że sporo jeszcze pracy przede mną, żeby jakoś to wyglądało. Postaram się uwzględniac w kolejnych pracach, to o czym tu pisaliście.

 

Ciesze się też, że coś się wam w tych pracach podoba.

 

Pozdro

 

edit: I jescze coś z dzisiaj - w zasadzie to zacząłem to jakis czas temu, ale jakos nie miałem ochoty skonczyc :)

 

kaptixru2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie modelujesz bryły, niektóre z tych kreatur wyglądają jak modele w Zbrushu i to jest dobre, za to (jak pisali już koledzy) monotonne oświetlenie nudzi trochę, spróbuj sobie zrobić speeda z jakąś postacią trzymającą pochodnie albo stojącą obok latarni, żebyś miał źródło światła na obrazku i postarał się oświetlić tylko te partie postaci do których dochodzą promienie z jednego kierunku, radziłbym też unikać częściej tych błękitnych podświetleń od boku, taki zabieg bardzo fajnie wygląda ale w wypadku gdy masz duży kontrast światłocieniowy (przykładowo, prawa strona twarzy jest mocno oświetlona, a lewa praktycznie cała w cieniu, wtedy machasz lekko podświetlone kontury na lewej i wydobywa się bryła). Postarałbym się też na twoim miejscu różnicować kolor materiału nie tylko za pomocą czerni i bieli, np. skóra nie jest jednego koloru (spróbuj namalować twarz z referki albo z natury to zobaczysz że są tam odcienie zieleni, fioletu, pomarańczy i wiele innych) u ciebie te cielska są praktycznie jednego koloru, ciemniej/jaśniej + błękitny kontur ;P Ogólnie prace na wysokim poziomie ale jak byś zwrócił uwagę na w.w. aspekty to gwarantuje że będzie o niebo lepiej ;] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze chłopaki

 

Ortheza- chyba się nie uwolnie :) Ale troche przemyslałem sprawe i poprostu lubie w taki sposób malować :)

 

Pomyślałem, że najwyższy czas zacząc malować w innych programach niż Gimp :) Moje pierwsze starcie z painterem. Elfizna - oczywiście z flashowym oświetleniem :D

 

elfujn0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, troche wskrzeszam wątek:D

 

dzięki mant raz, ale ewaluacją mi wyszła i raczej se juz nie pomaluje w painterze :D

 

pozatym kocham GIMPA :D

 

kilka nowych rzeczy

podrasowany(w gimpie :D) obrazek z poprzedniego postu, dwa dosyc speedowe i jeden bardziej wykonczony

 

pozdrawiam :)

elfu14501rj7.jpg

elfu14501rj7.49d755a659.jpg

 

adamek1qe5.jpg

adamek1qe5.9d2e82f2a1.jpg

 

panniczka1wm3.jpg

panniczka1wm3.174744a85a.jpg

 

pani11qt1.jpg

pani11qt1.d012e4a9b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności