Skocz do zawartości

Avatary...


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladałem sobie info na temat avatorów i w regulaminie są pewne braki pisze tam bowiem ze mogą one osiągać 10 KB

W praktyce zostało to ograniczone niby do 8,8 KB

 

Ale może mi ktoś wyjaśni tu cytuje nasz server:

"Your file of 8.8 KB bytes exceeds the forum's limit of 8.8 KB for this filetype."

Więc moja propozycja w związku z tym jest taka wyjaśnijmy precyzyjnie ile avatar moze mieć, i poprawmy bowiem 8,8=8,8 tak mnie uczono w szkole, za tem server ma zdaje sie gorączkę czy coś...

..Adku ? :|

PS

Ja sobie poradziłem i ubiłem kolanem ten pliczek do jeszcze nizszych wartości ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to wreszcie troche konkretów, dzięki Illy domyślałem sie ale wówczas sugeruje napisać informacje że avatar ma mieć 8,7 KB i wszystko bedzie jasne, mam rację ?

Choć osobiscie wole by zostało 8,8 a wielkosc na dopuszczenia na server była 8,900 KB i tyle ?

da rade ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć osobiscie wole by zostało 8,8 a wielkosc na dopuszczenia na server była 8,900 KB i tyle ?
Wydaje mi sie ze to nie jest takie proste. Bo to co jest wyswietlane w twoim panelu avatarowym (wielkosc pliku) jest generowane dynamiczne z panelu adka. Wiec nie mozna tak sobie tego zmienic. Tzn. pewnie mozna wywalajac kod. Ale wtedy gdy Adek bedzie chciial zmienic, bedzie musial robic to 2x. Raz w swoim panelu admina a drugi, recznie w kodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to proponuje wrzutkę w tekscie regulaminu dla całkowitej jasnosć i opisanie tego jako 8,7 KB bedzie naj mniej roboty bez dłubania w kodzie...

PS

Na animce jak napisał Dariusz, choć nie chodzi tu o marke raczej o klimacik i oddanie pewnego charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome ty z tych zabawniejszych :p

Nie no powaznie chłopaki ja tylko chciałem by regulamin nasz kochany lepiej funkcjonował jak wpraktyce wyłapuje coś co jest w jakis sposób niepoprawne czy samo sobie przeczy to widząc to automatycznie alarmuje...

Ze tem proponuje poprostu zmienić napis w edycji avatora z 8,8KB na 8,7KB i temat jest załatwiony.

Dalej jest wątek w regulaminach o avatarach i on pozostaje w tyle więc sugeruję jego uaktualnienie - sam nie moge bo nie jestem uprawniony - choc ciekawe bo 2 wpisy jakie tam są jedynie dokonane były dokonane przez memberów (nie modów czy wyzej) ale to tylko jakaś zmyłka drobna pewnie.

I to tyle nie ma tu marudzenia juz wiecej.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze istnieje taka możliwość że te 10 kB Adka to prawdziwe kilo bajty czyli 1024 na każdy bajt, a twój rozmiar był podany w pseudo kilo bajtach czyli tysiącach bajtów.

Warto by dodać punkt w regulaminie:

Każdy user ma obowiązek zapoznania się z teorią informatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh

to jest forum grafików nie ionformatyków ponadto tego czy to sa prawdziwe czy nie niewie nikt po za decydentem póki o tym nie poinformuje reszty ponadto 8x1024=8192 a nie 10000 więc twoja teoria padła z automatu.

Zreszta mnie informatyki nie musisz akurat uczyć. Nic to jak tak to wyglada kończe z tym watkiem niech sobie ten regulamin wyglada jak całe polskie prawo w sumie moge mieć to w nosie i omijać go jak podatki skoro jest taki opór.

Proponuje ze tem poprostu zlikwidować wszystko avatary, podpisy i icki na rzecz numerków.

Będzie cudnie stronki beda sie otwierały natychmiast serwer wreszcie odetchnie świrzym powietrzem bo bedzie mógł złapać oddech, a wszyscy ci co lubią inaczej odejdą na skutek wzrostu wskaźnika samobójstw. Podpisuje sie oburącz jak cos ma być psu o kant d potłuc to niech nie będzie wcale.

Odmeldowuję sie polsce gratulujemy mentalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wytlumaczylem ci ze skoro jest ustalony limit na wielkosc avatara to taka mniejsza lub rowna wielkosc wejdzie, i tak jest w panelu avatarow

2. znalazles blad w regulaminie ze niby 10 kb to napisz pm Adkowi i bedzie lada chwila poprawione, ja tak zawsze robie, nie zakladajac watkow

ad 3, jakie dobre checi?

Zreszta mnie informatyki nie musisz akurat uczyć.

Najwyrazniej trzeba bo nie wiesz ze liczy sie rozmiar pliku na serwerze a nie w total comanderze

 

tyle odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy nie czytasz dokładnie.

problem polega na tym ze nawet info 8,8 KB jest mylace widzisz nasz server miewa problemy i nie łatwo mu ufać, kiedy masz avatara w dowolnym akceptowalnym pliki i ma on 8,81 KB a kozystaż z najprostrzego darmowego softu nie wiesz ze przekroczyłes limit a server podaje ci bzdurna informacje od której zaczołem ten watek, zas program graficzny nie podaje wielkosci mozesz zapytać systemu o wielkosc ale dalej nie wiesz czy jak ktoś pisał powyzej k= 1000 czy 1024 Dlatego zaproponowałem zmiane napisu informujacego na 8,7 KB w engine forum tam gdzie sie dodaje avatary i temat w dużej mierze jest załatwieony bo każdy wie ze do 8,8 KB nie więceji moze mieć 8,79 nie wnikając w szczegóły. Nie bedzie tez rzucał nieparlamentarnych zwrotów bo mu serwer nie napisze juz sprzecznych informacji to tyle.

a PM nie zawsze Adek odbierał wiec staram sie przez propozycje o ile mi wiadomo to własciwy dział a pewnie moze to załatwic jakiś mod nie koniecznie ten biedny Adek dlatego tutaj do szerszego grona, no ale gdzie polaków 2 tam poglądy 3 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności