Skocz do zawartości

Pojazd 3D: RENAULT Megane RS_kopia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nooo z szybami to mala zmiana planow bo z tylu musza byc plexi poniewaz przy tyniej szybie bedzie intercooler a bocznymi tez musze wloty powietrza (dodatkowo) wprowadzic :D Wiec roboty tyle ze szok - ale sam chcialem hehe Przednia szyba bedzie szklo (zgodnie z przepisami FIA) a reszta plexi :D Na razie bede meczyl silniczek do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak traci proporcje? - modeluje silniczek z blueprintow... No chyba ze firma ITALERI (od plastikowych modeli) sie walnela gdzies... ;P Mam troche fotek tego silnika i te kable i tak pojda z dymem :) Tam bedzie przekaznik od wtryskow na przewodach metalowych... Chce zrobic jakis zblizony zarys tego silnika - zeby przez szyby bylo cos widac. Mam pare fotek tego silnika (live) - ale nie bede szalal zbytnio... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ty sie tak nie bulwersuj, bo palpitacji dostaniesz ;)

silnik jest ok tylko kable proporcji nie trzymaja i sa za cienkie, rozumie uproszczoną ideę ale to będzie widać i moim zdanie za bardzo odstają.

wiesz obserwator finalnego dzieła nie będzie wnikał w to czy przewidziałes przekaźnik :p zobaczy te cienkie niteczki i tyle.

wiem że sie detali uczepiłem ale nic nie poradze zrób jakiś kardynalny błąd to sie z chęcia na niego przesiade hehe...

...a ze dobrze robisz to moge tylko detali, no nic działaj dziełaj.

a i zapomnij o tym silniku w polonezie, hehe, zastanawiam sie co najpierw by ten poldek zgubił, oj to byłby dramat :p

spedziłem 7 lat w polonezie nie ma siły rozłozyłby sie na czynniki pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie no ja jestem spokojny tylko mnie straszysz ;P A Poldek taki istnial (nadal istnieje - ostatnio nawet go wyremontowali i nawet odpalil :D ) i podobno byl baaaardzo trudny do opanowania... :) Kabelki juz poszly sie pasc - zmienilem to tam wszystko bo fajna fotkeznalazlem i juz wiem co i jak :D Bede robil tak zeby klapa byla otwierana (beda wykonczenia blach) zeby zobaczyc to cudo w srodku hehe :) Dlatego musze sie bawic w kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancie przetrzymal to Renaulta tez zniesie ;) A silnik jest low poly wiec nie powinien sie az tak meczyc ;P Poza tym "jak sie bawic to sie bawic" - a gdzie tam do zawieszenia i roznych innych elementow hehe. Dam rade... Pozdrowionka!

 

P.S.

Co myslicie o nadaniu barw bojowych zespolu LOTOS Race & Rally...?? Hmmm??

tenzr6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak silnik będzie to trudno żeby wnętrza nie było, a wogóle to poza swoją wizją scenki czy co tam masz zamiar zrobić to zrobił bym takie cuś co widziałem nieraz i robią to w photoshopie (czy tam innym do 2d), a mianowicie wyrenderujesz karoserie i cały środek silnik zawieszenie itd. i później zrobisz w niektórych miejscach na karoserii przetarcia jakby przez które widać środek. Widziałem takie rysunki i bardzo mi się podobały takie rozwiązania no i Twoja ciężka praca nie poszła by na marne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wersja w studio (ale z HDRI bo sie mi to podoba :) ) i bedzie wersja w akcji (na odcinku specjalnym ) i palnuje jeszcze w garazu (troche czesci do okola itp). Chce zrobic ogolnie plener i w zamknieciu w celu pocwiczenia modelowania czegos innego niz tylko samochody :D

 

Pozdrowionka i dzieki za uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damusTo: Hehe ja rozkleilem model Ferrari i obfotografowalem ten silnik (po prostu zrobilem sobie bluesyprintesy) :D Teraz bede robil skrzynie biegow a pozniej rozne pierdulki w sensie elektryka itp a na koncu kolektor wydechowy, dolot, turbiny itp. :)

 

pecet: i tak go wyrenderuje na palecie - bedzie stal w kacie garazu :) Chce go zrobic jakby byl po wybuchu... No wiesz... usmarowany od oleju itp. Pocwicze przy tym teksturowanie :D

 

Po jutrze biore siue do roboty bo podobno pogoda bedzie brzydka wiec posiedze w domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek: hehe moze faktycznie czasami sie nudze ;P

 

Dzisiaj mialem nieoczekiwany zwrot akcji w pracy dlatego z modelowania nici - po prostu nie mialem sily dlatego sie zabawilem :D

0134xt2.th.jpg

Wyglada jak "w powietrzu" ale co tam... dalem zeby nie bylo ;P

Pozdrowionka! Ide ladowac baterie biologiczne bo trzeba jutro skrzynie biegow dorobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor chodzą słuchy że masz za krótki Viewport żeby rozpedzic to do maksymalnej prędkosci ;) moze podepnij monitor na dłuzszym kablu hehehe

albo nie bo jeszcze wyskoczy :P no chłopie praca sie migasz a robota czeka ;)

Hm machne i ja czerwony lakier u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhy nie wiem wy tu się chyba rozwodzicie na temat umiejscowienia silnika a Wiktor chyba poprostu umiścił go centralnie tak jak w Renault Clio V6 jak tamto jeżdzi to i to powino:P

Wiktor a jak tak zrobiłeś silnik, to mam pytanko czy będzie go widać przez szyby bo Clio ma zabudowany silnik to chyba ze względu na chalas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak... Polaczony silnik z nadwoziem bedzie przez konstrukcje w oparciu o profile polaczone z karoseria. Co do umiejscowienia calego silnika to bedzie tak jak na screenie (dawalem juz wczesniej):

0115ed4.th.jpg

Jak widac cala skrzynia biegow sie zmiesci :)

Vieport nie musi byc dlugi - to do setki nie potrzebuje dlugiego odcinka :D hehe

a mrkrzysiek ma racje - samo kontruktorzy pchaja silniki na tylnia kanape hehe Silnik bedzie widac przez szyby, zrobie tez wersje na postoju z otwarta klapa tylnia... bedzie odgrodzony od kabiny poprzez plexi...

pecet wszystko bedzie dzialac ;P Nie takie cuda widzialem... Jak Maluch z silnikiem 1.6 z Hondy potrafi jezdzic to takie Renault tez by potrafilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uklad jezdny, zawieszenie, hamulce sa juz przystosowane? Zeby zadnej katastrofy nie bylo, jeszcze Tobie renault panel boczny w Max-ie zgniecie:D Ogolnie podziwiam to wszystko! Wielki respekt Wiktor! W jednym z ostatecznych renderow moglbys wrzucic dwie meganki - jedna z tym silnikiem od gto i jakos tam fajnie pokolorowana w bojowe barwy i druga bez spojlera, bez "kolorkow", taka bardziej fabryczna:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3tz: zrobisz do swojej fury silnik i bedzie fajnie :D A silniik jak juz wspominalem jest robiony po najnizszej linii oporu hehe

---------------------------

BizU: bedzie poprawiony troszke :)

---------------------------

dariusz: Nie no silniki teraz beda same na forum... ;P

 

Dzisiaj powinien byc jakis łupdejt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem to czas jakis temu ale mam wrażenie patrzac na to co powstaje że to nie moze do kończ atak wygladać, mam na mysli głównie skrzynie, dlatego chciałbym np fotkę tego plastikowego model w podobnym ujęciu zobaczyć, ale spoko jak nie masz czasu czy mozliwosci to nie bede z tego powodu blokowal dróg do Szczyrka czy podbózał tamtejszej ludności, nie bede też porywał tam kobiet i grabił kosciołów bo ja w zasadzie spokojny gosć jestem.

A interesuje mnie to bo jak robiłem suprę to miałem tylko kilka fotek w stylu otwarta maska i poległem na tym, teraz na Cobre mam sporo więcej tylko że różnych wersji/replik i znów powstało zamieszanie, natomiast ty wydaje mi sie masz szanse tak całkiem poprawnie i do rzeczy to zrobić z tad te moje zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damusTo: sprawa jest taka ze model plastikowy (jezeli chodzi o czesci) jest troche ubogi... Chodzi o to, iz jest to ogolny, zblizony zarys... Wszelkie pierdolki, kabelki, srobki trzeba ze zdjec zerznac :) Mam bardzo dobre zdjecia we wspomnianym katalogu i na nich bazuje jezeli chodzi o szczegoliki... Podejrzewam, ze musialby byc model w wiekszej skali zeby mial wiecej szczegolow, zalezy to rowniez od firmy - ja mam z "Italeri" - ktore w ostatnich latach (ze wzgledu na konkurencje) zaczely sie poprawiac jezeli chodzi o odwzorowywanie oryginalu...

Oczywiscie chcialbym to w miare mozliwosci fajnie wykonac :0 Zobaczymy co wyskrobie dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności