Skocz do zawartości

Scena 3D: strych


mileS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pusto w tym strychu, dodałbys moze jakies graty, stare, poniszczone meble, ogólnie modele latają, butelki takie dziwne, moze daj troche porozbijanego szkła, jakis ciuchów z szafy wywalonych na podłoge. a co to jest po prawej stronie sceny?bo wyglada mi na mikrofon :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. :D

- okno zeczywiscie jakies takie dziwne :].

- ciemno ?... poniewaz tak ukryte sa tragiczne materialy.

- wieszaki ;d co od niech chcecie .

- za ubogo ? dla mnie starczy i tak sie meczylem nad tymi modelami ;].

- to po prawej to zeczywiscie mikrofon :D ,a to po to zeeby nie bylo pusto .

- scenedaj GI? hmm.....(o co loto?)

- no i jak nie mialem neta to standard materialy sie klanialy :/

hmmm a rendering scalineem(chyba tak sie to pisze) bo vraya nie mam a mentalem cos mi nie wychodzi (problemy z swiatlem ,cieniami , i materialami)

 

Dopisek:

 

Aha jezeli ktos by byl chetny to bym prosil zeby napisal mi toturial jak ladnie wyrenderowac scalinem i jakich swiatel, z jakimi ustawieniami do roznych scen uzywac :]. Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za posty

- render scaline

- swiatło scyligth i light tracer

- material na misce specjalnie ma taki bump bo miała wyjśc taka chropowata, kamienna miska(lakierowana) nie wiem czy widzieliscie :p

- material na kulki i miske moge wyslac komus na gg (chyba ze tu mam napisac)

-

Proponuje rozjasnic tlo za oknem i dac swiatlo wolumeryczne...
hmm swiatło wolumeryczne to ?;p

- aha render z 2 minutki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank wzorowales sie na tej ksiazce o lktorej wspomnial piksar.. wannna jest wzieta z plyty dolaczonej do tej ksiazki... i nawet nie wiem czy na plytce nie bylo takeigo pomieszczenia do cwiczenia oswietlenia bo zgubiem te plytke.. a oswietlenie i materialy leza.. przezuc sie na jakis inny render bo ze scnaline'a duzo wiecej nie wycisniesz.

 

[edit] hehe teraz zauwazylem ze t cos po prawej stronei to mikrofon ktorego tutorial rowniez byl w ksiazce.. moja rada.. zrob cos swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...rozpracowali cię:) - ze z ksiazki ciagniesz:P

 

Ja tak a propos strychu (nawet jesli jest to z ksiazki, co za roznica, mozna zawsze dodac cos od siebie zeby bylo lepiej): w takich miejscach zazwyczaj jest kurz, tzn mozna jakas mgielke dodac co by rozswietlilo scenke i naraz nie ukazywalo jej ze wszystkimi szcegolami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P :D nie miałem neta jak już wspomniałem z czego sie miałem wzorowac :/?

a

moja rada.. zrob cos swojego.
- kulki są moje :]

dzieki za C&C

 

Edit:

pytanie czy MentalRay dorownuje Vray'owi ?? bo mam mentala ale nie wiem czy załatwić sobie v'raya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. "załatw" sobie vraya:) uwazaj bo ktos o piractwo cie posadzi. jezeli chodzi o swiatło volumetryczne to prostrymy słowamim tak jakby widać promienie, łune ( zjawisko czesto na strochach widoczne ) tak jakby w zakurzonym pomieszczeniu przez szczeline swiatło przenikało. i rzeczywiscie dało by to dobry efekt

PoZdRo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pytanie czy MentalRay dorownuje Vray'owi ?? ...

takie pytania sa zakazane na forum... bo wybuchnie dyskusja na 10 stron :P, oba sa jednakowo dobre.. zalezy ktory ci podpasuje, i ktorego bedziesz mial pod ręką

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności