Skocz do zawartości

Scena 3D: Stancja


rudylew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolejne moje podejscie do zrobienia mojej stancji..:)

Pare miesięcy temu robiłem podobny temat ale WIRUS!! Zabił mi scene z zalążkiem modeli i straciłem ochote.. a więc teraz ją odzyskałem.

Soft 3dstudiomax7 + Vray 1.46...

No to lecimy z tym koksem..

 

Referki: [nokia 3220 ;( ]

kurczak0011ly.th.jpg kurczak0006hm.th.jpg kurczak0028jw.th.jpg

Dla chętnych jak to z ułożeniem mebli wygląda! http://lewandowski.ovh.org/rendery/stancja/stancja.mov

Narazie postaram się modelować okna drzwi itp. (okno pierwsze od lewej traktowac z przymrużeniem oka)

stancjagi7zx.th.jpg stancja13xp.th.jpg

Edytowane przez rudylew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daje zbliżenie na okno.. i render z gi z rana..

oknozblizeniegi5db.jpgupdate>klamka21ey.jpg

teraz widze, coś nie tak z tą klamką.. ale to szczegół.. narazie za bardzo nie ma rzeczy w tej scenie ale cierpliwości :)

 

Edit+

Poprawione okna!

076558vb.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie za wiele nie ma do oceniania ;-)

 

teraz widze, coś nie tak z tą klamką.. ale to szczegół..

 

Szczegóły są najważniejsze :D

 

Mi się wydaje że ta ławka szkolna to jakaś przymała w stosunku do okien ;) przynajmniej u mnie w liceum są większe

 

Czekamy na apdejty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za koment :)..

Szczegół poprawiony jak widać..

Ławka jest odzwierciedlona w tolerancji 1-2 mm, taka już jest a parapet jest na wysokości 1 m.. Rzeczywiście mała ta ławeczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nstp. okazji przytępie ten element karnisza...

 

kolejny update..

004562wf.th.jpg

ma Ktoś komobinacje na teksture oparcia bo nie mam takiej brązowej jak gdyby frota. Materiał coś jak od pudełeczka na pierscionek :) takie białe włoski malutkie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat stołu: 740 [mm]

Blat ławki: 700[mm]

Parapet: 990 [mm]

Górna krawędz otworu okiennego: 2185 [mm]

Sufit: 2468 [mm]

 

czyli u góry między otworem a sufitem jest równo 283 [mm]

Wszystkie wymiary podane od podłogi.

Na moje się zgadza, nie moja wina ze własciciele skopali mieszkanko..cos kiedyś narzekali na architektów :D..

 

Jak dodam że to jest taka piwnica? to bedzie wytłumaczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update.. Szafki... rendery testowe bez gi bo słaby komp... i nie chce mi się czekac.. przy materiałach dam gi..

000768569uc.th.jpg 00456753wt.th.jpg

i plakacik :) dla otuchy wzroku..:)

 

Jaką metodą najlepiej zrobić zasłonkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, firanka to taka troche porazka, juz pomijając fakt, ze nie ma tekstury. moze wyłudź od kogos cyfrowke na jeden dzien i zrob sobie wycieczke po sklepach z firankami :)

przede wszystkim jest zbyt gładka. po pomarszczeniu powinna miec około 50% normalnej długości a u Ciebie to pewnie jest z 90%.

no i nienaturalnie zawija się za ławką

 

podloga strasznie plaska. przydałby sie jakis bump + efekty w stylu brushed metal

drewno też za matowe. również daj mu jakieś takie bajery (szczegolnie w górnej części szafek po lewej stronie powinno sie odbijać okno)

 

jak oswietlales scene? bo wyglada co najmniej dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona firanki.. :) inny materiał i poprawione modelowanie.

97676vuygb0bi.th.jpg

Co do oświetlenia jest to piwnica i jak na ok. 38 m kwadratowych dwa okna powoduja że jest za ciemno i podczas dnia .zapalone mamy czasami światła. :)

zrzut15gt.th.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłucić się..! :D

 

gumi3 Polecam pisać w Word'zie.. i F7, a potem wklejać na forum.. sam czasami tak robie :) i bez wymówek!

 

Update żeby nie było że nic nie robie..ale i tak już za 2 tyg. sesja.. w środe mam test zaliczeniowy pisemny.. więc sami wiecie :(..

 

dalem dywan i monitor w fazie jeszcze modelingu..ale chodzi mi teraz głównie o oświetlenie.. to wogóle się nadaje ??

hrhr5476457nr.th.jpg

ps. gdzieś tekstura dywanu uciekła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest tak mocne światło z zewnątrz że widac je na szafie ..to po co je zasłaniać żaluzją i dawać włączone światło w pokoju. Wiem że pisałes że masz tam strasznie ciemno .. i czasem trzeba włączać oświetlenie w dzień .. ale w takim razie zmniejsz natężenie światł zewnętrznego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie ciemno w tej szafie, bałabym się jej.

 

a reszta za jasna (znaczy, zbyt równomiernie jasna), jak jest światło od zewnątrz to zrób je ciut bardziej żółtawe i obszary nierozświetlone przez nie zrób ciemniejsze. lampy bym nie włączałą, ładniej będzie jak będzie światło tylko przez okno.

 

kolory są trochę bure, takie to wszystko szare, jakiś kwiatek wstaw przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b31649fd015e43b1.gif

 

Witam wszystkich jeszcze raz... po raz nie wiem który.. wracam po ponad sześćio miesięcznej przerwie do maxa i do projektu... dzisiaj zainstalowany i odpalony [3dsmax8+Vray].. i kolejne efekty...

 

Update do sceny z mojej stancji..

Byłej stancjii.. jak to bywa.. właściciele nie byli ze mnie zadowoleni.. a bardziej z za głośno granej muzyki.. i imprez. :) :D Ale mam pare forografii i z pamięci bedę odwzorowywał poszczególne elementy i układy..

 

Tym razem mam nadzieję, że ukończę tą scenę.. trzymajcie kciuki. :)

 

57dcebbaf62f2820m.jpg 336a0a5b68457c5bm.jpg 3f6682be099caf4em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli oczek bo nie mam czasu czekac na te rendery na moim sprzecie 1 ghz :(, przesiadłem sie wczoraj na Intel centrino duo na HP i przyśpieszenie pracy kilkukrotne :)

 

przygoda ze szkłem i mam kolejny render, włączona kaustyka ale coś jej nie dostrzegam, oświetlenie wiem że słabe.

9628c772b643722c.jpg

 

Podszkolę sie na tych modelikach trochę i będą one później użyte w scenie.

 

pozdrawiam i zachęcam do postowania.. Czy jednak nie mam żadnych błędów i wszystko jest zaje.iste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, dawno tu nie zaglądałem :)

 

światełko mi sie nie podoba i w ogole dziwny pomysł na oswietlenie. dome'a wywal, plane'a za drzwiami tez (w koncu mozesz zrobic drzwi zamkniete). lampke bym zgasił, bo w koncu jest dzien, a i tak robisz sloneczną pogode. no i skoro wrzucasz tego directionala (slonce) to zrób tak, aby cos naprawde oswietlał i dawał ładne ciepłe kolory w GI. widok za oknem powinien być stanowczo bardziej przepalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mkk3a zasugerowałem się Twoją podpowiedzią, to znaczy zostawiłem tylko 2 swiatła vraylight typu plane w otworach okiennych i directa jest o wiele naturalniejsze światło jednak.. zbyt ciemne. a2e65fffa9c494e4m.jpg

 

po zwiększeniu wartości multiplier z do 30 powstało coś takiego..84b05177cf593c43m.jpg nienaturalne światło od podłogi strony :(..

może ktoś wie jak tego się pozbyć? albo jak mogę doświetlić tą scenę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności