Skocz do zawartości

Scena 3D: Kopalniana kolej


mileS

Rekomendowane odpowiedzi

Oj dawno maxa nie odpalałem przez szkołe, ale czas zacząć coś robić.

Założenie jest proste lecz nie wiem jak tam z moimi umiejętnościami....

Scena przedstawiać będzie kolejke kopalnianą która własnie wjezdza do kopalni. Kolejka jak i wiekszość torów będzie na zewnątrz zaś przed nią ciemny tunel(coś takiego jak w artystycznym szkicu poniżej).

 

 

ciuchciakx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm uformowane fajnie te deski ale zrob je grubsze i podsyp kamieniem to wszystko tak zeby kamien siegal do polowy wysokosci deski :) Tzn to jest propozycja :) Bo to troche slabe sie wydaje... Z drugiej strony nie jest to zle bo jak to ma byc WAGONIK to wszystko jest spoko - zalezy ile wegla powiezie ;) No chyba ze zlota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od tego czy te kamienie beda widoczne bardzo czy troche mniej, jestli mniej to lepiej displacem a jesli bardziej to zostaje rada slayera. mozna ewentualnie polaczyc techniki i np. blisko kamery zrobic scattera a dalej displace'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale wrzucam taki trzon od łopaty(krzywy bo wyciosany z drewna [bida])i nie wiem czy tak zostawić czy może troszke przesadzone i zrobić bardziej prostą...?

trzon322opatygo0.png

Jeszcze Versja2 troszke bardziej wygładzona

aa0d4f24bd2ca8fe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej postaw szyny na podkładach a nie deskach, a mocowania jeśli już są to powinne być na każdym podkładzie a nie co czwarty. A jeśli jest to kopalnia gdzie są stalowe szyny i wagon z żeliwa to znajdujemy się w czasach kiedy umieli robić gwoździe, prawda? Więc po co komu ciosany trzon drewniany, jeśli można wziąść dłuższy kij i wbić za pomocą gwoździa krótszy trzonek. Chywa szybciej??

No jeśli wszystko jest z drewna nawet sam szpadel no to rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawde to nie potrzebne są kamyki bo je się używa tylko do dorów tramwajowych i pociągowych a kolejki w kopalni nie potrzebują kamyków tak zwanego tłucznia kórego celem jest przenoszenie wielkich obciążeń. Jeśli zrobisz podkłady minimalnie zagłebione w ziemi i to podkłady o przekroju kwadrata to moim zdaniem będzie o wiele ładniej no bo w jaskini to już inna bajka wogle powinny stać na podłożu które jest przecież skałą, była będzie większa i będzie żucała o wiele więcej cienia sprawiając wrażenie większe ilości szczegółów.

 

http://www.il.pw.edu.pl/~zuraw

http://www.strunbet.pl/

MOzo to pomoze

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba masz za dzuo poly w tych kołkach ( gwozdziach) , wydaje mi sie ze widocznej straty jakosci moznaby to odchudzic duzo... koła zreszta tez
Gwoździe mają gęstą siatke bo są importowane i edit poly + turbo smooth zamieniło się w Edit mesh. Co do kół mają one na vievporcie ms na 1 .

Dziś zajme się drewianym przystankiem, taka plandeka na słupkach prosta będzie, a na niej nie wiem narzędzia może ...

Ale najpierw lece pobrykać z qmplem na qadach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Własnie wróciłem i odrazu zabieram się do pracy...

zawsze mozna edytować a nie przepraszać:P no fajnie pewnie bedzie ale to ujecie jakos mi nei podchodzi, pozdr
Ujęcie byle jakie :*

 

 

Edit :

No to pierwsze postępy i próba tex

belkifi0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności