Skocz do zawartości

Logo dla strony o motocyklach


odwyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Właśnie próbuje zrobić logo dla strony o motocyklach (dokładnie chopperach). W założeniu nie ma to być logo nawiązujące prosto do motorów, ale takie żeby dało się wykorzystać do różnego rodzaju pierdółek reklamowych. Troche to zamotane, ale pokaże szkic:

bb.jpg

strona roboczo nazywa sie - polski chopper (skojarzenia do programu na discovery jak najbardziej trafne) i logo ma mieć elemetny, które bezpośrednio będa nawiązywać do naszego pięknego kraju.

a tu pierwsze próby w photoshopie:

 

http://i59.photobucket.com/albums/g314/Odwyk/aa.gif

 

na razie bez szaleństw, bo forma mnie nie zadowala do końca, ale nie wiem co razi lub co można by zmienić, więc czekam na rady bardziej doświadczonych kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

idź bardziej w stronę motocykli a nie "polskości" narazie to może być logo gmachu na Wiejskiej a nie strony o motocyklach ;) Element narodowy dał bym jako jakiś bardzo delikatny, subtelny akcent. Jeżeli to stronka o chopperkach to niech logo będzie agresywne, dynamiczne, niech zabija "rykiem silnika" ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na OCC sie wzorować nie chciałem, bo toto już oklepane, a że elementy patriotyczne to sam się orzeł narzucił - zbyt nachalne? tylko, że nie bardzo mam pomysł jakby to wpleść bardziej deliktanie :(

 

ps: nie chciałem żeby głowa za bardzo pis(s)owato wyglądała (jak mi ktoś powiedział) - udało sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej jeżeli będziesz wykorzystywał logo do "różnych pierdółek reklamowych" to będziesz musiał robić na wektorach a dzierganie krzywymi w shopie na dłuższą metę odpada. Będziesz musiał wyposażyć się np. w Illustratora lub Corela. To tak przy okazji :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w szopie to jest na wektorach - pen rządzi :)

na razie ważne jest to by to logo wygladało agresywnie (pierwsza wersja przypomniała nietoprzeza z głową kury) i w miare prosto, by się od razu kojarzyło z tą stroną.

a kilent może nie wiedzieć co dla niego dobre i chyba czasem warto go uświadomić ;)

 

edit:

vorek, uczyc sie nowego programu... oj.. oj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedlem do wniosku, ze bede obok robił drugie logo - potem koleś sam wybierze które lepsze.

 

Tylko 2 projekty ? no to nie bedzie miał zbytnio dużego wyboru, zrób 3-5 zupełnie odmiennych koncepcji, żeyb klient miał z czego wybierać. Robisz też typo czy sam znak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten brief podsunął mi imo całkiem ciekawy motyw – może wykorzystaj charakterystyczne skrzydła husarii. Jakaś fuzja skrzydeł z kołem? ehehe

 

--Edit--

 

Taką czcionkę możesz sobie podarować. Poszukaj jakiejś bezszeryfowef. To drugie też jest za bardzo skomplikowane i w pomniejszeniu będzie nieczytelne. Poza tym w 2giej wersji obróciłeś głowę orłowi w stronę Rosji hehe. Zabieg stosowany już w przeszłości, ale chyba dzisiaj by się nie przyjął :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóz, po konsultacji zostaje jeden projekt - orzełek. nie mam siły ani chęci robić nic ponadto więc od razu:

1_P2006929054.jpg

na razie chciałbym sie skupić na formie i kompozycji całości - tło, tekstury czy czcionki to pieśni przyszłosci.

jest jakis progres czy dreptam w miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo to ciezki orzeszek niestety trzeba miec glowe na miejscu imo zadne z powyzszych nie jast fajne, rozumiem ze chcesz konieczne nawiazac do polskosci czoperow i polaczyc motorek no to mozesz miec problem ;]

 

powertuj moze zalapiesz natchnienie jakies :

 

http://images.google.pl/images?q=logo%20polski%20&svnum=10&hl=pl&lr=&sa=N&ndsp=20&tab=wi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis progres czy dreptam w miejscu?

 

Cofasz się...

Dalej nie czuć motorków, to coś pasuje ale na logo dla młodzieży wszechpolskiej :/

 

Kombinuj dalej, wciągnij szkicownik, ołówek w łapę i pomyśl chwilkę a nie bawisz się bevelami w shopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mało ambitny jesteś, albo pracujesz bez przekonania jak urzędnik - wiesz, jeśli się nie jest w stanie choćby odpowiedzieć nt. rad, które dają inni, to cała zabawa w forum nie ma sensu

 

moim zdaniem ciekawe mogłoby być koło, z jakimś ostrym bieżnikiem i skrzydłami (husarzy?) idącymi w dół (na końcu np. krótkie płomienie dodać)

 

ewentualnie opona zostawiająca ślad na "ziemi", i tam odbite Polish Choppers, a na osi koła dać tego orła (albo w tło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klicek

wg. mnie wystarczy sama nazwa i kolorystka i już mamy podkresloną polskość

 

@vorek

widzisz, takich skojarzeń chciałem uniknąć dlatego zmieniłem forme tego orła - dałem skrzydła bardziej przypominające husarskie, głowe orła też zmieniłem, ale niestety, cokolwiek co jest w jakiś spoósb patryiotyczne (żeby nie powiedzieć narodowe) niestety kojarzy się z tymi hmm... osobnikami (żeby nie obrażać ludzi)

 

 

ewentualnie opona zostawiająca ślad na "ziemi", i tam odbite Polish Choppers, a na osi koła dać tego orła (albo w tło)
ooo.. to jest ciekawa propozycja - bedzie i chopper i orzełek jako "felga" koła - popracuje nad tym, dzieki!

 

ps: update będą rzadko bo mam ostatnio dużo innych spraw na głowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobic dobre logo to naprawde trudna sprawa. Photoshop nie jest do tego dobrym programem, jesli logo ma byc wykorzystywane do roznych materialow reklamowych to musi byc jak najprostrze i co wazniejsze zrobione w wektorach.

 

moze sprobuj isc w inna strone - ponizej przyklad (mialem chwilke wolna w pracy to machnalem, chociaz nie jest to wysokich lotow)

 

polishchooperscr0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności