Skocz do zawartości

najlepszy program do riggowania i animacji?


dyb3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam takie pytanie bo mam zamiar porzadnie zabrac sie za riggowanie i animacje postaci ale nie wiem na ktory program sie zdecydowac: czy robic zwykle kosci w 3ds maxie czy biped w character studio czy cat badz moze act? doradzcie prosze. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

powli dochodze do wniosku ze chyba jednak Absolute Character Tools jest najlepsze z tego wzgledu ze jako jedyne posiada system miesni co bardzo urealnia animacje postaci. Z drugiej jednak strony zastanawiam sie czy skin morph nie moglby udawac miesni. Bo riggowanie w CAT wyglada bardzo ciekawie z tym ze brak miesni. hmmm twardy orzech do zgryzienia. Kaydera jest chyba troche zbyt skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACT hmmm miesnie no tak - duzo duzo bledow jak kiedys uzywalem - trzeba miec cierpliwosc

CAT - owszem sa ale jak dla laika to to jest masakra wszystko poustawiac miliony kontrolerow - trzeba zrobic z 10 postaci zeby nie wychodzily jakies niechciane rzeczy. Takze zaden system nie jest doskonaly, kazdy ma inne swoje rozwiazania. Jezeli sie zabierasz dopiero za animacje to nawet nie mysl o miesniach narazie bo to naprawde wymaga duzej wprawy..jak sie juz nauczysz perfekto riggowania to wtedy...a miesnie z ACT mozna przypisac do wszystkiego nawet do glupiego Bipeda czy cata. A cat to jest najlepsze rozwiazania do animacji w MAXIe...szybko jak w CS i mozliwosc kontroli wszystkiego jak w bonsach czyli cat jest bezkonkurencyjny. Ahoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w dużej mierze kwestia subiektywnego odczucia względem programu (jeden lubi, a inny marudzi) no i też potrzeb względem danego softu.. co musi potrafić a co może być luźno puszczone.

 

CAT to dobre wyjście ... sam bardzo lubię. Niestety z przeniesieniem animacji na inny soft, lub przerzucenie pliku przy pracy zespołowej na maxa bez CAT'a może być czasami utrudnione

 

Motionbuilder ... bardzo dobrze się sprawdza przy szybkich animkach gdzie trzeba sporo z automata walnąć... low poly do gier itp. Tutaj głównie animacja bo riggowanie i mięśnie to średnio na jeża

 

Maya ... no co tu dużo gadać. Ciężki orzech do zgryzienia ale jak się zgryzie to już nie ma bata :)

 

Messiah.. to też jedno z lepszych wyjść. Mocny pakiet do animacji... riggowania... ciężkie siaty i szybka dynamika to jego mocne strony

 

.......

 

oczywiście wszystko co tu napisałem jest tylko lekkim naprowadzeniem i dużym uogólnieniem, z którym nie każdy musi się zgodzić :) to trochę moje osobiste odczucia po prostu

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh....a ja się zastanawiam, czy kolega dyb3k rigował już zwykłą kulkę pod animacje w jakimkolwiek sofcie ;)

 

Nie rozumiem czemu ludzie zabierają się za tak skomplikowaną budowę jak humanoid, nie próbując zaczynać od prostych rzeczy??

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności