Skocz do zawartości

moja galeria - stachu


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć. Prace są fatalne. Samochody wyglądają lepiej, bo zapewne rysowane ze zdjęć. A te widoki to lepiej traktować jako żart.

Przerobienie fotki zajęło ci chyba z 5 sekund i żebu nie było już tak do końca źle to nie wypowiem się o logosie :)

Jeszcze jedna informacja, którą zawsze podaję przy krytyce: to, że pojechałem twoje prace nie znaczy, że jesteś do dupy i nic nie wart, tylko znaczy żeby się wziąć ostro do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś aby wzyscy komentujący byli wyrozumiali, tak naprawdę zgadasz sie na to, że komentarze do twoich prac bedą nie do końca szczere i dokładne. Ja tutaj osobiscie nic wspaniałego nie widze. Po porstu jest jeszcze przed tobą dłuuga droga. Powinieneś dużo rysować i brać do siebie uwagi innych, nawet jeżeli są niezbyt pochlebne. Jedynia tak można zyskać pożądny poziom. Oczywiście liczy sie również samozaparcie i chęć doskonalenia ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer2004-co racja to racja

...powiem ci ze mozna bardzo mocna podciagnac umijetnosci nawet w rok sam sie o tym przekonalem bo auta rysuje dopiero 1,5 roku...i juz da sie na to patrzec w porownianiu z tym co bylo kiedys...teraz ty musisz tak zrobic.,..przysiac i rysowac...mnie sie dosc czesto zdarza ze rysuje srednio po 6 ..7 h w dni...w szkole nudy...w domu jak nie ma co robic...i to zawsze procentuje i cwiczy wyobraznie...wiadome ze nei karze ci rysowac tyle godzin...sam czestoi robie sobie przerwy bo nei mozna tylko tym zyc...przede wszytkim co zmien...to kreske!!!!!...bo jest naprawde do****....wiesz jako designer rysunki powinny byc czytelne...a nie bazgroly...wyobraz sobie projekt i gdy bedziesz wiedzial jak wyglada szkiuj a nie co ci przyjdzie pod olowek....i rob silne pociagniecia ...niech kreski beda rownolegle do siebie zeby to sie kupy trzymalo...bo inaczej to marnie to widze...tyle ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slajer & miwt - dzięki, właśnie o taką krytykę mi chodziło ;) dzięki za rady, tera się zaczynam poważnie brać do roboty :) na a co do samochodów to nie jest najgorzej?? jak perspektywa, kolory itp?? właśnie niedawno próbowałem se ćwiczyć pamięć i te 2 ostatnie narysowałem z pamięci :P jak to wwygląda??

a jak wam się widzi moje logo?? może coś zmienić ;)??

 

edit: jak coś to niedawałem tych rysunków poto żeby pokazać jaki jestem elo, tylko jeszcze nigdy nie widziałem żadnych właśnie takich szkiców miast więc ja se zacząłem robić i myślałem, że nie są złe, wkońcu moi znajomi o mało orgazmu nie dostali na ich widok (lololol) więc pomyślałem żeby dać je do oceny profesjonalistom ;) wkońcu mam jeszcze 14 lat więc nie umiem jeszcze rysować jak wy ale bardzo się staram (a szczególnie przy autach, zobaczcie se moje prace z jakiegoś czerwca-listopada '05 lol :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galeria St®achu wpierw pzrerczytalem... ;) nei rysuj z pamieci...rysuj z natury! nei rzucaj sie na słonce tylko zaczynaj od prostych rzeczy....doniczka...pudelko od zapalek....cokolwiek! na auta przyjdize czas!proporcje i prespektywa leza!!:P Logo -> trudno sie wypowiedziec bo niew iem co masz na mysli mowiac logo!:P czytelne...to fakt....ale puste i nic nie wnoszace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strachu lol :>

nei rysuj z pamieci...rysuj z natury!

no kur*** jaka jest różnica w rysowaniu z fot a z natury?? bo podobno wszyscy się tu burzą jak ktoś narysuje z fot :/

nei rzucaj sie na słonce tylko zaczynaj od prostych rzeczy....doniczka...pudelko od zapalek....cokolwiek!

z tym to ja już nie mam problemów :) właśnie dlatego zaczołem se trudniejszych obiektów narysować ;) ale od niedawna właśnie też zaczołem martwą naturę :)

 

a co do samochodów to każdy rysuje to co lubi więc ja tysuję auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu...teraz ja Ci dam rade: :O

 

dobry projektant samochodów nigdy niebedzie mówil: "niejest najgorzej, mam dobrą perspektywe, kolory też mam niezle" itp itd tylko powie: "mój projekt jest beznadziejny, ma fatalną perspektywe, kolory bardzo źle dobrane" itp itd...nigdy też niebędzie się chwalil że cos mu sie udalo! a to wszystko dlatego że ciągle chce się szkolić w tym kierunku...a jeżeli nie to dlatego że myśli i jest inteligentny...bo przecież kto zechce wspólpracować z ludzmi którzy aż nadto chwalą siebie i swoje projekty jak również uważają ze ich prace są dobre gdzie inni mogą myśleć inaczej.

 

Troche się rozpisalem ale myśle ze zalapiesz o co mi chodzi

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO-> przyjmuję krytykę, ale jak można takie coś przyjąć "hahahaha" :/

a pozatym, nie wiem czy masz rację ale sukces zwykle się odnosi gdy się jest pozytywnie nastawionym do czekoś, jak mam myśleć że wszystko mi się nie uda to poco się brać do roboty skoro i tak będzie źle :/

to jest poprostu kwestia czasu i wyrobienia się w tym, nastawienie o tu raczej nie ma znaczenia, kiedyś się jeszcze będę z tego wszystkiego śmiał i mówił "ale ja szit robiłem" tak samo mówię już teraz gdy patrzę na moje rysunki gdy zaczynałem :>

 

pozatym nie robię tego dla kasy i zawodu tylko dla przyjemnośsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dość nieskromny z ciebie typek) A tak naprawde to widać że zaczynasz, trudno więc żeby twoje rysunki wywoływały omdlenie u białogłowych. Masz możliwości ale droga przed toba jeszcze dłuuuuga. Koledzy nie sa żadnym wyznacznikiem. Samochody sa nawet luz, ot rysuj dalej. Miasta słabe. Perspektywa, sposób rysowania, o kolorowaniu strach wspominać - kredki to wbrew pozorom jedna z trudniejszych technik, tylko dla przedszkolaków i prawdziwych mistrzów:) Rysowanie z fot to nie rysowanie z natury -różnica jest naprawde wielka, zacznij to się przekonasz. I nie mówie że jest coś złego w rys. z fot, wszystko zależy od celu. Skoro twierdzisz że pudełka od zapałek tak świetnie ci wychodzą pokarz je (bo jestem pewien że nie tak świetnie a i o wiele łatwiej będzie ci cos konkretnego doradzić) Loga z litości nie zjade, ot przyjmijmy że nieszczególne, ale logo to naprawdę trudny temat i wymagający sporej wiedzy i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc wiedz jeszcze że nikt nie chce cię tu zniechęcić do rysoiwania...wręcz przeciwnie. No ale naprawde...troche pokory...zacznij od czegoś łatwiejszego...poćwicz perspektywe...tak wogóle to mam nadzieje że wiesz co to bo jak uważasz ze te auta sa zgodne z jej zasadami...to chyba sie mylisz...poznaj ją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co wrzucasz nowy temat na forum, skoro starasz się odeprzeć każdą krytykę. traktujesz wszystkich z góry jako wrogo nastawionych.

z tym to ja już nie mam problemów

...ok, udowodnij

to jest poprostu kwestia czasu i wyrobienia się w tym, nastawienie o tu raczej nie ma znaczenia

...co ma więc znaczenie? "samo się" wyrobi? bez przyjmowania rad? (szczególnie dużo TY o tym wiesz, hm? ;/ )

pozatym nie robię tego dla kasy i zawodu tylko dla przyjemności

...jak małe obrażone dziecko. teraz powinniśmy przyjść, pogłaskać, wytłumaczyć że to dla Twojego dobra i dać jakąś rekomendację na pocieszenie.

bo przecież Ty nie z tych profesjonalistów, tylko tak sobie sam w domu rysujesz. należy się łagodne ocenianie, podnoszenie Twojej samooceny żeby było łatwiej się uczyć

 

coś to niedawałem tych rysunków poto żeby pokazać jaki jestem elo, tylko jeszcze nigdy nie widziałem żadnych właśnie takich szkiców miast więc ja se zacząłem robić i myślałem, że nie są złe, wkońcu moi znajomi o mało orgazmu nie dostali na ich widok

...sam widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na samochodach więc skomentuję to:

 

sig0no.jpg

 

jest to LOGOTYP (nie logo).

nie za bardzo widzę jakbyś miał nim podpisywać pracki, albo użyć go w portfolio. jest sztywne, mało komunikatywne i takie ogólnie nijakie. w ogóle nic nie mówi. jeśli sam projektowałeś czcionkę to jest ok, ale przekombinowałeś.

Ale jeśli po prostu ściągnąłeś jakąś tam czcionkę, i dodałeś dwie kreski po lewej, to przepraszam ale nie podoba mi się wogóle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy nie widziałem żadnych właśnie takich szkiców miast więc ja se zacząłem robić i myślałem, że nie są złe, wkońcu moi znajomi o mało orgazmu nie dostali na ich widok

 

...jednych podniecają chłopcy, innych dziewczynki :DD...

 

http://home.kabelfoon.nl/~gkoning/yIMAG0103.JPG

 

http://home.kabelfoon.nl/~gkoning/IMAG0103.JPG

 

http://home.kabelfoon.nl/~gkoning/IMAG0103.JPG

 

http://www.pauldudagallery.com/images_drawings/SKYLINE-DRAWING.gif

 

http://www.cichw.net/monlbridge/russlbdge4.JPG

 

http://www.evanstonroundtable.com/rt2004/roundtable012804/012804images/mather_aerial.jpg

 

http://www.trainsarefun.com/lirr/patchogue/photos/fourcorners1905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety, to nie jest logotyp, to moglby byc logotyp. jezeli juz chcemy byc takimi purystami :)

logotyp to rodzaj czcionki(czili kawalka drewna albo metalu) w ktorej zamiast jednego znaku jest ich kilka, albo cale wyrazy.

a logo to po prostu skrot od logotypu. teraz sie upowszechnilo stosowanie terminu logo do okreslania znakow marek i firm.

wiecej w 2+3D IV-2004 nr 13

a ja osobiscie jestem zwolennikiem slynnego "jak zwal, tak zwal..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz moja kolej. jesteś młody i początkujący. Widze koledzy już cię tu mocno zjechali (głównie za Twoją postawe - i wsumie mają racje). No ale w tym wieku tak bywa (bez urazy, ale uwierz mi że wiem jak to jest:P). Co do Twoich prac, to uważam że nie powinno się ich jeszcze oceniać pod kontem dobre czy złe. One nie są jeszcze Twoim dorobkiem. To dopiero początek. Widać ze masz jakąś czułośc plastyczną, ale pamiętaj że prawdziwy talent to z regoły 90% pracy. I jeszcze taka uwaga. Jaka jest róznica miedzy rysowaniem ze zdjecia i rysowaniem z natóry. W zdjęciu masz już ustawiony kadr i kompozycje, tylko przerysowujesz. Bez problemu mozesz znaleźć wszystkie linie zbiegu i je bezmyślnie skopiować. A w żeczywistości decyzja nalezy do Ciebie. Własnie takie ćwiczenia najwięcej dają. Wiec na początek radze poćwiczyć kompozycje z brył (sześciany itp) oraz martwą nature. Większośc tak zaczyna i w Twoim przypadku to tez chyba bedzie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dlatego co powiedzial powelt...na wszytkich uczelniach ceni sie bardziej prace w teczcei z natury niz z foty...no i potem juz na uczelni rysuje sie z glowy albo z natury...rysowanie...malowanie z zdjec praktycznie nie istnieje...chyba ze ma to byc kopia...lub jakis wyajtkowy przypadek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety, to nie jest logotyp, to moglby byc logotyp. jezeli juz chcemy byc takimi purystami :)

logotyp to rodzaj czcionki(czili kawalka drewna albo metalu) w ktorej zamiast jednego znaku jest ich kilka, albo cale wyrazy.

a logo to po prostu skrot od logotypu. teraz sie upowszechnilo stosowanie terminu logo do okreslania znakow marek i firm.

wiecej w 2+3D IV-2004 nr 13

a ja osobiscie jestem zwolennikiem slynnego "jak zwal, tak zwal..." :)

 

hmm... logo kojarzone jest z symbolem - znakiem graficznym - coś jak słynny Pecten shella czy jabłko Apple'a.

natomiast "logo" stanowiące tylko graficznie zmodyfikowany napis np: KOM-MED, albo "UltraFOX", objęte elementami graficznymi, to już jest imo logotyp. (tak mnie uczyli i tego się zwykłem trzymać).

ale jak zwał tak zwał: to logo/logotyp mi się nie podoba :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej..niektorzy na tym forum przeginaja. Odzywki typu 'hahahaha' sa bezsensowne, tacy z was masterzy ? Zawsze mieliscie super pracki ? Troche wyrozumialosci dla osoby ktora widac ze dopiero zaczyna...Takie komenty moga tylko zniechecic..Trzeba dawac kolesiowi rady, a nie mu nawyrzucac jaki on to do d... nie jest.

 

Zeby nie byl z tego gigantyczny OT - Jak na poczatki to niezle, ja tak dobrze nie zaczynalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mógłbyś te kreski wyeliminować w Corelu czy Illustratorze. na podstawie szkicu zrobić całkiem ciekwą wektorową vizkę swoich samochodów.

poza tym wektor jest bardziej przyjemniejszym narzędziem, jeśli chodzi o takie rzeczy jakie próbujesz zrobić w PSie: gradienty i wypełnienia tonalne, kontury etc.

 

Pracuj też nad miękkimi przejściami na karoserii zwłaszcza tam gdzie masz bliki świateł czy odbicia otoczenia. Szczególnie widoczne to jest na przednim zderzaku i lusterkach: takie ostro zakończone gradienty o nazbyt kanciastych brzegach.

W wektorze mógłbyś je zrobić np: krzywymi Beziera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicyki samochodzików są bardzo zgrabne. Pomalowany już taki niedokończony jakiś, najbardziej drażnią glowy i to twoje logo, jest niespecjalne a praca nie zacznie być ani lepsza ani bardziej twoja dlatego że wciśniesz na nią jakis wielki, świecący znaczek.

fajnie że widać szkic na podmalówce. niefajnie że zostawiłeś szaronijaki odcień papieru z foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no wiem, też mi ten logotyp wydaje się troche jakiś sztywny, zrobię nowy ^^

a co do chromu to ja niwiem jak inni go robią ale ja zaznaczam takim specjalnym lasso i daję gradient :P ej a jak już mowa o tym to co to są te krzywe beziera i gdzie one są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś bym napisał ale by mnie zablokowali na forum wiec powiem tylko, że nie masz czym sie szczycić póki co, polecam ci rysować po 12 godzin na dobe, no conajmniej 6, co tylko wpadnie ci w oko, po 6 miesiacach możesz sie zabrać za podstawy rysunku. i nie patyczkuj sie ze sobą jak chcesz rysować bo Ci sie bardzo smutno zrobi któregoś dnia, bardziej niż po tych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności