Skocz do zawartości

Darkcity - ilustracja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

góra pracy jest bardzo fajna,

w dole juz natomiast troche mi sie mniej podoba

szyny sa tkaie troche sztuczne, nie pasuja tu IMO

tramwaj tez srednio jescze wyglada, a stara sie byc glownym elementem pracy wiec mysle ze warto go jeszcze przemyslec jak ma wygladac

co do samej ulicy to tak jak omen radzi

troche brudu, zycia itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba - chociaż patrząc z perspektywy to wszystkie Twoje pracki mi się podobają także nic w tym dziwnego.

 

Nie znam się na malowaniu i takich sprawach jakie tworzycie tutaj w tym dziale ale powiem że pare pomysłów mam.

 

Ta lampa po prawej mogła by świecić, mógłbyś dorobić jakieś latające owady wkoło niej, pomysł z kotami też trafiony, fajnei by wyglądał kot idący po tym murku na górze. Lewa strona pozostaje pusta więc mógłbyś wkomponować jakieś kosze na śmieci czy coś takiego.

 

No tak czy innaczej to już sporą częśc pracy masz już za sobą więc z resztą nie powinieneś mieć problemów.

 

Tak trzymaj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a mi się właśnie wydaje, że jest całkiem klimatycznie, ale mało mrocznie :P Wygląda to na jakąś obskurną dzielnicę przemysłową, w której niewiele się dzieje. Mi się to podoba i jeśli to chciałeś osiągnąć, to jest ok ;) Coś mi nie pasuje z tymi linkami (trakcją?). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że przedstawię swoją interpretację, która wyjaśni może kilka decyzji, które podjąłem w trakcie malowania, a przede wszystkim brak innych świateł.

 

Mroczne Miasto - wiecznie uśpione, zatopione w mroku i beznadziei. Mieszkasz w nim i wydaje ci się, że jesteś jedyną żywą istotą. Mury są martwe, bardziej martwe niż kamień, z którego są zbudowane. Czujesz jakby chciały cię wchłonąć. Każdy przechodzień budzi twój niepokój. Są milczący i złowrodzy. Zawsze wychodzą z mroku albo mgły, nigdy nie dostrzegłeś żadnej twarzy. Nie możesz pozwolić, aby się zbliżył, aby na ciebie spojrzał. Gdyby tak się stało, nastąpiłoby... nastąpiłoby coś strasznego...

 

śmieci na ziemi to rzeczywiście dobry pomysł, może jeszcze pozostałości plakatów na murach. Z tym pierwszym planem jeszcze nie wiem czy warto coś wsadzać. Musiałby to być coś uzasadnionego i nie rozwalającego kompozycji. Hydrant - może, szczur byłby już zbyt dosłowny jak dla mnie. Na łuku chyba pojawi się jakiś kot - czarny kot oczywiście :]

 

jaki to kolor "żółty sodowy"? może lepiej podaj mi w RGB hehe, bo z nazewnictwem kolorów u mnie słabo :)

 

dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha

za ciemno, za jasno - ludzie mają naprawdę różnie ustawione monitory, ciężko z tym dojść do ładu. Zwłaszcza lcd mocno rozjaśniają. Ja próbowałem się dostosować do tej skali z ballistic publishing więc mam nadzieję, że mam w miarę ustawiony monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo sympatycznie. tylko te trakcje na gorze jakos mi nie pasuja - mam wrazenie ze cos sie dziwnego dzieje z perspektywa, to samo na dole - w pewnym momencie tory przestaja isc rownolegle do siebie i zaczynaja sie schodzic, i prawy dolny rog jakis taki pusty, chociaz tam kostke brukowa dac, albo co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z ta skala? jak sie jej uzywa?

 

bo ja tez pracuje na lcd i gdzies kiedys znalazlem do sowjego modelu ustawienie, zeby nie rozjasnial mocno i jest w miare ok, ale tez mam problemy, ze jasno, ze ciemno ludzie pisza... chyba na jakies eizo pozbierac trzeba...

 

edit: aaa teraz jak zmienialem, to widze o co chodiz, zeb 2.2 bylo an czarnym tle tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmrużysz oczy to trzeba tak ustawić jasność monitora (zaleca się przy tym jak największy kontrast) żeby te kolorowe kwadraty zlewały się z otoczeniem czyli tym kropkowanym polem. Jeśli kwadraty w środku są wyraźnie jaśniejsze niż otoczenie to masz za jasno, a jeśli są wyraźnie ciemniejsze to za ciemno. To tak w skrócie. Może ktoś się zna bardziej i wyjaśni o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot jest w lewym dolnym rogu. Ale wiesz jak to jest z czarnymi kotami na czarnym tle. Nie pasował na łuku bo musiałby być zbyt mały i wyglądał jak miniaturka. Wogóle nie spełniał swojej funkcji.

Tory są trochę krzywe, ale chyba nie zależy mi na realistycznym odwzorowaniu.

Właściwie uważam pracę za skończoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze tego kociaka dac wiekszego ? poprobowalbym troszke widoczek przy 1 planie nieco na ziemi polozyc, taki frog-view, np uwypuklajac to szybko rosnaca wielkoscia kocich lebkow. no i wtedy wiekszego kotka na 1 plan, tak jakbys polozyl aparat na ziemi i pstryknal zdjecie.

zgadzam sie co do swiatelka, zbyt zielonkawe jest, mogloby bardziej w rdze isc.

poza tym bardzo fajny klimacik i jest gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności