Skocz do zawartości

Scena 3D: Basen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poniżej wrzucam kilka renderów ostatniej wizualizacji. Komentarze i uwagi oczywiście mile widziane.

 

A teraz strona techniczna:

 

XSI (modeling, rendering, kompozycja), Mental Ray (rendering), użyty FG i GI

Maszyna: Athlon 1700+ XP 512 MB

 

 

basen26pr.th.jpg basen32qe.th.jpg basen43xq.th.jpg

 

basen66bi.th.jpg basen76qt.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyczepię się do szczegółów:

1/ za mała wartość luxów na m/2 (czyli po naszemu za ciemno) obiekty tego typu muszą być mocno rozświetlone.

2/ płytki głatkie jak lustro (na basenach, łazienkach wymaga się płytek z odpowiednią -antyposlizgową - fakturą)

3/ nie widzę uchwytów wzdłuż brzegu basenu oraz płytek w innym kolorze wzdłuż brzegów na podłodze (wymogi techniczne)

woda mi się podoba

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktóre materiały (balustrada i całej drewnianej góry) bym wymienił. imo drewno, cegły i kafelki niezbyt do siebie pasują.

oświetlenie, może być, ale też nie powala na kolana. brakuje drobniejszego detalu takiego jak podstawa kolumny (coś jakby ocembrowanie), czy systemu mocowań lamp na słupach.

BTW: dookoła basenu winien się ciągnąć niebieski pas informujący o bliskości krawędzi, jak również kafelki winny mieć strukturę antyposlizgową (takie są przepisy).

poza tym niezbyt szczęśliwie wyszło ci połaczenie małych kostek na słupach z kafelkami na podłodze i kaflami w basenie (chodzi o wielkość). brakuje elementów które by to łaczyły (listwy ozdobne czy coś podobnego).

to tyle.

pozdrawiam

 

[++]

heh. savoy mnie ubiegł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc... (ot tego się podobno nie powinno rozpoczynać) odpowiadam na pytania:

 

1. basen jest ciemny - bo za oknem noc

2. do braku detali się przyznaję: brak też rynienek na spływ wody (czy jak to się tam nazywa)

3. listwy balustrady są o różnym przekroju, ponieważ tak jest w oryginale (basen na wzór którego robiłem tą wizualizację znajduję się w W-wie na... chyba Siekierkach, a nazywa się SINNET).

4. to samo (jak wyżej) dotyczy połączenia różnych materiałów - dziwnie ale tak faktycznie zastosowano cegły, plastik, drewno i szkło.

5. bez bicia przyznaję się, że jestem architektonicznym... laikiem, dlatego dziękuję za wszystkie uwagi co do przepisów i wymogów projektowania takich rzeczy.

6. woda: odbicia od 10 do 40 % w zależności od kąta ustawienia do kamery, displacement (na podstawie dwóch fraktali), IOR (index of refraction) - 1,33, density shader i... hmmm... chyba tyle.

 

Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie ale troche kijowe są te kolumny/słupki takie...jakieś nie wiem. Ta teksturka na nich dziwnie wygląda. I naprawde dziwnie to juz wyszło z tą barierką na górze...ten balkonik czy co to jest. To już oczobląsu możne dostać. Reszta OK. Woda fajna. Pozdrawiam

 

[+] Właściwie to te kolumny może nie są takie złe ale jedna w ściane wchodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to co poprzednio - za ciemno, płytki za bardzo sie błyszczą, brak bumpa, te duże halogeny 2m nad posadzką to też IMO niezbyt dobry pomysł.

woda calkiem fajna, ale przy widokach z góry jednak zbyt przezroczysta.

wokół halogenów przydałyby się jakieś flary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się woda , podświetlenie i sam basen. Płytki dookoła basenu raczej nie są takie gładkie i błyszczące . Zwykle są to płytki antypoślizgowe , nie wiem jak mental rayu , ale w vrayu parametr WARD zrobił by bardziej ziarniste odbicie i lepszą strukturę płytek . Suficik drewniany tteż mi nie pasuje. Ale ogólnie fajnie to wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsio juz powiedziane. woda sprawia wrazenie plastikowej prznajmniej dla mnie:) moze to przez fale moze odbicia. kolumny - polaczenie z podlaga beznadziejne, widac ze nie chcialo ci sie bawic z polaczeniami i sobie postawiles tylko cylindra na podloge i zostawiles. wlasciwie nad niczym sie nie napracowales... praktycznie same boxy i cylindry wystarcza zeby to zrobic. no i plane z noisem na bumpie lub displ. nie ma zadnych bumpow na kafelkowych powierzchniach a podloga taka nie jest plaska:) ma rowki heh

nawet brakuje odbic swiatla od wody na suficie jak to powinno byc tymbardziej przy tej ilosci swiatla u ciebie ktore swieci w tafle wody to zadne sie nie odbija...

pracuj pracuj a beda postepy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsio juz powiedziane. woda sprawia wrazenie plastikowej prznajmniej dla mnie:) moze to przez fale moze odbicia. kolumny - polaczenie z podlaga beznadziejne, widac ze nie chcialo ci sie bawic z polaczeniami i sobie postawiles tylko cylindra na podloge i zostawiles. wlasciwie nad niczym sie nie napracowales... praktycznie same boxy i cylindry wystarcza zeby to zrobic. no i plane z noisem na bumpie lub displ. nie ma zadnych bumpow na kafelkowych powierzchniach a podloga taka nie jest plaska:) ma rowki heh

nawet brakuje odbic swiatla od wody na suficie jak to powinno byc tymbardziej przy tej ilosci swiatla u ciebie ktore swieci w tafle wody to zadne sie nie odbija...

pracuj pracuj a beda postepy:)

 

Drogi zio_mal'u!

 

Krytykę lubię bardzo - ale konretną - a nie po prostu dla zasady. Sprawa pierwsza - pozwoliłem sobie przejrzeć Twoją twórczość i niestety widzę, że mocny jesteś tylko "w gębie" - ale tak niestety niektórzy mają. Ale teraz co do Twoich zarzutów:

1. Co do bumpa - proponuję zerknąć na trzeci rendering - na płytkach JEST bump. Zapewne wiesz o tym, że bump nie działa poprawnie z FG, a pojawia się jedynie wtedy gdy pada na niego światło bezpośrednie (albo z GI).

2. Co do połączenia kolumny z podłogą:

attachment.php?attachmentid=32910&stc=1&d=1143749012

 

to zdjęcia oryginalnego basenu

(tak a propos nie ma również barierek przy brzegu, a basen nie jest obłożony płytkami w innym kolorze).

3. Jeśli to zrobienia takiej wizualizacji (wcale nie piszę, że genialnej!) wystarczą Ci boxy i cylindry - POWODZENIA!

4. Na 3 renderingu możesz też zobaczyć, że sufit jest oświetlony - i to nie światłem bezpośrednim, tylko odbiciem z wody.

 

A na zakończenie życzę mniej jadu, a więcej pracy nad swoimi pracami

 

Pozdrawiam

 

Endriu_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu poprzednich wypowiedzi musze przyznac ze nie wiem jak dopuscili ten basenik do uzytku - bez rozgraniczenia plytkami itp.

praca sprawia calkiem przyjemne wrazenie, ale zeczywiscie powinienes nadac plytka bardziej "szorstki" material.

 

pozdrawiam - powodzenia w nastepnych wizualkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda nawet fajnie wyszla. Niestety materialy mi sie nie podobaja. Tak samo z oswietleniem. Moze i jest zamkniety obiekt juz ale i tak jest za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master! Jakiego leżącego? Ja jeszcze żyję... A teraz po kolei:

 

1. woda - płaszczyzna ze zmiksowanymi 3 fraktalami podpiętymi jako displacement - tyle pamiętam (a scenę robiłem ładne... 5-6 miesięcy temu). Nie wiem co powiedzieć o tych fraktalach... Fraktal jaki jest każdy widzi... :) Przepisu nie ma więc trzeba je dobrać na "oko".

2. Swiatła w wodzie to 12 spotów... takich... normalnych. Podejrzewam, że chodzi o ustawienia w v-raya, ale to było renderowane w mentalu, więc wskazówek nie mogę udzielić. Pamiętam, że trochę walczyłem z ustawieniami FG i GI, ale kto z tym nie walczy...

3. Poprawek nie wprowadzam, bo niestety ostatnio nie mam czasu na nowe projekty, a to była ćwiczeniówka... robiona zresztą jako druga wizualizacja w życiu. Ale! dzięki uwagom wiem, czego się wystrzegać w przyszłości!

 

Pozdrawiam wszystkich! Jeszcze tu wrócę :)

 

Endriu_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Endriu_M musisz sie przygotowac na rozna krytyke ze strony forumowiczow. Kazdy ma inny punkt wiedzenia i nie zwsze moze sie to zgadzac z twoim. Nie przejmuj sie "jadem" jak to sam okresliles a biesz to co najlepsze ze strony roznych opinni i tych dobrych i tych zlych. Wyjdzie Ci to na plus.

 

A co do wizki to duzo juz napisane zostalo wiec powiem Ci ze ja bym dolorzyl troche wiecej detali i pozmienial teksturki gdzie nie gdzie. Ale pracka podoba mi sie i wiem ze w przyszlosci jak sam na nia spojrzysz to bedziesz wiedzial co w niej zmienic.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności