Skocz do zawartości

Blender 2.42


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nowe funkcje rzeczywiście wyglądają zachęcająco. Wie ktoś czy istnieje możliwość zmiany UI na przypominające 3dsmaxa? ;) Chodzi mi głownie o operowanie widokiem i edycję obiektów - przyciski niech będą tam gdzie są, ale obsługa myszy była dla mnie udręką przy ostatnim spotkaniu z blenderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja popieram Empecka, mi tez brakuje ngonów.... a źle sie bez nich modeluje bardziej zawiłe kształty. poza tym reszta jak najbardziej ok, jak ciecie edgeloopow i inne.coz.. pozostaje czekac do nowej wersji moze kiedys to wprowadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chce pociac jedna scianke to robi mi z sasiednich trójkąty... tzn w blenderze są tylko trisi i quady.. a przydałoby sie jak w maxie ze scianki mogą miec wiecej wierzcholkow.. po pocieciu faceós jak mi sie podoba spowrotem bez problemu moglbym ze wszystkiego zrobic sobie quady a tak miewam w blenderze problemy z dodawaniem faców gdzie mi pasuje. trzeba sie troszke napocic na merg'ować itp. mam nadziej ze wmiare to sensownie wyjasniłem.. nie wiem co empeck na to.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chodzi o scianki z wielu wierzcholkow a nie tylko z 3 lub z 4

Dokładnie - tego mi w Blenderku brakuje, jako że lubię bałaganiarskie modelowanie - robiłem tak w maksie, tak samo robię w xsi i właśnie brak ngonów (a nie UI które jest do opanowania) mnie odrzuciło od Blendera parę wersji temu.

 

Najzabawniejsze są posty na forum blendera w którym był poruszony ten problem: A po co komu ngony, bez nich się 'czyściej' modeluje ;)

 

ciekawie wygląda poprawiony LSCM, muszę się zainteresować, może wyrzucę Wings3d z mojej ruroliny ;)

 

O ile bez problemu będzie się przerzucało obj z XSI do blendera i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero od może pół roku albo troche więcej zaczołem używać ngonów jak na modo sie przesiadłem a wcześniej to niemal wszystkie modele miałem z samych czwórek zbudowanych choć niestety pare trójkątów też sie znalazło czasem ;-)

ale ile satysfakcjii miałem jak po godzinach poprawiania siatki w końcu same quady były ;-) tak to były czasy

a modelowanie jakby dłużej trwało ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności