Skocz do zawartości

Obiekt 3D: pokój... :|


Gość shady08

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shady08

witam jestem tu nowym użytkownikiem i także od niedawna zajmuje sie grafiką 3D i pracuje w programie cinema 4D r9

a tu prezentuje wam mordke którą sam zrobiłem...

39c28bb1d278b7b4.jpg

wypowiedzcie sie na jej temat...z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Uuuu aż sie chce coś ostrego napisać :D no ale ok pierwszy post to mozna jakoś wybaczyć i przywitać na forum :D ale co do pracy to kompletne dno ! a co do tematu "pokój... :|" to myslałem ze to w sensie viz czy cos a nie sphere z nie wiem czym :|

Duzo jeszcze przed tobą początki zawsze są trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shady przed napisaniem posta i wystawieniem w nim pracy, zastanow sie jak moze zostac przyjety. Poogladaj inne pracki na forum i porownaj choc minimalnie poziom. Na pierwszy Rzut oka widac ze praca odstaje duzo w tyle. Pocoz sie narazac na ostra krytyke ktora w poczatkach tyko zniecheca

No ale kazdy kiedys zaczynal wiec przydala by ci sie jakas pomoc.

 

Skoro to twoje pierwsze praca, sproboj sie zabrac za cos latwiejszego.

NAjlepiej to wogole zaczac od Tutoriali, wykonywac prace ktore sa opisane jak je zrobic, poznawac przez ten czas coraz to rozniejsze tajniki.

Gdy bedziesz sie czul na silach, sproboj stworzyc cos malo skomplikowanego. Chocby Monitor lub jakis glosniczek. Nadaj materialy i ciesz sie efektem. Motywacja pojawi sie sama. Gdy bedziesz sie czul juz mocny w Obiektach czy jakis prostych scenkach, zabierz sie za Organike, gdyz ona jest jedna z trudniejszych,jak nie najtrudniejsza kategoria modelingu.

 

Przedstawiona wyzej praca nie prezentuje sobą nic. Dwa wtloczeia, dwa wypuklenia i wygladzenie. Zadnym sposobem nie moge wyobrazic sobie tutaj Twarzy.

 

Aha i zmien nazwe watku bo jhest troszke omylna.

raz to nie scena tylk OBiekt a dwa nie pokój tylko Twarz/Głowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak przesadzacie tak od razu mieszając kolegę z błotem... wszak nie jest to dział Galeria, tylko WiP. W końcu po to jest ten dział, żeby od czegoś takiego dojść do czegoś dużo lepszego.

Niemniej jednak, dotychczasowa praca nie przedstawia się najlepiej, za mało na konstruktywną ocenę. Myślę, że tego typu obiekty nie są zbyt dobre do nauki, chyba jednak lepiej zacząć od czegoś, co wiemy jak wygląda i spróbować to odwzorować.... na przykład chociażby swój pokój, na co liczyliśmy patrząc po nazwie wątku.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shady08

heh dostałem troszke po dupie za tytuł niz za prace bo sie pomylilem... bo robie własnie coś w stylu pokoju i mi sie nazwa wpisała za co sorka zadaża sie pomyłka..a co do pracy to heh chcialem sprawdzić nie tylko jak wyjde w tle lepszych grafików ale sprawdzic jak na to zareagujecie... ja nie bede odrazu taki dobry ja wy, i chciałem prosić o kilka rad a nie krytyke.. mozecie usunąc topic, jak coś to wrzuce wam zaraz render tego pokoju ale on bardziej będzie znajdował sie w dokończonych pracach a nie tu gdzie pokazuje sie początkowe projekty.

P.S. z góry dzięki za "wyrazy uznania" widać można sie od was dużo nauczyć... np. jak śmiać sie ze słabszych, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shady08

no jak widać.. :|

zaczyna sie zasyp forum jakimis smieciami czy co, co to ma byc zart ? ale widzac ilosc postow to ktos se jaja robi :|

;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm nio cóż ja sie nie znam na dowcipach ale shady08 przejrzyj sobie forum jak wyglądają prace i jak wygląda twoja praca na tle innych ..Nikomu nie chodzi o wyśmianie Ciebie czy zniechęcenie do grafiki chodzi o to ze to jest największy portal CG w Polsce i serio chcemy trzymać tu wysoki poziom.. a jeśli masz jakieś pytania czegoś nie umiesz znaleźć w helpie lub tez potrzebujesz po prostu helpa od bardziej zaawansowanych to wal jak w dym :) nie ma co sie spinać tylko nie wrzucaj czegoś w czym nie ma żadnej inwencji twórczej a jedyna praca jaka w to włożyłeś to była nauka interfacu :) no rozumiesz o co chodzi..

pozdrawiam i życzę wytrwałości i sukcesów na arenie 3D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shady08 Nie mozesz mieć do nikogo pretensji ze krytykują lub sie smieją ;) to raczej ty powinienes popracować wiecej nad tym obiektem bo nawet nie ma co oceniać. A kuciel ma akurat w tym wypadku racje.

Nie załamuj sie, albo nie złosc sie tylko do pracy, nastepny bedzie napewno lepszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy to przechodzi(l)

 

hehhe jak patrzę na tą grafikę to aż wracają wspomnienia... pamiętam jak zaczynałem od Blendera i zrobiłem skaczącą piłkę hmmm właściwie to była kula chyba niebieska na czarnym tle i sobie tak podążała góra i dół... ale byłem dymny wtedy :) heh się miało poziom zabójczy (ze śmiechu)

 

no cóż każdy to przechodzi a później z biegiem lat ciężka praca owocuje ale to zależy od ciebie jak bardzo ciężko będziesz pracował takie będą rezultaty.

 

No cóż grafika 3D wymaga poświencenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sofa z parkietu musi byc wygodna, koles z posera co ma 14 zlaman w lokciu kosmos za oknem i eminem, a gdzie glowa z pierwszego obrazka ???? no teraz to zaczyna czyms byc, rob dalej i pytaj jak niewiesz tu jest pelno chetnych osob ktore pomoga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą radę: zanim weźmiesz się za materiały dopracuj modele. Jak na razie to jest tam kilka podstawowych brył. Dodaj jakieś szczegóły, np. pzrerób ten "obrazek" - dodaj jakąś ramkę, załam kilka krawędzi. Dodaj jakieś szwy na "sofie", podziel ją na siedziska, oparcia itp. Wymodeluj jakieś wypukłości na "doniczce". Wymodeluj okno, zrób w nim ramę, klamki, wzoruj się np na oknie w swoim pokoju. Wtedy to zacznie lepiej wyglądać. I przedewszystkim wywal te materiały, na razie modeluj w jednym, standardoym materiale, wtedy będzie lepiej widać szczegóły.

 

I nie obrażaj się na krytykę, staraj się z niej coś czerpać ;-)

 

I ĆWICZ MODELING!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności