Skocz do zawartości

Scena 3D: Goblińska gorzelnia piwa z szalonych grzybków xD


KacperSpala

Rekomendowane odpowiedzi

Gobliny robią swoje piwo z szalonych grzybków (Mad cap mushrooms), potem pijąc je zmianiają sie w fanatyków (gobliny na kuleczkach) - biorą ze sobą 300 funtowe kule na łańcuchach i dawaj w kawalerie przeciwnika xDDD

 

zacząłem od pomieszczenia.

 

pomieszczenie_1.jpg

 

Niestety, poprzedniego wipa musialem skonczyc gdyż padł mi dysk :/ (następnym razem pamiętac : archiwizowac dane :///)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość DawidOpis

Kurczę, mój człowiek :) i też powiem, że zawsze podobały mi się jego prace, nie ważne w jakim stadium one są, czy podczas projektowania, czy może w prostym renderingu bez texturek... Są świetne i nigdy zdania nie zmienie. BTW ładnie się zapowiada Kacperq tylko tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł. to z jakiejs gry czy co? bo niektorych postow troche nie zrozumialem :P

 

wygladz nieco te kamienie przy wejsciu, dodaj jakiegos malego noisa (albo recznie tudzież modifierem). renderer to maxwell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-e wszystko robie w lightwave, a renderer to Fprime. Co oznacza, ze żadnej z tych opcji ktore wymieniłes nie znajde u siebie _^_, ale kamyczki wygładze :). dzięki.

 

edit : koncept gorzelni jest muj własny, a gobliny i grzybki o ktorych mowa występują w grze Warhammer Fantasy Battles oraz w Warhammer RPG : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszerzyłem kadr, wygładziłem kamyczki w bramie, deski na podłodze są nierówne od zewnątrz :>,

 

pomieszczenie_2.jpg

Dodałem co widac xD, nie wiem gdzie włożyc wiszącą klatkę na goblina.

 

+więcej beczek, pojemników, worków z grzybkami (jeszcze nie ma, właśnie sie robią), może ze 2 kule z łancuchami (jeszcze nie ma, właśnie sie robią)

 

Gobliny :

prawy gorny rog pod pudłami nad drzwiami : goblin z taczkami.

przy biurku : gobliński szaman

po lewej całkiem grupka 3 goblinów grających w kości na paczce przy świecy;

jeden goblin na drabinie;

goblin wrzucający do górnego leja grzybki z wora

 

opcjonalnie - od drzwi w stronę kamery balkonik drewniany + okno z teleskopem,

-krata z goblińskim fanatykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i rowne ale wyglądają ok. ewentualnie mozesz czesc deseczke poprzesuwac minimalnie w dół albo w góre. tutaj i tak teksturowanie bedzie ważniejsze.

fajne detale. takie drobiazgi zawsze dodają uroku. tak trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeż napisał że Warmłotek :)... pare postów wyżej...

heh czekam na gobliny :)... z niecierpliwością...

jak się podszkole to chciałem po robić modele na bazie Dark Elves :)...

 

heh wogóle widze, ze tu dużo luda w Warmłotku siedzi :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;), aż się łezka w oku kręci :).... czasem jeszcze spotyka się porządnych ludzi... chocby gdzies tam z drugiego końca Polski :)... heh kocham neta :)... u mnie na osiedlu niewiele porządnych ludzi :)...

Te goblinki będą jakoś podrasowane przez ciebie, czy trzymasz się jako referencji zdjęć figurek, concept artów z Games Workshop...?

 

(a ja mam skin do gg z helsinga! :D:D:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrasowane gdzie trzeba i odpuszczone gdzie trzeba :D (tj np magowi nie bedzie widac twarzy, bo bedzie stal przodem do biurka, toteż modelwoanie twarzy jegomoscia skonczy sie na nosie xD, natomiast gdzie gobby będą widoczne np na drabinie, postaram sie by byly dobre, w czym licze ze mi pomozecie ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto i obiecany up :D

 

pomieszczenie_3.jpgpomieszczenie_3.jpg

 

Co zostało : grzybki w leju, rozsypane na podłodze, trochę broni tu i ówdzie, elementy ściany (bardziej wypukłe kostki, może jakiś gobelin z herbem), Potem wezmę się za gobboski : )

 

edit : w co będzie grac 3jka gobblinków przy stole ? oczywiscie w najstarszą warhammerową grę : 4,2,1 . Gra polega na rzucie kostą i oczekiwaniu by wypadło 4,2,1 na raz. kto uzyska taką kombinację ten otrzymuje punkt. 3 punkty prowadzą do zwycięstwa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie nie bardzo mi pasują. moze zrób z 2-3 wersje, rozniące sie wielkosci i jakimis detalami. te z half-life'a 2 bardzo fajnie wyglądają, mysle ze by pasowały.

 

worki z czyms tam tez do poprawy, w miejscu gdzie są zwiazane, powinno być ciasniej i dodaj jakąś line wokół - moze nawet bardzo grubą, w koncu to cartoon

 

do czego słuzy ta klatka z prawej strony? bo nie ma zadnego wejscia do niej :P zrob jakies drzwiczki z prętów i prostą kłódke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa :(, co do skrzynek to miałem zamiar rozróżni je texturami, różne wielkości już są,

 

co do worków -> poprawię : )

 

co do klatki : otwierana do dołu (tak, że więzień stoi na 'drzwiach'), zapomniałem o zawiasach u góry (tam widac takie wgłębienie, rączki i kłódka są pod pokrywą.)

 

Dzięki za koment : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz ładniej. niezły bałagan juz sie tam porobił. fajnie ze zmodernizowałes klatkę :)

 

przy biurku widziałbym jeszcze troche syfu. moze jeszcze pare kartek, jakies półeczki na scianie, na nich buteleczki, słoiczki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update : )) oceniajcie, wysówajcie sugestie, pomysły

 

pomieszczenie_8.jpg

 

zapodaje 2 werjse oświetlenia, prawdopodobnie bede robił scenke pod 2gą wersje :

 

zmiany :

zamiast gobba, w klatce będzie siedziała mała wywerna

 

pomysł na scenke dzienną :

 

gobliny w pełni pracy, jeden na drabinie, 2ch gra w 4,2,1, jeden przy taczkach jeden wrzuca grzybki a szaman przegląda księge.

 

pomysł na scenke nocną :

 

śpiące gobliny, na lewo jeden oparty o ten 'stól ze swieczką', drugi leży na deskach głową oparty o krzesełko, goblinski szaman leży z nosem w książce, na pieterku leży gobbo z głową na worku, koło drzwi zaraz pod dziurą leży gobbo w taczkach i wszystkie śpią, wywerna też śpi, a w drzwiach pojawa sie schylona High Elfka z łukiem albo jakimiś sztyletami (a'la legolas)

 

jeśli starczy mi cierpliwosci to zrobie obie, ale bardziej korci mnie 'nocna', czekam na Wasze opinie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych przedmiotów w scenie chyba wystarczy- jak będzie ich za dużo to chaos sie zrobi i scena będzie nie przejzysta. Czekam na Goblinki. Pomysł ze scneką nocną jest fajny. Światło OK...rozumiem, że jesli będzie noc to główne światło nocne będzie padać przez to wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - wejście + 2 świeczki - jedna na stoliku, jedna na głowie któregoś z goblinów/ przy nim. Właśnie nad goblinkami pracuję, tutaj updatecik : ) :

 

speed goblin head (około 45 minut - 1h xD), myśle że dokładniejszy model nie będzie mi potrzebny do tej scenki.

 

gobbo_pokaz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności