Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ferrari SuperAmerica '05


ozzyslip

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale hkropsinski mialbym wielka prosbe lub do kogos kto bylbty uprzejmy nabagrac mi na ty ponizej gdzie mam te ciecia zrobic i dokladniej opisac bo serio nie mam pojecia i mi to nie wychodzi :/ probowalem bevel i usuwania krawedzi ale efekt po ms mnie nie zadowala oto siatka licze na wasza pomoc!!!siatka3yd.jpg

siatka3yd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesnie chcioalbym sie przypomniec zeby ktos pomogl mi z technika zrobienia tej dyszy (myslalem tesz o shellu i potem boolean ale to zbyt przyszlosciowe myslenie bo jeszce daleko do ukonczenia tego modelu :) a to moje wypociny z reszty tego dnia (jakby ktos mogl oprocz tych ciec na polygonach zaznaczyc mi krzywizny na tej siatce to bylbym wdzisczny zdaje sobie sprawe z beledow :) siatka1xd.jpg

ferrarisuperamericapomoc1dz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdajesz sobie sprawę z błędów te je napraw:) a jeśli chodzi o dyszę to żadnych boleanów, shellów, bevelów i innych takich nie trzeba, najlepiej jak byś to normalnie wymodelował przez "wyciąganie edge'ów" :) czyli tak jak resztę samochodu

 

ps. nie przypomina on jescze orginału

ps2. jak robiłem saaba 9-2x to też miałem problem ze zrobieniem wlotu na masce, a zrobiłem go dopiero na końcu, czyli jak już nabrałem wprawy w modelowaniu i wiedziałem co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropsinski- gdybys mogl zaznaczyc gdzie na tej siatce ktora przeslalem jest krzywo to bylbym bardzo wdzieczny zaznacz w paint'cie czy cus i daj na forum plz :)

pecet: zdaje sobie sprawe z bledow bo to moje pierwsze auto wiec jest pewne ze sa w nim bledy, gdybys tylko mogl napisac gdzie to thx :) aha i czemu nie przyponila oryginalu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- światła mają inny kształt

- na masce nie ma takiech ostrych krawędzi, wogóle maska jest całkiem inna niz na zdjeciu które tu dałeś, zauważ że tam blacha na środku jest niżej niż ta która jest za światłami, u ciebie jest na odwrót, w ogóle to napewno modelujesz ten co jest na zdjęciu?, bo naprawde masz wszystko inaczej:) przyjżyj się uważnie zdjęciu! :)

- zdeżak też jest inny, inny kształt wlotu powietrza:)

 

może spróbuj od nowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pecet :) wiesz co nei wiem czy mode;uje to samo auto bo nie wiem ktora wersje auta mam na blueprincie :P a zapomnialem skad go wzialem a auto na zdjeciu to versja z 2005 roku moja mozliwe ze jesty z 2001 go prosze jeszcze o pomoc w poprawie siatki :) postaram sie odnalezc ten bluprint i wrzucic jakies zdjecie mozliwe ze to auto to nie to bo wlasnie trez zauwazylem z emoj blueprint ma dach :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na zdjęciu pewnie też ma dach tylko trzeba go rozłożyć/zamknąć/założyć nie wiem jeszcze nie miałem ferrari:p co do siatki to cięzko powiedzieć, ale poobserwój siatki innych modeli na forum to się skapniesz o co chodzi, a i zdecyduj się jaki model wkońcu robisz bo bez tego nie wiadomo czy dobrze modelujesz czy źle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj wieczorem posiedzialem jeszcze godzinke nad maska i co nieco udalo mi sie dorobic :) Model wyglada w miare lecz siatka gorzej i caly czas prosilbym o zaznaczenie mi tych najbardziej razacych krzywizn.

Pecet: to w koncu ta wersja ktora modeluje na zdjeciu dlatego przemodelowalem troche maske moze jest troche lepiej :) nad swiatlami jeszcze poproacuje chociaz z blueprintow wiele nie wycisne. aha i jak wpsomnialem jkest to moje pierwsze autko wiec nie zalezy mi tyle co na podobienstwie do oryginalu co na samej technce modelowania wechikulow:) z gory dzieki za pomoc iiiiiiiii niech mi ktos te krzywizny zaznaczy! :Pferrarisuperamericamaska3ik.jpg

ferrarisuperamericasiatka0yf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropsinski- gdybys mogl zaznaczyc gdzie na tej siatce ktora przeslalem jest krzywo to bylbym bardzo wdzieczny zaznacz w paint'cie czy cus i daj na forum plz :)

chodzi mi ogolnie o calą maskę... jest dosc krzywo i niektorych krawedzi nie ma na zdjeciu referencyjnym, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet. modeluje ten samochod w koncu, ktory jest na pierwszej referce :) i mam teraz WAŻNE PYTANIE do Was. Po nadaniu ms na tę siatkę (efekty tego ms mozecie zobaczyc w ostatnim update) na siatce twoza sie bugi i to w dziwnych miejscach nie moge wytlumacxyc sobie dlaczego. siatka bez ms wyglada takjak w ostatnim update wiec wszystko jest w porzadku. rzuccie okiem na ta siatke z ms i bez ms ktora juz wczesniej zamiescilem i poradzcie cos bo od tych bugow w renderze tworza sie takie male krawedzie ktore jak sie dobrze przyjzycie zauwazycie na tym renderwku ostatnim powyzejferraripomkocbugi0jv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stl check jest w liście modyfikatorów, a ja radzę poprostu zaznaczyć wszystkie vertexy i wybrać weld, z jakąś małą wartością :) to powinno połączyć wszystkie nie połączone vertexy które nachodzą na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welduje i nic si nie zmienia :( caly czas to samo siatka krzywa tak jak powyzej niewiadomo dlaczego :(:(( h kropsinki pomoz cos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech sie ktos tym zajmie i przeanalizuje tę siatke naprawde potrzebuje pomocy PLZ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bizu za pomoc lecz chcialbym Was powiadomic ze po zasiegnieciu rady u hkropsinskiego postanowilem skonczyc prace nad ferrari i zabrac sie za neigo gdynabiore doswiadczenia:) zajmę sie teraz prostszym autkiem a mianowicie peugeot 607 po pierwsze, by nabrac wprawy w utrzymywaniu siatki prostej i ogolnym modelowaniu auta, po drugie podoba mi sie ono :) admin moze skasowac ten temat :) ja w koncu tego tygodnia postaram sie zamiesic pierwsze wypociny maski mojej 607 pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności