Skocz do zawartości

Nowe szkice || SZKOLE SIE W SZKICU BO TRZEBA !!!


Smart_art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim temacie zrobiłem tak jak mi leander podpowiedział i załozyłem swój temacik na moje bazgroły i zeby juz nie przeciagac przejde od razu do konktretów czyli co zamierzam zrobic :

-Laska

-Łóżko a raczej kołdra albo posciel

może: motyle albo płatki kwiatów.

Tdzien temu naszkicowałem lekki szkic i wystawiłem go w speed'ach.

Oto on.

2.jpg

 

A to postepy pracy ostatniego maziania :) Mam problem z głową(jej głowa nie moja a moze i ja tez) i zobaczcie czy nie ma czasem jakis problemów anatomicznych :P

 

4.jpg

 

Pozdro i allachy dla wszystkich :)

 

 

I Bardzo PROSZE o KRYTYKE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zwalone są proporcje. Ręka za mała i ramiona również.

A reszta chyba okej.

Ogólnie fatalnie nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej zarzuc jakies kubeczki, jablka, klocki na razie, bo ciezko opowiadac o swietle, konstrukcji bryly, proporcjach itp na przykladzie czlowieka. Za duzo by pisac, bo bledow sporo.

 

Na pewno lepiej gdybys rysowal ze zdjec lub z natury obiekty konkretniej oswietlone. Frontalne oswietlenie, jak w przypadku twojego rysunku, splaszcza bryle, no i ciezko o swiatla odbite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to mocno rozmazujesz...wiesz podstawa jest krecha a nie rozmamzywanie zapamietaj...rozmazywanie nie jest nigdzie mile widziane...staraja sie uzyskiwac glebie...cienie wlasnie za pomoca kreski a wtedy twoje szkice i beda ciekawiej wygladac i beda wiecej warte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obo A z proporcjami to rzeczywiscie nawaliłem. A i z tym fatalnie to chyba tez jest prawda :)

 

leander Tak jak mówisz zaczne rysowac kubeczki i jabuszka bo ustawiam sobie za wysoko poprzeczke i pózniej jestem niezadowolony itd. :P Leander takie małe pytanko co ty na tym forum robiłes o takiej godzinie :P "5.06"

 

 

z tego co widze to mocno rozmazujesz...wiesz podstawa jest krecha a nie rozmamzywanie zapamietaj...rozmazywanie nie jest nigdzie mile widziane...staraja sie uzyskiwac glebie...cienie wlasnie za pomoca kreski a wtedy twoje szkice i beda ciekawiej wygladac i beda wiecej warte:)

miwt

Rozmazywania starałem sie wogóle nie urzywac i tez tak było. NO moze w paru miejscach nie mogłem sie powstrzymac :) tak to MIałem duzo ołowków od 2H do 8B istarałem sie tak cieniowac zeby nie było zadnych schodków. nie wiem czy to dobrze ale tak robiłem no coż :)

 

 

Pozdro i dzieki za Krytyke i prosze o więcej bo nie wystarczyło na to zebym zaczoł płakać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to mocno rozmazujesz...wiesz podstawa jest krecha a nie rozmamzywanie zapamietaj...rozmazywanie nie jest nigdzie mile widziane...staraja sie uzyskiwac glebie...cienie wlasnie za pomoca kreski a wtedy twoje szkice i beda ciekawiej wygladac i beda wiecej warte:)

 

Wiesz co, z tym rozmazywaniem to jest róznie. Ołówek ma to do siebie, że moze służyc do technik typowo rysunkowych jak i do technik malarskich. Nie mile widziane jest rozcieranie palcem. Ale jeżeli uzwasz pędzelka i rozcierasz zkruszony grafit na kartce to wychodzą fajne efekty. Tylko że w tedy bardziej już malujesz niż rysujesz. Wtedy dobrze jest mieć bardziej gróboziarnisty papier itp.

 

A co do pracy. Wiesz, wsumie leander ma racje. Zacznij od kompozycji z prostych btył geometrycznych, jakiś martwych natór itp. Tka sie najlepiej nauczysz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam parepracek które nie sa skonczone {nie mam skanera wiec musiałem zdjęcia zrobic :( }

 

Taki dziwny pomysł ( prad, woda, światło itd.)

szkic1.jpg

 

Kontras tu nie gra na tym szkicu(w niektóruch miejscach jest jasniejszy a wniektórych ciemniejszy ) bo to przez oświetlenie :[

szkic2.jpg

 

Takie nieudane jak widać cwiczenie :)

szkic3.jpg

 

Prosze o komentarze i mówcie co jeszcze robie źle :)

 

Pozdro i allachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodzio

rysunek jest za jasny zbyt malo przejzysty i ze jezeli przycisniesz mocnie olowek to nic zlego sie nie stanie cienie powinny byc bardziej wyrazne wiecej dynamiki zeby bylo widac ze to jest rysowane z uczuciem nie staraj sie nie wyjsc za linijke to nie kolorowanka i troszke po eksperymentuj masz dobra kreske ale za bardzo sie boisz z nia eksperymentowac i proponuje zaczac nie konieczne rysowac olowkami ale wez czarna kretke i tym sprobuj naprawde warto tam nie ma twardosci wiec bedziesz kreskowal ile wlezie ....

Pozdrawiam bodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskanowałem poprzednie rysunki bo aparatem jest lipa bo swiatło odbija sie od ołowka na kartce i wyglada jakby tam były białe miejsca :)

 

scan1.jpg

 

scan2.jpg

 

scan3.jpg

 

A tutaj twórczośc zeszytowa na lekcjach jak mi sie bardzo nudziiiii...... :) Wiec sa to dojść szybko robione pracki 10 min moze :P

scan4.jpg

 

scan5.jpg

 

scan6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skany wyglądają lepiej, ale płasko to i tak jest :/

o ile facet (chodzi mi o tą pracke - facet całuje kobiete) wygląda znośnie to kobitka jest cała szara. brak jaśniejszych i na odwrót ciemniejszych miejsc, co właśnie powoduje jej płaskość.

 

a jeśli chodzi o reszte prac to chyba się do nich nie przykładałeś, bo wyglądają słabo, a po pierwszej można stwierdzić że coś potrafisz, bo narysować coś z referki to wcale nie takie łatwe zadanie ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pracke równierz umiesciłem na speedach wiec mozliwe ze juz widzieliście. :)

 

Myszka 15min

speed.jpg

I ludziska PROSZE o komentarze i pouczenia, bedę bardzo wdzieczny bo jak widze to tylko obo sie ostatnio wypowiedział :P pozdro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

ja juz w speedach napisalem :D ;) szkoda ze nie dokonczyles tej ostatniej ;( bylaby naprawde swietna pracka ;)

 

ps wczesniejsze tez sa ekstra ;), jutro napisze wiecej konkretow ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta ostatnia pracka fajna mogłaby być, nawet bardzo :)

jak masz jakiś koncept to posiedź może nad nią troche i dokończ ;)

pozdro

 

ps. dawaj jeszcze jakieś pracki mychą, widać żę dobrze ci to idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca z głowki mało czasu jak zwykle poświęciłem :/ ale nie mam go za dużo :( moze jakies 15 min. I skaner mi 50 procent kresek i wypełnieni ołowkowych :P usunoł i wyglada to jak wyglada. Powiedzcie mi jak ustawic ten skaner :) A i jeszcze chciałem powiedziec ze mam błedy w persektywie butów i zle skierowana głowe nie patrzy tam gdzie powinna. Mówcie prosze co jeszcze mam zle i co musze poprawić w rysunki i oczywiscie sposobie rysowania :P

szkic.jpg

A tutaj +kontras i -jasnośc

szkicK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy nie da sie inaczej zrobić kreski niż jej tak drutować back and forth.. po prostu pociągnij od góry do dołu, a nie bazgrol.

Spróbuj też być bardziej konsekwentny, że jak już coś rysujesz np. cienie, to konsekwentnie tym samym stylem wszystkie. . . A z tego co widzę, to tu potrzesz ołówkiem tam potrzesz, nie ma też jakiejś syntezy całości.

Ale całująca się parka niezła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem sie ostatnio do kredek aqua te co sie rozmazuja i wygladaja pózniej jak farby bardzo je lubie nie wiem własciwie czemu :P

 

Wzorem był jeden z obrazów wystawiany na Speedach nie pamietam kogo :P Oczywiście nie skonczony narazie poswieciłem moze 30 min :D

kol1.jpg

 

I jeszcze jeden. Czyli troche anatomi. Mam taką fajna ksiazke rosyjską o anatomi i wogóle o rysowaniu :P MOze 10 min

kol2.jpg

 

Pozdro i PROSZE O KOMENTY JAK ZWYKLE :P !!!

Acha a co do parki to musiałem ja oddać bo obiecałem koleżance i powiem wam ze dość trudne to jest sie rozstać z pracą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgadzam z Maceo...bez urazy ale jeszcze dłuuuga droga przed toba...ja wiem ze kredeczki akwarelowe fajną sprawą sa, ale jezeli naprawde chcesz sie czegos nauczyc to odstaw je poki co i skup sie na ołówku..i wyrzuc wszystkie cienkopisy na miły bóg;) Pozdrawiam

 

...a ja poderwałem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś bardziej się przykładać, a nie tak chaotycznie na szybko rysować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniose moze w czwartek moje pace które robie na kółku plastycznym poniewaz tam mogę wiecej czasu poświęcić, nikt mnie nie goni i nie przeszkadza, pracuje na wiekszym formacie papieru itd. I jak je wystawie to bede prosił o rady co i jak mam dalej robic :P Bo te prace które tutaj wystawiałem to naprawde są robione w pośpiechu, bez spokoju brak dokładności ,mały format (A4) i niedokonczone,(no moze oprócz całującej parki :D chociaz tez nie była dokonczona brakowało jej godziny, ale niestety juz mi ją koledżanka zakośiła :P )

 

Pozdrowienia dla wszystkich i ALLACHY dla osób które sie wypowiedziały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Witam !!! Tak jak obiecywałem ze wystawie pracki taki i robie ale z tygodniowym opóznieniem poniewaz w czwartek nie odbyły się zajęcia Plastyczne :P Prace nie są zeskanowane poniewaz nie mam takiego wielgasnego skanera wiec musiałem użyc aparatu. Dlatego w niektórych miejscach są przekłamania kontrastu i jasności.

 

Tutaj taki koncepcik niedokonczony lecz mam dobre zamiary. Robione tuszem i piurkiem.

1nowe.jpg

 

Lekkie zblizenie

2nowe.jpg

 

Rysunek kwiatka szczeze nie wiem jakiego.

3nowe.jpg

 

Mielnik :P czyli młynek popsuta perspektywa :(

4nowe.jpg

 

Zblizenie

5nowe.jpg

 

Takie sobie cośik czarodziejskie. Z główki.

6nowe.jpg

 

Tutaj sobie prubowałem co sie dzieje z rysunkiem jak sie rysuje :P ale głupie zdanie :P (ciekopis) Zdiecie makro.

7nowe.jpg

 

=====> reszta zaraz bo może byc tylko 7 obrazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKONCZ Z TA CZERWONA CZCIONKA men, nie moge Twoich postow czytac spokojnie

 

Ps. Ludzie głupi nie są i zauważą co napisałeś !!!

 

poćwicz rysowanie linii prostych (rób sobie ćwiczenia z kilkoma punktami i pomiędzy nimi linia, albo rysuj jakieś budynki/wnętrza) i równoległych (jak źle pójdzie, to wymazuj, nie zostawiaj jak jest)

 

zamiast czarodziejskich cośik, jak to ująłeś, wyjdź z kartonem i dwoma kartkami kilka metrów przed dom, znajdź porzucony taboret czy wygodny murek i ćwicz. z czasem będziesz mógł trzymać proporcje szkicując coraz większe obszary

 

powodzenia, pokaż coś za niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem jaiś czas temu całującą sie parke to pomyślałem sobie ,że kurde robisz postępy. Atu teraz co praca to gożej. Nie wiadomo o co chodzi. Jak już napisali, trenuj oko-ręka. Postaw sobie coś i to rysuj, jaieś martwe natury. Njpierw proste żeczy potem coraz bardziej skomplikowane. Ucz sie obserwacji. A potem rysuj z glowy. Staraj sie wymiarować i rysować dużo perspektywy. Kreska też do przećwiczenia. Mam nadzieje, że nie jesteś zły że tak tu napisałem, bo to tylko takie moje rady:) Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem jaiś czas temu całującą sie parke to pomyślałem sobie ,że kurde robisz postępy. Atu teraz co praca to gożej. Nie wiadomo o co chodzi. Jak już napisali, trenuj oko-ręka. Postaw sobie coś i to rysuj, jaieś martwe natury. Njpierw proste żeczy potem coraz bardziej skomplikowane. Ucz sie obserwacji. A potem rysuj z glowy. Staraj sie wymiarować i rysować dużo perspektywy. Kreska też do przećwiczenia. Mam nadzieje, że nie jesteś zły że tak tu napisałem, bo to tylko takie moje rady:) Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólem żeście mnie bardzo zmartwili ale nie poddam sie i bedę dalej próbował się szkolić i doskonalić. Lepsze take komentarze niz jakbyście nic nie powiedzieli. Mam jeszcze jedno takie wrazenie ze niektórzy nie oglądali prac z strony 3 bo tam sie pojawiła wiekszośc nowych prac a jezeli oglądaliście to mam lekkiego doła.

 

Avenger: oczywiscie ze skoncze z tą czarwoną czcionką jezeli ci to przeszkadza :P Acha i co do rad to postąpię tak jak mówisz :)

 

biglebowsky: nie wiem dokładnie o który rysunek ci chodzi, ale domyślam sie ze o ten ostatni . A wiec tak szczeze to jest nic tak jak _kuba_ mówił kartka do wyrzucenia. A zrobiłem to tak ze narysowałem sobie obwódkę 2d i pózniej próbowałem z tego jak najlepiej wyciągnąc 3d :) co widać po waszych ocenach ze nie wyszło.

 

_kuba_: Może i masz racje ale na szczescie to była kartka do drukarki nie jakas specjelistyczna :)

 

powelt: Zły nie jestem ale mam pytanie czy to sie odnosi do ostatniego rysunku czy do wszystkich nowych tych z 3 strony tez :) bo jezel tak to jestem zmartwiony i to bardzo :( Ale obojetne jak bede sie czuł bede dalej pracował próbował itd. acha i zaczne tak jak mówisz.

 

Acha jeszcze jedno, parka była ze zdjecia a te nowe to albo z głowy albo z natury moze dlatego takie pogorszenie :P

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart_art: roślinka w szklance (z 3 strony) wygląda całkiem obiecująco. Więcej takich. Ja zaczynałem rysowanie z natury właśnie od tego typu roślinek, dużo później przerzuciłem się na "prawdziwy" studyjny. Nie poddawaj się, 3mam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2d i pózniej próbowałem z tego jak najlepiej wyciągnąc 3d :)"

 

No jak na kartce z 2d próbowałeś wyciągnąć 3d to się nie dziwie ;) - może trzeba było tą kartkę poskładać...=]

 

Co do samego cienia - to on może nie jest nałozony źle, ale przedewszystkim chodzi o to, że nie wiadomo co to jest... i dlatego nie wiadomo z ktorej strony i jak na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych twoich "z głowy" to nie ma co komentować, jeszcze sporo wody upłynie za nim bedzie sens się wypowiadać. Rysuj więcej z reala, zapomnij o kredkach, pracuj nad walorem - na ogół przydała by się większa skala, z ołówka da się wycisnąć walor prawie od czerni aż do bieli, korzystaj z tego. Cieniujesz niedbale, skup się na tym co robisz, na to żeby odpuszczać dane fragmenty jeszcze przyjdzie czas. Pamietaj o otoczniu, nie rysuj przedmiotów zawieszonych w próżni, i komponuj je, chociażby dorysowując ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladałem wszystko:).wSZyscy Ci tu dobrze radzą. Potrenuj rysowanie wdług tyvh rad, może przeanalizuj prace innych, zobacz co rysują jako tło itp. Do prac z 3 strony to najlepsze prace to czaszka i kwiatek w szklance. Te z głowy wygladają jak by były zaczete dopiero. Jak napisali skup sie nad perspektywą, cieniem i martwą naturą:) To podstawa na początek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam 2 moje praco szkice i reszta raczej nie rozwiniete koncepty :P

nie sa to skany bo znów nie mam skanera wiec mozna znalesc przekłamania jasności i ołowka w niektórych miejscach nie widać.

 

 

Zalicze to do konceptów szybki szkic siekiery w locie

siekiera.jpg

 

Koncept silnika odrzutowego

silnik.jpg

 

Tez jako koncept zapalniczka zippo

zapalniczka.jpg

 

Pracka pół godzinna czerwona PAPRYKA

papryka.jpg

 

Pracka "ostre chili" (chciałem narysować miecz papryko podobny, takie zestawienie ostrości jako smak i ostrość noża[miecza])

mpapryka.jpg

miecz na kartce duzo lepiej sie prezentuje :P

 

Pozdrowienia i z góry dzieki za komenty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szukaj właściwej formy, proporcji. Staraj się nie powielać pociągnięć, a poprawiać, szukać formy, tej właściwej. Niech ta kreska będzie kładziona z głową, a nie tylko dla uwolnienia ręki z ciężaru. Postaraj się oddać przedmiot najpierw przemyślanymi 10 kreskami, potem zmniejszaj sobie ilość. Takie ćwiczenie nauczy Cię trafności odnajdywania idei formy( kształtu właściwego). Pozdrawiam. PS"... i nie szukaj tylko formy jadąc po obrysie, konturze staraj się poszukać nawet po powierzchni (jak po siatce 3D)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności