Skocz do zawartości

zestaw komputerowy - masz podobny? to napisz jak się pracuję na nim pod 3Ds Max


zajawkarz

Rekomendowane odpowiedzi

Asus P5B-V DH Deluxe (HDMI) Intel G965 870,00

Radeon X1950XTX Gigabyte 512MB VIVO / 2xDVI 2 099,00

GoodRam DDR2 1GB 800MHz 500,00

Zasilacz Thermaltake PurePower 480W Butterfly black 370,00

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1 368,00

Razem brutto:5 207,00

 

System 64 bit - Windows Vista

Wersja 3D Studio max: 9 64 bit

Tablet: w granicy 500 zł

Dodatkowy ram w przyszłości: 3GB

 

Ps. Sprzęt jest również do grania dlatego nie kupuję karty profesjonalnej.

 

Za jakieś max 3 miesiące będę miał pieniążki na taki sprzęcik. Zastanawiam się czy taki sprzęt wystarczy do bardzo szybkiej i profesjonalnej pracy. Czy może warto poczekać na procki czterordzeniowe, które intel ma zamiar wypuścić chyba jeszcze w pierwszym kwartale 2008?

 

Zdaję sobie sprawę, że nowe procki są nie dopracowane, ale według pewnych testów szybkość wykonanych renderingów wykazała, że o jakiś 80 % szybciej są wykonywane od jednego procesora, a jeszcze szybciej radzą sobie nowe core 2 Intela.

 

Najważniejsze pytanie moje to: Czy taki sprzęt ma szanse za kilka lat również tworzyć piękne efektowne rzeczy w porównaniu np. właśnie z takimi czterordzeniowymi pecetami?

 

 

Dzięki za jakieś uwagi, opinie, propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Najważniejsze pytanie moje to: Czy taki sprzęt ma szanse za kilka lat również tworzyć piękne efektowne rzeczy w porównaniu np. właśnie z takimi czterordzeniowymi pecetami?"

Komputer sam nie towrzy. Wybierz tansza karte i kup sobie wiecej ramu. Najlepiej jakis markowy. Proc jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

pomysł z tym zestawem to mocno średnia opcja - ale to zalezy m.in. od tego : na jakim poziomie w 3D jestes ? ( to jest prawie najistotniejsze).

Jak czesto sobie mozesz na taki sprzecik pozwolic : czyli , czy jest to jedna rodzinna inwestycja - i musi Ci to wystarczyc na cztery lata - moze masz sporo kasy i co roku mozesz tyle wydac ?,

trzecia istotna kwestia to fakt, że sprzet bedzie za 3 miechy znacznie tanszy.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam podobny zamiar kupienia sobie takiego sprzetu do Maxa z tym że procek to Core 2 Duo ale 2,13 Ghz i jak napisał Marcin jest tańszy i pewno lepiej się będzie kręcił,nie popieram tutaj zdania kannu - za 3 miesiące może być owszem procek tańszy i może płyta nic więcej ceny przed świętami zawsze idę do góry a czekać też nie ma co bo można czekać w nieskończoność.

zajawkarz -jestem pewny że mocny sprzęt nie decyduje o tym że prace z niego wyglądają efektowniej, prawda jest taka że jak jesteś dobry nawet na trupie potrafisz coś świetnego zrobić;wszytko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie,taki sprzęt myślę że spokojnie wystarczy na 3 lata do maxa (nie do gier) pod warunkiem że więcej ramu dokupisz;

pikSar - kompletnie Twojego postu nie rozumię o co biega ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego wziołbym http://sklep.benchmark.pl/pelny_31892.html

Różnica jeśli chodzi o software do modelowaina 3D będzie niewielka, a zostaje w kieszeni 1200zł, które powinieneś przeznaczyć na więcej ramu dobrej firmy (GoodRam to raczej do kompów biurowych sie nadaje :P ).

 

Najważniejsze pytanie moje to: Czy taki sprzęt ma szanse za kilka lat również tworzyć piękne efektowne rzeczy w porównaniu np. właśnie z takimi czterordzeniowymi pecetami?

 

Jesne że bęziesz mógł, tylko troche dłużej potrwa rendering. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jest to sprzęt średni. Podniecający dla 16-latka, nic więcej.

 

możesz to rozwinąć ?

 

ps. może mi ktoś powiedzieć (bo nie znam sie tak na sprzecie) czy przy renderingu lub ogolnie pracy w maxie różnica 2-4 mb cache jest znaczna czy nie dotyczy komfortu i wydajności pracy w tym programie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar sobie sprawić Core 2 Duo ale 2,13 Ghz bo jest o wiele tańszy (800 zł) także też byl bym zainteresowany opiniami o tym procesorze. Czy 2 mb cache na 2 rdzenie to za malo ? czy może max nie potrzebuje duzej ilosci cache ?

 

Według tych testów - podczas renderingu żadna różnica. Choć przy "ogólnej" pracy w maxie, dodatkowa ilość "kaszy" może dawać delikatną przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Asus P5B-V DH Deluxe (HDMI) Intel G965 870,00

Radeon X1950XTX Gigabyte 512MB VIVO / 2xDVI 2 099,00

GoodRam DDR2 1GB 800MHz 500,00

Zasilacz Thermaltake PurePower 480W Butterfly black 370,00

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1 368,00

Razem brutto:5 207,00"

 

wiesz co ja ci radze :) kup sobie kompa za ok. 2,5 - 3 tys. naprawde w tej cenie bedziesz mial wypasną maszyne, bo z taką kase "na początek" to raczej zbędne :). Polecam ci zestawik w tym typie:

 

 

jakaś płytka główna co pociągnie to wszystko: ok. 400 zł

radek np: x800 / gf 7600 ok. 500 - 700 zł

geil ddr2 667 mhz ok. 600 zł

procek core2 duo 2,13 Ghz ok. 800 zł

zasilacz: jakis dobry dostaniesz za ok. 150 zł

obudowa: np: chieftec dragon 200 zł

 

suma: 2750

 

No i w tej cenie masz naprawde super sprzęt :) Sam na takim jade od niedawna i naprawde nie mozna narzekac. To co pokazałeś to wygląda dla mnie jak zestawik w którym powybierałeś to co sie najbardziej błyszczy :)

 

To tyle ode mnie :) pewnie zaraz vv3kr zrobi ci wykład na temat łączenia itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pod max podpisuje, taki sprzet to tylko dla bajeru , zwazywszy ze chcesz grac, jak tak Ci zalezy to kup sobie teraz jakas karte za 300 zl tak zeby cos szlo, a niedlugo kupisz sobie powiecmy juz GF8, a to bedzie wypasik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=... Czy taki sprzęt ma szanse za kilka lat również tworzyć piękne efektowne rzeczy w porównaniu np. właśnie z takimi czterordzeniowymi pecetami?

[/b]

 

 

Loool przecie fajne pracki mozna wydobyć nawet (za przeproszeniem) z byle g....wszystko zalezy od cierpliwości, zaciecia i Ciebie człowieku!!! baardzo glupie pytanie imo. Jak nie masz zmysłu i wrazliwości plastycznej to nawt hiper sprzet ci nie pomoze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupuję taki sprzęcik jak podałem, bo za długo czekałem na dobry sprzęt ... za rok czy za dwa jak stwierdzę, że mi się opłaci zrobić upgrade to zrobię, bo kasa to nie problem jako, że przez same wakacje zarabiam ~ 12 tyś zł.

 

Składając ten zestaw kierowałem się, złożenia bardzo dobrego sprzętu i na nawet kilka lat, myślę, że będę zadowolony przy pracy w maxie, a i nawet przy graniu w gry nowe z kilka lat.

 

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podales nam bledne dane. Jesli co roku mozesz wydac w wakacje 12 tys, to ok. Jesli myslisz ze za 2-3 lata ta maszyna bedzi wypasem to sie mylisz -> vide jak sie szybko dezaktualizowaly karty GF 2, GF 3 , GF 4 .

Sprzet bedzie fajny . Baaardzo fajny. W maxie, jesli nie masz doswiadczenia ,to tego nawet nie odczujesz.

Pozdrawaim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ten radek za 3 miechy bedzie kosztowac 1000zl a za pol roku 600zl = kasa wyrzucona w bloto. Za 3 lata ta karta bedzie warta tyle co dzisiaj GF2. Ale rozumiem, ze trzeba kolega pokazac jak chodza najnowsze gierki (nie lepiej kupic ps3??). Ta kiedys dawno temu moi starsi tez mysleli ze jak kupia mi kompa za 8klocki to mi starczy na 3 lata przynajmniej, po 2 warty juz byl jakies niecale 2klocunki (po 3 sprzedalem za 800zl :D)...komp mi charczal a kasy na nowy juz nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale myślę, że teraz inaczej wygląda rynek niż kiedyś:

Ja mam jeszcze radeona 9000 pro z 64 mb a na nim nie dużo gorzej chodzi mi płynnie battlefield II od GF 6600GT z 128 Mb DDR2, a gra nie jest taka stara a karta już tak bo ukazała się na rynku jakieś 3,5 roku temu

 

Lubię gry, ale naprawdę dobre, fajne, a na maxie nie chcę się męczyć przy renderach ... dlatego uważam, że taki dobry sprzęcik powinien mi wystarczyć na te średnio 4 lata ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz tego zajawkarz. Ale dlatego własnie zapytałes. I Ci odpowiedzielismy - my, ludzie , od lat pracujacy na kompach, maxie itp. I zauwaz, ze to co mowiłem , dokladnie powtorzyl Ci OKO. Ale Ty nie chcesz sluchac. W czym ma Ci pomoc w maxie karta za 2 tysiaki ??

Trzeba bylo od poczatku mowic ze chcesz grac :) - podales nam nieprawdziwe dane ( ja, np. gdy Tate namawialem zeby kompa mi kupil, to mowilem ze sie bede na nim angielskiego uczyc ) .

Jesli nie jestes doswiadczonym maxowiczem to wystarczy karta typu gf 6600, a 6800 to bylby wypas :) - no ale tym sie nie pochwalisz na podworku.

 

::::edit::::

I jeszcze jedna sprawa - jesli chcesz zobaczyc jak sprzet sie zmienia , to sie dowiedz od kogos, jaka byla konfiguracja dobrego kompa 4 lata temu. Ile to moglo byc ? athlon 1200 ? - czy to dzisiaj taki wypas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu pisałem, że sprzęt ma być też do grania, dlatego w moich ostatnich postach pisałem, że uważam, że tak dobra karta jaką wybrałem będzie w stanie udźwignąć jeszcze nowe gry na średnich detalach za kilka lat tak jak robi to moja obecna karta - owszem nie wszystkie, ale na ogół na te gry co mi się podobają to jest okej - dlatego chcę wydać raz a dobrze ... a co do maxa to sądzę, że to naprawdę również będzie mocny pecet - all 64 bity zrobi swoje, myślę , że będzie okej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym biznesie 3 miesiące to szmat czasu, także nie ma co wróżyć z fusów. Przypomnij się jak już będziesz miał kaskę. Aczkolwiek już teraz da się wytknąć pewne błędy w konfiguracji. 1. Nie rozumiem na co Ci płyta ze zintegrowaną grafiką, w tej cenie możesz mieć płytę na lepszym chip’secie bez integry. 2. Nie opłaca się teraz wywalać dwóch klocków na grafikę, szczególnie że jak napisałeś chcesz mieć grafikę na lata, a DX10 się zbliża. Lepiej kupić RX1950Pro (ok. 950), RX1900XT (ok. 1200) czy GF7900GS (ok. 900) (czy nawet GF7600GS@GT) w grach różnica i tak będzie mała, a tysiak zostaje w kieszeni. A jak nie szkoda Ci kasy i koniecznie musisz mieć super-biper-wypas grafikę to jeszcze w tym roku ma być G80 z DX10 a na początku przyszłego R600. 3. Według ostatnich doniesień, Intel w listopadzie ma wypuścić 4-rdzeniowego Core 2 Extreme, ale na pewno będzie kosztował majątek. Na Core 2 Quad dla ludzi trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Nie wiadomo mi na razie nic o cenach. Innymi słowy, napisałeś że kupujesz kompa na 3 miechy, wtedy się przypomnij, powiesz ile masz do wydania, sytuacja z nowinkami się (może) wyklaruje i wtedy pomyślimy. Na koniec tylko wspomnę że niektórzy na PIII wyprawiają cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No według zapowiedzi to niższe wersje 4-rdzeniowych ma kosztować od 500 do 1000 $, gdzie wiadomo, że u nas na ogół będzie to więcej

 

Krzysioo masz rację przez najbliższe dwa trzy miesiące będę śledził wszystko i najwyżej kupię coś w miarę dobrego a rozsądnie, a w przyszłym roku po wakacjach super maszynę :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No według zapowiedzi to niższe wersje 4-rdzeniowych ma kosztować od 500 do 1000 $, gdzie wiadomo, że u nas na ogół będzie to więcej

 

teaa... przez pierwsze dwa tygodnie...

 

 

dajcie sobie spokoj z twierdzeniami ze to dla szpanu taki komputer bo to nie jest takie oczywiste. napewno ten zestaw bedzie wydajniejszy od komputera za 3000zl i na pewno wystarczy na dluzej - to jest oczywiste. jak ktos bedzie chcial poszpanowac to kupi kompa za 4000 i to wystarczy

 

pozatym wybor takiego komputera powinien tez zalezec od zaawansowania uzytkownika. bo jezeli zajawkarz dopiero sie uczy w maxie to głuuuupota byloby kupowac taki sprzęt. jezeli jednak ma swoje studio i jest full-pro to mozna sie zastanawiac nad takim zestawem. zajawkarz wspomnial ze kupi ten zestaw za kilka miesiecy, wiec wynika z tego ze mu sie bardzo mocno ne spieszy a dzieki temu poczekałbym na jego miejscu jeszcze troszke bo ten sam sprzet zapewne w kilka miesiecy straci na wartosci sporo %. Karte graficzną sobie odpuść bo taka dobra nie jest potrzebna, a jak chcesz grac w gry to na kartach za 1000 tez pograsz ekstra-efekty(o)wnie. za to radzilbym od razu wywalic z tego zestawu ramy ktore sa do niczego. zdecyduj sie raczej na markowego dostawcę takiego jak kingston czy geil, wiem ze są drogie ale za to o dwa nieba lepsze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności