Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Dwanaście prac Heraklesa-schwytanie Dzika Erymantejskiego"


Maqs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwsze próby uważam za niezwykle udane, mam nadzieję, że dalej będzie się tak układać. jutro lepiej skalibruję skaner. tak jak mówiłem wcześniej, ponad moje możliwości nie jestem w stanie rysować, mam nadzieję, że jury będzie o tym pamiętać

 

03on2.jpg

http://img48.imageshack.us/img48/3536/03on2.jpg

 

Maqs, ty jesteś od tłumaczenia o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL;d;d

Ja wytlumacze o co chodzi z tekstorowaniem, robimy cala scene ale bez tex, potem renderujemy 2 obrazy. Pierwszy to ladnie oswietlona scena, cienie itd. drugi render to taki... byle jaki:D gdzie kazdy model renderuje sie z konturami, render z konturami Avenger drukuje i maluje na nim tex (farbami), potem skanuje to i mixujemy kolorki razem z ladnym renderem, narazie przeprowadzamy testy, rozowa kredka w prezencie dla wladcy kiełbasy

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczylem modelowac futerko, tak sądzę

niestety rendera nie pokażę, bo coś mi siadło... muszę jeszcze dograć Vertex Paint z materiałem, naprawdę nie wiem co jest grane. w razie czego na tex wypalę, ale na dzis starczy tej zabawy

 

(to bardziej dla Maqsa ten screen, na gg go już nie ma ;/)

 

20xd7.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/7113/20xd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

wiem ze to koncept ale teraz nie wiem za bardzo na co się patrzeć, te posągi jakoś odciągają uwage od głównego motywu.

a, posąg nr 1 świetnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że posągi odciągają uwage od głównego motywu, może jakbyś je oddalił... poza tym to modele super szczególnie posąg nr. 1. Proporcje pewnie się zmienią bo narazie główna postać jakaś taka malutka się wydaje :) no i coś pusto w tle.

 

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz to nie postac malutka tylko dzik wielki (wedlug mitu skubaniec byl niezle przerosniety) chociaz jak teraz na to patrze to chyba herakles powinien byc nieco wiekszy, dzieki Mariusz, jutro zabieram sie za posag numer 2, chcialbym jutro tu przeczytac kilka komentarzy na temat conceptu, interesuje mnie wasze zdanie na temat oswietlenia, pozycji dzika, heraklesa oraz otoczenia. My z Avengerem jakos nie mozemy nic sensownego wymyslec ( a jak na zlosc blender wykazuje niechec do pracy i ujawnia swoje braki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska: z tym dof'em racja :( inna rzecz, że Blender nie liczy go w jednostkach tylko pixelach = zmieniam res, zmienia sie rozmycie. spoko, postaram sie coś z mgłą zrobić dodatkowo

 

Maqs: wezmę jednak tego a-bit-more-high-poly dzika, teraz herakles jak wklejony wyglada w ta scene, a dzika mozna ze schodami porownac ;]

 

Mariusz Grabon (i Kreska): poprzesuwam dzisiaj rzeczy jak radzicie, zmienię pozę, żeby go za łep łapał (jeśli mi się to uda, jestem od 2d niestety)

mam nadzieję jeszcze dzisiaj znaleźć czas na koncept

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest nowe zalozenie, akcja bedzie dziala sie w miescie, Herakles bedzie trzymal dzika za cos tam i ciagna za soba, w miescie beda widoczni ludzie, oprocz heraklesa na pierwszym planie pojawi sie starszy mezczyzna wpatrujacy sie w heraklesa i dzika (ze zdziwieniem) na koncept bedzie trzeba poczekac bo kazalem Avengerowi pobrac demo zbrusha i teraz ma podniete nie z tej ziemi:D

Zastanawialem sie nad wygladem sarszego mezczyzny i tu taka glowka na szybko, niestety nie udana:/ ale to tylko taki tescik:D

99dd0805410c2004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychudź ją, szczegółnie w okolicach policzków i otaczających kości

dodaj głębsze zmarszczki nad brwiami po środku

 

Avenger ma podnietę nie z tej ziemi i nawet w opis sobie wrzucił, chociaż dopiero jednego speeda namalował w tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna wersja nieco:

 

Herakles wraca po wieloletniej wyprawie ze zdobyczą, lecz okolice domu, porośnięte niegdyś winogronem zamieniły się w zapuszczone krzaki i karłowate drzewa. Oszołomiony, nieświadomy co sie dzieje popuszcza sznury trzymające dzika. Pozostał jedynie starzec (po lewej), pamiętający początek wyprawy herosa. Dostrzega powracającego Heraklesa i podbiega obejrzeć łup. Zauważajac, że bohater uwalnia zwierzę, wyciąga rękę w geście rozpaczy, lecz nic już niemoże poradzić, czas go nieoszczędzał.

 

5bb712c8852e955d.jpg

http://images4.fotosik.pl/107/5bb712c8852e955d.jpg

 

poradźcie co zrobić, żeby to bardziej przypominało podwórze domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch... no cóż, schywatł o przyniósł do domu, a my wymyśliliśmy inne zakończenie, żeby było oryginalne. z pewnością nie jest to zniszczenie mitu na poziomie "Herkulesa" Disneya. jeśli jednak jest to argumentacja bezsensowna, cóż - wrócimy do konceptu bez uwalniania dzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, czy ojcem heraklesa nie byl przypadkiem zeus ?? ;p no bo w sumie w regulaminie jest opis ze interpretacja czas i miejsce akcji dowolne, ale jezeli juz robicie wystroj antyczny to nie zmieniajcie az tak historii.

 

Modele fajne tak btw :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, chodziło mi o przybranego ojca...

Amfitrion, który na krzyk dziecka przybiegł z mieczem zobaczył tylko uduszone węże. Zorientował się, że Herakles jest synem boga.

...ale niech będzie, jakiś losowy starzec, który jako jedyny (Herakles po zamordowaniu dzieci uciekł od żony) pamiętał o wyprawie.

dzięki Sanki za zainteresowanie, czekam teraz na Leru czy jest w stanie to zaakceptować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje pomysłu na prace, a ten obrazek (lol) , mi nie pomaga, dziczek się rzuca do przodu bo co? a herkulesowi cos oczy wyżarło że starca nie zauważył? czy może brał udział w 13 nieoficjalnej pracy , kto wiecej zioła wypali? naciągane to wszystko troche, heh , mam nadzieje ze te modele sie nie zmarnują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dzik sie rzuca do przodu, hmm moze dlatego ze to wielka dzika swinia, a nie oswojony jamnik?? co do obrazka to koncept, hmm wiesz obrazek jest dla mnie akurat nie dla ciebie, ale spoko nie jest po to by go podziwiac tylko pomodz wyobrazni, nie no oczy:D:D zwykle czepialstwo, jak juz tak wszystko wymieniac to jeszcze dodaj smieszne ubranko heraklesa ktore wyglada jak kora drzewa;d i dziwnie postawione posagi, a pozatym caly czas cos dopracowujemy i obmawiamy, ale nie mamy czasu tego przelac na concept bo mamy wiele innych zajec;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może oznaczajcie te obrazki jakoś , bo nie wiem co mam komentować , a chyba po to jest to forum mniej wiecej, dzik wyrywałby się raczej w kierunku dziadka , Maqs przecież mi chodziło o spostrzegawczość Herkusia, dobrze o tym wiesz, nie udawaj greka . (rotfl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedynie koncept i raczej nie widze tu żadnych powodów do niezdrowej wymiany zdań, może coś o samym koncepcie: napewno za dużo zieleni ja bym tu z chęcią zobaczył więcej kamienia posągów itp. ale znam was i wiem że koniec będzie o wiele... wiele... wiele, no chyba tyle :)

 

Powodzenia i nie szturchać się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka... tak mi się jakoś wydaje że pomyłke to ty zrobiłeś nie pisząc coś w stylu "ja to widze tak" przecież to tylko koncept i poco to szukanie czegoś w niczym, zamiast powiedzieć co zmienić to najlepiej kogoś skrytykować, przecież oni mają potencjał... chyba to widać po modelach i tex.... nie lepiej pomóc i powiedzieć co zmienić... przecież o to się cały czas pytali, no nic powodzenia wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne modele, ale zaproponowane sceny mało do mnie przemawiają :(

Żeby użyć wszystkich modeli możecie np. zrobić scenę w której Herkules niesie już zabitego dzika przez jakąś świątynię - będzie miejsce na Herkulesa, dzika i posągi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby użyć wszystkich modeli możecie np. zrobić scenę w której Herkules niesie już zabitego dzika przez jakąś świątynię - będzie miejsce na Herkulesa, dzika i posągi :)

 

świątynia to fajny pomysł też myślałem o tym może być też jakaś wioska przez którą idzie z dzikiem na ramieniu :), a przygląda mu się starzec który kłuje w kamieniu posąg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności