Jump to content
tweety

O sprzęcie i nowościach na rynku

Recommended Posts

kupuje 300

ciągle mi zoomu brakuje, takie zboczenie po canonie S2 (12 x)

zastanów się po co ci tak duży zoom. spłaszcza tylko zdjęcia i niepotrzebnie zacieśnia kadry. na koncertach rzadko używany chyba, że chcesz walić z 200m. lepiej podejść pod scenę ze stałką 50mm albo zamiennikiem KITa i chwytać zarówno detale jak i ogół.

Guest eax

tweety nastepnym razem wezme cala optyke ;)... kiedy zlocik?

Pozdro,

EDIT:

a ja bede mial do sprzedania swojego pentacona 200/4 ;) tego stalo ogniskowego, mam nadzieje ze dostane rekomendacje od tweetego ze to dobry obiektyw;P. Jest ktos zainteresowany?

jak najbardziej potwierdzam słowa eax'a: Pentacon 4/200 to jeden z lepszych stałych manualnych szkieł. po zastosowaniu przejścia Canon/M42 otrzymujemy ogniskową 320mm a dodając do tego np: konwerter 2x otrzymujemy 640mm (przy f:8).

poza tym jego waga skutecznie pozwala na pewne utrzymanie sprzetu w rękach co nieweluje drobne drżenie rąk dzięki czemu możemy nie bać się, że zdjęcia wyjdą poruszone lub nieostre.

ogólnie szczerze polecam! ja mam nawet uszkodzonego (przesłona nie otwiera się do pełnego 4 - stoi na jakimś niepełnym 5) i nie zamienię go na nic innego (chyba, że jakaś SIGMA f:2.8 za 4k pln)

Pozdrawiam

1/60 to dosc dlugi czas jak na zdjecia w reku na koncercie. Ja bym to juz powoli kwalfikowal na statyw.

Kiedys slyszalem i sam sie do tego stosowalem, ze 1/30 to jest taka granica czasu na robienie z reki (to jest pierwszy czas kiedy otwor migawki otwiera sie zupelnie, oczywiscie w starych lustrzankach), a i tak latwo poruszyc. Nie wiem jak to sie ma przy cyfrowkach. Poza tym cyfrowki kompaktowe maja to do siebie ze mimo duzych czulosci jakie mozna ustawic, to maja bardzo male swiatlo obiektywu (o czym juz wspomniano)co dosc mocno wplywa na expozycje.

Pozdrawiam

Akurat na koncercie niewiele Ci statyw pomoże bo to fotografowany obiekt sie porusza. A co do utrzymania w ręce to można i dluższe czasy niż 1/30, zależy "od ręki", od tego jaką masz ogniskową (im dluższa tym obraz bardziej lata) i ewentualnej stabilizacji w aparacie.

Jeśli chodzi o otwarcie migawki przy 1/30 to masz rację, ale tak było w zenicie - to również czas synchronizacji z lampa blyskową. Obecnie jest to przeważnie 1/90 albo 1/125.

araneus: co do statywu to niekoniecznie. jeden facet rozstawił Nikona D70 na statywie Manfrotto i cały koncert sfocił w ten sposób :]

Guest eax

sprzedaje swojego PENTACONa 4/200 za 200PLN - technicznie sprawny, osnlonka przeciw sloneczna troche krzywa ;) dlatego daje ja za free. Zadnych luzow, zadnych rys, prawie jak nowka... Jak ktos chetny prosze na PM ;).

Heliosa to ja ci moge sprzedać. ale mógłbyś mi jakąś stałke Zeissa opchnąć :]

Guest eax

o nie nie panie ;) na zeiss'y to ja tez poluje i swojego 1,8/28 nie oddam ;). To chyba najlepsza optyka na m42 - zeiss-jena. Ja szukam jakiegos szerokatnego teraz nawet ponizej 18.

P.S

Jak ktos jest zainteresowany moim heliosem to tez na PM.

Pozdro,

EAX

Sepia osiągnięta w aparacie poprzez odpowiednie ustawienie White Balans:

IMG%20798.jpg

i tu małe pytanie czy ustawienie wb to jakiś konkretny tryb czy wprowadzany z wzorca żeby uzyskać taki efekt ?

chodzi mi o coś takiego:

ee2717bcc9b59a3d.jpg

czyli punktowe ustawienie na układzie współrzędnych według trzech pól: B, G, A, M. tutaj konkretnie pojechałem punkcikiem w górę czyli w G i bliżej A. dzięki temu zdjęcie wyszło zielonkawe :)

Pozdrawiam

Chłopaki a ja z problemem natury technicznej, mam syf w głebi mojego obiektywu i to chyba na ostatniej soczewce bo skubany wychodzi czasem na fotkach, bede musiał wyczyścić obiektyw ale sam wolałbym tego nie robić choc rzadna to rewelacja ale lubie kiedy autofokus działa i takie tam. Precyzując:

Gdzie na terenie warszawy moge to zrobić *(u godnego polecenia fachowca)

No i za ile to mniejwięcej ?

obiektywy 70-210 mm i np 28-84mm (jesli są takie :) oba będa miały niby zoom 3x

a uzyskane "przyblizenie" będzie zupełnie inne w obu przypadkach, lepiej chyba jednak patrzec na ogniskowe ew. kąt

jesli jestem w błedzie to sprostujcie..

-_-

przeciez na fizyce ognisko soczewki znaczylo sie symbolem "f" :P

Niestety to i tak daje mi zoom okolo 3x... gdzie szukac jakiegos hiper obiektywu z zoomem 20x ? Czy musi on miec ogniskowa w stosunku np. 10 / 200mm ? :D

Tak szczerze to nie polecam takich obiektywów, jak zależy Ci na długich ogniskowych to lepiej kupić np 70-200 i drugi 28-50 do szerszych kątów. Albo stałoogniskową 300 mm. Niestety duża rozpiętość ogniskowych w zoomach ostro daje po jakości zdjęć

hmm... a nie ma takich ze stalym zoomem ? zebym nie mogl zmniejszyc... tak jak sa obiektywy (soczewki?) do trybu makro, tak interesuja mnie obiektywy na daleki zasieg o_O

durne pytania zadaje, nie? xD

no właśnie piszę o stałoogniskowych ;] Jakościowo dają lepszej jakości obraz i zazwyczaj są jaśniejsze, poszukaj jakiegoś konkretnego 300 mm albo i więcej jeżeli potrzebujesz :)