Skocz do zawartości

temperatura (asus)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przy renderowaniu temperatura mi rośnie do ponad 70, wiem że temat już był ale będąc nieobeznana w sprawach hardware trudno mi zastosować informacje o innych komputerach do mojego, tam było często napisane że komputery normalnie mają po 40 stopni, a mój 40 ma tylko tuż po starcie.

 

50d4b131-temp_jpg.jpg

 

58793fe5-temp2_jpg.jpg

 

na pierwszym widać proces renderowania, który potem przerwałam.

na drugim jakieś inne dane, może się przydadzą.

 

jest to laptop firmy asus,

amd turion 64 MT30

1.60 GHz 512 MB RAM

 

chciałabym wiedzieć, o ile niebezpieczna jest taka temperatura (max było 74 stopnie) dla tego komputera,

czy warning to znaczy że już jest niebezpiecznie, czy dopiero jak podejdzie pod fatal,

czy może to być uzależnione od tego że akurat w pomieszczeniu jest gorąco (z tego co pamiętam zimą tego problemu nie było, ale być może nie zwróciłam uwagi), mogłabym renderować w chłodnej piwnicy (ale yyy... nie chcę)

boję się że mi się coś przetopi, ale jednak renderować bym chciała.

 

czy można podłączyć jakiś kocher, i gotować jajka? białko się zcina przy 65 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

40 stopni to caly czas nisko, biorąc pod uwagę ze amd mogą sie mocno nagrzewac ( w przypadku athlonów ) do nawet 80 stopni. nie powinnaś miec powodów do obaw. nie napisałas jeszcze z jaką temperaturą pracują poszczzególne podzespoly to by pomoglo, bo byloby wiadomo czy to karta czy procesor czy kosci czy cos innego sie nagrzewa. pozdrawiam

 

ps. linki nie dzialają;)

 

EDIT... BO NIE DOCZYTALEM;)

jak masz 72 stopnie to duzo i warning znaczy tylko tyle ze powinnaś uwazac, przerwac rendering, obnizyc temperature poniewaz procesor ( a w następstwie reszta podzespołów ) może ulec spaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

62*C na CPU to dużo imo:/ mi przez te upały temperatura wzrosła o jakies 5*/6*C, co nie jest miłe ale normalne. im goręcej w pomieszczeniu tym bardziej się procesor bedzie grzał. włącz sobie w biosie auto-shutdown przy osiągnięciu np 80*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiście jak najbardziej związane z temperaturą w pomieszczeniu.

Teraz panują wysokie temperatury, a w standardowych zestawach podzespoły chłodzone są przez powietrze z zewnątrz (obudowy), więc nie ma się co dziwić, że procek ma większą temperaturę i nie powinno mu się nic stać niedobrego, o ile nie przekroczy max. dopuszczalej (na stronie producenta chyba można znaleź te teperatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski, gdzie moge sprawdzic temperature podzespolow?

 

dariusz, sproboje, ale nie wiem za bardzo jak to sie wlacza.

 

mintrill przypuszczam ze te 90 (na wykresie jako fatal) to u mnie max dopuszczalna? ale sprawdze u producenta tez.

 

linki teraz powinny dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być coś takiego jak warning shutdown temperature, czy coś w tym stylu. u mnie do tego jest osobne menu w BIOSie (EPoX), tam sobie z "disabled" przełaczam na temperature przy której ma wyłączyć kompa. można też ustawić temp. przy której będzie alarm.

ściągnij sobie program speedfan, bedzie Ci w trayu pokazywał aktualna temperature

 

p.s: jeżeli się boisz o procka, to na okres tych upałów możesz obnizyć jego taktowanie, co za tym idzie i temperature (tzw. underclocking)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku laptopa będzie to trudne, ale w zwykłych "blaszakach" można wyczyścić radiator (na CPU) z brudu, szczególnie gdy wentylaor dmucha na niego.

W moim wypadku temperatura spada średnio o 10 stopni C, gdy czyszczę raz na kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

no nie wiem ale laptop to ciasne pudło więc nie ma dobrego przepływu nie mniej producent powinien zapewnić chłodzenie. jeśli nie to sprzedał chałe i powinien sie tłumaczyć. ja na procku mam prawie kilo miedzi i chłodze pasywnie poniekad, jedynie wywiew z obudowy mógłbym polecic jakis zestaw ale nic do laptopa niestety. Greh ma racje czyszczenie szczególnie tych blaszkoatych ciasnych radiatorów zdecydowanie pomaga, pytanie czy masz do nich dostep - nie tracac np gwarancji

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku laptopa też warto go wyczyscic z kurzu, hehe;) Jeśli jest na gwarancji to mozna oddac do serwisu - kilka dych i pozbędą się syfu ze środka. Jeśli plomby są nieważne to śmiało można rozkrecic i przeczyscic. Delikatnie oczywiscie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności